Pomoc

Wstęp

Serwis Finansowy Money.pl, został zaprojektowany w taki sposób aby nawigacja była prosta i intuicyjna nawet dla początkujących użytkowników Internetu.

Poniżej opisane zostały podstawowe założenia budowy i funkcjonowania Serwisu.

1. Działy główne - poziome menu górne

Informacje finansowe w Serwisie zostały umieszczone w 9 głównych działach: Gospodarka, Pieniądze, Giełda,Banki, Fundusze, Emerytury, Podatki, Ubezpieczenia, Kredyty mieszkaniowe.

Dostęp do każdego działu możliwy jest na każdej stronie przez górne - poziome menu. Aktywny dział (ten w którym użytkownik się znajduje) podświetlony jest zawsze na kolor czerwony.


2. Rozdziały - pionowe menu boczne

Każdy z działów głównych dzieli się na mniejsze elementy składowe - rozdziały.

Rozdziały aktywnego działu wyświetlone są w menu po lewej. Aktywny rozdział podświetlony jest na żółto.

Niektóre rozdziały stanowią pojedyczne strony, większość dzieli się dalej - na podrozdziały.

W takim przypadku wyróżniony kolorem jasnoniebieskim jest aktywny podrozdział lub aktywna strona podrozdziału.

 

3. Ścieżka strony - informuje gdzie jesteś.Na środku każdej strony znajduje się pełna ścieżka informująca o bieżącym położeniu Internauty w Serwisie i umożliwiająca, o ile jest taka możliwość, przejście do wyższego w strukturze rozdziału lub działu.


4. Menu dolne

Dostęp do takich informacji jak: Pomoc, Zasady korzystania z serwisu, Szukaj, Kontakt, Reklama możliwy jest poprzez menu tekstowe na dole każdej strony.

Do wyszukiwania informacji służą formularze znajdujące się zazwyczaj na prawej kolumnie strony u góry. W przypadku braku takiego formularza lub w przypadku potrzeby szczegółowego wyszukiwania informacji (wg daty lub wg działu) należy użyć formularza zaawansowanego dostępnego poprzez menu tekstowe na dole strony.

Oddzielne formularze służą do przeszukiwania informacji ogólnotematycznych z kraju i ze świata (agencyjnych) oraz do przeszukiwania komunikatów ze spółek (Emitent). Na stronie z formularzem zaawansowanym po prawej stronie.

Pomoc dot. wyszukiwania jest osiągalna poprzez przycisk / buton: Pomoc bezpośrednio przy konkretnym formularzu wyszukiwania.

1. Gdzie można znaleźć aktualne kursy NBP?

Aktualne kursy NBP dostępne są w dziale "Pieniądze", w rozdziale "Notowania banków" lub bezpośrednio z pierwszej strony Money.pl poprzez niebieskie pionowe menu p.t. "Przejdź do:"

2. Gdzie można znaleźć archiwalne kursy NBP?

Formularz wyszukiwania archiwalnych kursów NBP znajduje się pod tabelą z kursami. Przeszukiwać można względem daty lub numeru tabeli.

3. Gdzie znajduje się wyszukiwarka internetowa?

W chwili obecnej w Money.pl można przeszukiwać zasoby naszego serwisu poprzez odnośnik Szukaj na dole strony. Wkrótce zostanie uruchomiana wyszukiwarka internetowa przeszukująca zasoby całego Internetu (ogólnotematyczna).

4. Jak powiększyć czcionkę w Money.pl?

Powiększenie czcionki w serwisie jest możliwe:

W programie Internet Explorer należy wybrać z menu opcję: Widok a następnie Rozmiar tekstu.

W programie Netscape Navigator Widok a następnie Zwiększ czcionkę lub Zmniejsz czcionkę.

5. Moja przeglądarka wyświetla nieaktualne dane.

Część przeglądarek korzysta z tzw. serwerów proxy co powoduje, że czasami prezentują one nieaktualne dane. Aby zobaczyć aktualne dane kliknij na przycisk Odśwież w Twojej przeglądarce. Przycisk czasami oznaczony jest jako Refresh lub Reload.


Jeśli masz pytanie dotyczące korzystania serwisu wypełnij poniższy formularz:
Twoje pytanie:

Imię i nazwisko:


Telefon kontaktowy:

Adres e-mail: