Notowania

gospodarka
13.09.2019 16:56

Zmiany na kolei. Nowy rozkład jazdy

PKP Intercity zaprezentowały nowy rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać w grudniu. Pociągów ma być więcej, na części tras mają też jeździć szybciej, niż do tej pory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nowy rozkład PKP. (Fot: East News)

Na trasę wraca 7 par pociągów z Warszawy do Lublina przez Pilawę i Dęblin. Do Lublina będzie można dojechać też z z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa czy Kielc.

Liczba kursów pomiędzy Katowicami a Krakowem zostanie zwiększona z 1 do 8. To, jak piszą w komunikacie przedstawiciele PKP IC, pierwszy efekt modernizacji linii kolejowej E30.

Nowością w rozkładzie jazdy będzie pociąg EIC Paderewski, jeżdżący na trasie Warszawa - Poznań. Przejazd ma zająć 2 godziny i 41 minut.

Obejrzyj: Totalizator Sportowy inwestuje w technologie. Wygrałeś? Nagrodę dostaniesz bezpośrednio na kartę

Łatwiejszy będzie też dojazd z Warszawy do Krynicy Zdroju. Obecne 2 pary pociągów sezonowych zostaną zastąpione trzema stałymi.

Po zakończeniu modernizacji trasy Wrocław - Szczecin część pociągów tej relacji pojedzie przez Legnicę i Lubin.

W grudniu na tory wyjedzie dodatkowe sześć par pociągów relacji Łódź – Warszawa Lotnisko Chopina, które będą skorelowane z rozkładem lotów Polskich Linii Lotniczych LOT.

Łącznie PKP Intercity chce wprowadzić dodatkowe postoje na 28 stacjach, w tym w Piszu i Szczytnie Tym samym liczba miejscowości obsługiwana przez przewoźnika wzrośnie do ponad 400.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, transport, kolej
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2019

PasażerTo dopiero wstępne założenia... Wygląda na to, że dojazd z Srodkowego Wybrzeża do Warszawy ulegnie jedynie nieznacznej poprawie a Wrocław straci … Czytaj całość

15-09-2019

Jerzy1208Pociągów będzie więcej, a każdy z nich będzie targał tylko jeden wagon.

Rozwiń komentarze (2)