Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienie ze składek na ZUS oszacowane na ok. 1,5 mld złotych

ZUS rozpatrzył pozytywnie niemal 800 tys. wniosków umożliwiających zwolnienie z opłacania składek za marzec, które umożliwiła tzw. tarcza antykryzysowa. Według szacunków przedstawionych przez prezes ZUS prof. Gertrudę Uścińską, koszty z tego tytułu to 1,5 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Prof. Gertruda Uścińska przedstawiła liczby dotyczące tzw. tarczy antykryzysowej.

"We wtorek na kontach płatników składek łącznie będą już widoczne efekty pozytywnej obsługi 792 409 wniosków o zwolnienie za marzec 2020 r. na łączną kwotę ok. 1,5 mld" - podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych w informacji przekazanej Polskiej Agencji Prasowej.

W przypadku świadczenia postojowego, "do przedsiębiorców oraz osób wykonujących pracę na podstawie umów cywilnoprawnych trafiło już około 438 mln złotych". W komunikacie ZUS wyszczególnił, że tylko we wtorek z tego tytułu "na konta przelano ponad 51,3 mln złotych".

Prezes Uścińska zapewniła PAP, że Zakład cały czas pracuje nad szybszym rozpatrywaniem wniosków podatników.

Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

- Udoskonalamy nasz system do automatycznego przetwarzania dokumentów. Robimy wszystko, aby przedsiębiorcy otrzymali potrzebną im pomoc. W najbliższych dniach przedsiębiorcy otrzymają informację o zwolnieniu na Platformie Usług Elektronicznych - powiedziała Gertruda Uścińska.

Jak informuje ZUS, wniosek o zwolnienie z opłacania składek należy złożyć najpóźniej do 30 czerwca 2020 roku.
Zwolnienie ze składek ZUS. Jak złożyć wniosek i do kiedy?

Zwolnienie z ZUS za okres marzec-maj 2020 roku można uzyskać dla całości (100 proc.) lub dla połowy (50 proc.) łącznej kwoty należności. Ta pierwsza możliwość przysługuje firmom zatrudniającym do dziewięciu osób, natomiast ta druga - od 10 do 49 ubezpieczonych.

Koronawirus w Polsce. Petenci wejdą do budynków ZUS od 4 maja.
Koronawirus w Polsce. ZUS otworzy swoje placówki od poniedziałku 4 maja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-05-2020

PiS to frajerzyzamiast powiedzieć, że składki trzeba podwyższyć, bo kasa na wirusa potrzebna i każdy półgłówek ze zrozumieniem, pokiwałby głową, to PiS kasę … Czytaj całość

05-05-2020

Tak może byćPrezes straszy posłów J. Gowina jednoczesnymi wyborami do parlamentu i na stanowisko prezydenta RP w sierpniu tego roku. Zapomniał tylko o jednym ,że … Czytaj całość

05-05-2020

PrzedsiębiorcaPonad miesiąc czekam na decyzję z ZUS i dalej nic.

Rozwiń komentarze (9)