Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zwolnienie ze składek na ZUS oszacowane na ok. 1,5 mld złotych

9
Podziel się:

ZUS rozpatrzył pozytywnie niemal 800 tys. wniosków umożliwiających zwolnienie z opłacania składek za marzec, które umożliwiła tzw. tarcza antykryzysowa. Według szacunków przedstawionych przez prezes ZUS prof. Gertrudę Uścińską, koszty z tego tytułu to 1,5 mld złotych.

Prof. Gertruda Uścińska przedstawiła liczby dotyczące tzw. tarczy antykryzysowej.
Prof. Gertruda Uścińska przedstawiła liczby dotyczące tzw. tarczy antykryzysowej. (Flickr)
bFfHaFsR

"We wtorek na kontach płatników składek łącznie będą już widoczne efekty pozytywnej obsługi 792 409 wniosków o zwolnienie za marzec 2020 r. na łączną kwotę ok. 1,5 mld" - podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych w informacji przekazanej Polskiej Agencji Prasowej.

W przypadku świadczenia postojowego, "do przedsiębiorców oraz osób wykonujących pracę na podstawie umów cywilnoprawnych trafiło już około 438 mln złotych". W komunikacie ZUS wyszczególnił, że tylko we wtorek z tego tytułu "na konta przelano ponad 51,3 mln złotych".

Prezes Uścińska zapewniła PAP, że Zakład cały czas pracuje nad szybszym rozpatrywaniem wniosków podatników.

bFfHaFsT
Zobacz także: Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

- Udoskonalamy nasz system do automatycznego przetwarzania dokumentów. Robimy wszystko, aby przedsiębiorcy otrzymali potrzebną im pomoc. W najbliższych dniach przedsiębiorcy otrzymają informację o zwolnieniu na Platformie Usług Elektronicznych - powiedziała Gertruda Uścińska.

bFfHaFsZ

Zwolnienie z ZUS za okres marzec-maj 2020 roku można uzyskać dla całości (100 proc.) lub dla połowy (50 proc.) łącznej kwoty należności. Ta pierwsza możliwość przysługuje firmom zatrudniającym do dziewięciu osób, natomiast ta druga - od 10 do 49 ubezpieczonych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bFfHaFta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bFfHaFtu
KOMENTARZE
(9)
ZUS
2 lata temu
Składki ZUS po trzymiesięcznym zwolnieniu nie powinny być już obowiązkowe. Płaciliby tylko ci, którzy by chcieli.
wnioskodawca
2 lata temu
Pani prezes, to jak to jest, że ja złożyłem wniosek o świadczenie postojowe 1 kwietnia i do dziś nic nie dostałem? Niech mi Pani opowie, jak żyć, jak mam złożyć oświadczenie,żeby dostać kolejne postojowe???? Proszę nie wprowadzać Polaków w błąd.
Przedsiębiorc...
2 lata temu
Ponad miesiąc czekam na decyzję z ZUS i dalej nic.
bFfHaFtv
Polak
2 lata temu
wniosek o zwolnienie ze składki zdrowotnej złożony w dniu 2 kwietnia i do dziś brak informacji na moim koncie na portalu ZUS PUE o tym zwolnieniu za marzec 2020r
Przedsiębiorc...
2 lata temu
ZUS to piramida finansowa w dodatku bankrut... Trzymajcie się za portfele!