Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Kwieciński zapowiada dopłaty do czynszów. Nie tylko w blokach z programu Mieszkanie Plus

 

 

400 mln zł przeznaczy w przyszłym roku rząd na dopłaty do czynszów w ramach programu Mieszkanie Plus. W 2023 r. mają to być już dwa miliardy. Osoby w gorszej sytuacji mogą liczyć na dopłaty przez dziewięć lat - zapowiedział w rozmowie z money.pl minister Jerzy Kwieciński.

Szef resortu infrastruktury i rozwoju wyjaśnił, że chodzi o dopłaty do czynszu nie tylko w mieszkaniach budowanych z rządowego programu, ale też przez deweloperów czy spółdzielnie.

- To nie jest nic nowego w Europie. Bardzo wiele krajów ma takie systemy. Ilość środków, które my - jako państwo - przeznaczamy na dopłaty do czynszów, jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej. Jest to 15 razy mniej w stosunku do Produktu Krajowego Brutto, niż na przykład w Wielkiej Brytanii, która jest liderem - powiedział minister.

Kwieciński zadeklarował też, że w przyszłym roku rządowy program ma przyspieszyć - ruszyć ma budowa 100 tys. mieszkań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

kwieciński, mieszkanie plus, impact'18
Czytaj także
Polecane galerie
esu
2018-06-16 21:54
Jaki tego będzie skutek? Wzrost wysokości czynszów. Wszyscy, którzy czerpią z nich dochody podniosą ceny tak by skonsumować w całości te dopłaty. Takie są prawa rynku. Ile chcesz dać - tyle ktoś jest gotów wziąć. Wiedza ekonomiczna na poziomie zerowym.
Najemca
2018-06-15 16:57
Najmcy????
ZK590
2018-06-15 11:10
i tacy ludzie jak powyższy element rządzą tym krajem.
Pokaż wszystkie komentarze (43)