Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Kinga Jurga
|
aktualizacja

ZUS czy IKE? Kiedy "odrobimy" opłatę przekłształceniową? "Minimum 10 lat"

Rząd likwiduje OFE. Polacy będą mogli przenieść swoje pieniądze do ZUS lub zostać w IKE i zapłacić 15-proc. opłatę przekształceniową. - Przedstawimy dokładną ekspertyzę, w której wyliczymy, kiedy odrobimy tę opłatę. Tak na szybko mogę podać, że przy średnich wynikach inwestycyjnych IKE raczej nie uda się to szybciej niż po 10 latach. Jeśli jesteśmy młodsi, to powinniśmy zdecydować się na IKE. Osoby starsze powinny wybrać ZUS – mówił w programie "Money. To się liczy" ekspert Instytutu Emerytalnego Oskar Sobolewski. OFE mają zniknąć 1 czerwca.

54
Podziel się:
KOMENTARZE
(54)
Kazik
3 lata temu
Wybór troche na zasadzie: to napad, oddajesz portfel, telefon czy zegarek?
Poltergeist
3 lata temu
Parę dni temu narracja PIS była taka, że te 15 % to dlatego, że przy wypłacie pieniędzy z IKE nie będzie podatku, a emerytura z ZUS będzie opodatkowana i że to sprawiedliwe. W tym samym czasie PIS pracował już nad projektem likwidacji podatku od emerytur do wysokości 2,5 tys - czyli dla 65% emerytur, proponując rewolucję w podatkach. Czy wszystkie te gadające głowy, które tak zażarcie, broniły w TV 15% haraczu (przepraszam, opłaty przekształceniowej) wiedząc, że planują zlikwidować podatek od emerytur mają jakiś honor i przyznają że kłamali w żywe oczy? Wzywam Kaczyńskiego, Morawieckiego, Selina, Sasina - załóżcie worek pokutny. Popieram oczywiście zwolnienie emerytur z podatku, bo te pieniądze już raz były opodatkowane przy wypłacie jak pracujemy. Ale nie popieram bezczelnego zamiaru wyrolowania części obywateli. Pamiętajcie - kłamstwo ma krótkie nogi, a w tym przypadku bardzo krótkie. Jak mało inteligentnym trzeba być, aby w kilka dni samemu zdemaskować własne kłamstwo.
112
3 lata temu
morawiecki pytanie czy wiencej przytulisz ja za frankowiczów
112
3 lata temu
morawiecki pytanie czy wiencej przytulisz ja za frankowiczów
😉😊
3 lata temu
...wystarczy porównać ilości wybrańców narodu z USA i Polski. Tam obywateli ~330 mln, tu 38mln. Tam 100 senatorów i u nas 100. Tam 435 reprezentantów, u nas 460 posłów. Tam 2 partie, u nas 33....
...
Następna strona