Notowania

impact
14.06.2018 16:25

Program 3xP to dopiero początek. Prawdziwa rewolucja dopiero przyjdzie

Prace nad nową Ordynacją podatkową nie zwalniają. Minister finansów Teresa Czerwińska przyznała w rozmowie z money.pl, że ekspercki projekt prawa podatkowego wkrótce zostanie skierowany do konsultacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)

Prace nad nową Ordynacją podatkową nie zwalniają. Minister finansów Teresa Czerwińska przyznała w rozmowie z money.pl, że ekspercki projekt prawa podatkowego wkrótce zostanie skierowany do konsultacji.

Ogłoszenie przez Teresę Czerwińską planu zmian w prawie podatkowym, które mają zamykać się w haśle "3xP”, czyli przejrzyste, proste i przyjazne podatki, nie oznacza porzucenia pomysłu całkowitej wymiany Ordynacji podatkowej.

- Pracujemy równolegle. Nowa ordynacja jest konstytucją podatkową, bazą dla funkcjonowania KAS. Została przygotowana przez komisję kodyfikacją pod przewodnictwem prof. Etela, kończymy proces konsultacji, ale równolegle, tam gdzie musimy prowadzić działania, tam pojawiają się zmiany. Nie dałoby się ich uniknąć - wyjaśniła szefowa resortu finansów. Wśród powodów kolejnych nowelizacji wskazała m.in. zwiększenie efektywności w ściąganiu podatków.

Sam dokument, który może zastąpić dotychczasową Ordynację, został opracowany przez ekspertów, a następnie oddany do uzgodnień, ma wkrótce trafić do konsultacji publicznych. - To potrwa 2-3 miesiące i mam nadzieję, że projekt do końca roku trafi do parlamentu - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: impact, czerwińska, wiadomości, gospodarka, podatki, impact 2018, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2018

S O C J A L D E M O K R A T AKonstytucja jest jedna zasadnicza i należy ją szanować a tworzenie nowego prawa winno odbywać się powoli,z rozmysłem .Prawo ma być spójne z porządkiem … Czytaj całość

14-06-2018

Jadzka emerytkaZrobia wielki szum .Powiedza ze wyborow sie nieboja ? Przegraja rece umyja caly bajzel przekaza nowej wladzy!a Sami stana sie opozycja i beda walczyc … Czytaj całość

14-06-2018

tak to właśniePo nowym roku dojna zmiana będzie miała dylemat: albo zostawić niskie stopy procentowe żeby nie dostać wpieprz od suwerena ale nikt nie będzie chciał … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)