Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

13. i 14. emerytury do likwidacji? "Nie można od tego uzależniać walki z epidemią"

Pandemia koronawirusa zmusza rząd do szukania oszczędności w budżecie państwa. Co w tej sytuacji z 13. i 14. emeryturami? - Jeżeli mamy poczucie poparte dowodami, że państwo jest w ograniczony sposób sprawne, to danie gotówki jest pożądane. Nie powinniśmy rozdzielać dwóch rzeczy, niezależnie od tego, czy te pieniądze będą wypłacone, czy nie, państwo musi zapewnić sprawny system ograniczania i przeciwdziałania zakażeniom na koronawirus - powiedział w programie "Newsroom" prof. Paweł Kubicki ze Szkoły Głównej Handlowej. - To nie pytanie, skąd wziąć pieniądze, tylko jak stworzyć dobry system testowania i śledzenia, który jest obiecany od marca. To nie kwestia braku pieniędzy, a braku organizacji całego systemu - dodał.

0
0
72
Podziel się
Komentarze (72)
zobacz więcej komentarzy (72)
KOMENTARZE
(72)
stare sępy at...
2 lata temu
W tym kraju są emeryci i emeryci którzy wypracowali sobie emeryturę pracując co najmniej 40 lat.A krzyczą ci emeryci co pracowali 25 czy 30 lat i oni teraz chcą tyle co ci naprawdę spracowani emeryci.O tych ludziach co jeszcze pracują i maja ponad 40 lat pracy i którzy nie mają 65 lat to nawet nie wspomnę.
Emeryt
2 lata temu
"Jesteśmy gotowi na sytuację jeszcze trudniejszą". Karczewski o walce z epidemią - brak pieniędzy dla służby zdrowia , ale dla nas będą - bo nam się należy
emeryt
2 lata temu
Na utrzymanie kleru , Polacy z podatków dają co rok 19 mld zł. Na szpitale , domy dziecka, czy na walkę z wirusem brakuje pieniędzy .Księża nie muszą taplać się w luksusach za nasze.
wwwrrrrrcccc
2 lata temu
dobre aż słodkie macie swój kochany PIS
plus
2 lata temu
500+ do każdej emerytury mniejszej niż płaca minimalna netto (bez podatków oczywiście). albo minimalny dochód gwarantowany- jako podstawa, do której każdy dorabia tyle ile jest w stanie. Nie potrzeba opłacać rzeszy urzędników, który to liczą, sprawdzają, uzgadniają, przelewają itd.
...
Następna strona