Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

700+. Mateusz Morawiecki mówi o kolejnym sukcesie rządu PiS

1199
Podziel się

O 700 złotych wzrosła płaca minimalna od kiedy rządzi PiS - pochwalił się we wtorek premier. - To projekt, którego nie zapowiadaliśmy, a z którego jesteśmy dumni - powiedział Mateusz Morawiecki.

- To nasze 700 plus - mówi o podwyżce płacy minimalnej Mateusz Morawiecki.
- To nasze 700 plus - mówi o podwyżce płacy minimalnej Mateusz Morawiecki. (East News, Marek Szandurski/East News)
bDzFdvcl

Jego wypowiedź to komentarz do wtorkowej decyzji Rady Ministrów, która przyjęła propozycję resortu pracy, by w przyszłym roku podnieść płacę minimalną do poziomu 2450 zł.

Będzie to wzrost o 200 zł w porównaniu do tego roku i aż o 700 zł w porównaniu do czasu, w którym władzę obejmowało PiS. Tym samym ekipa rządząca może dopisać kolejny "plus" do listy realizowanych programów.

- To nasze 700 plus. Można powiedzieć, że w skali roku to trzynasta pensja dla najmniej zarabiających. Będzie to zmiana odczuwalna zwłaszcza po uwzględnieniu obniżki PIT do 17 procent - mówi Mateusz Morawiecki w filmiku opublikowanym na Twitterze.

bDzFdvcn
Zobacz także: Obejrzyj też: Wynagrodzenie minimalne rośnie. To i tak za mało, by przyciągnąć do pracy

- Skończyła się pewna era. Płaca minimalna nie oznacza już minimum zaangażowania ze strony państwa. Ustalona przez nas wysokość płacy minimalnej w 2020 roku to nominalnie największy wzrost w historii od denominacji w 1995 roku - dodaje premier.

bDzFdvct

Podwyżkę płacy minimalnej o 200 zł zapowiedziało pod koniec maja Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Nasza propozycja jest kompromisowa między tym, co chcą związki, a tym, czego chcą pracodawcy - wskazywali wówczas Elżbieta Rafalska i Stanisław Szwed.

Według pracodawców wynagrodzenie minimalne powinno wzrosnąć w przyszłym roku do 2387 zł, czyli o 6,1 proc. Taką wspólną propozycję przedstawiły wszystkie organizacje pracodawców.

Z kolei trzy największe centrale związkowe chciały, by podwyżka wyniosła 270 zł, a to oznaczałoby pensję minimalną 2520 zł brutto.

bDzFdvcu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzFdvcO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(1199)
xyz
2 lata temu
....a składka na zus o 300+
Kate69
2 lata temu
Tak, tak, panie premierku idziemy a raczej biegniemy w kierunku Wenezueli
wqt
2 lata temu
ta mina mowi wszystko znowu wam cos podrzuce drugi sort w to uwierzy to norma dla pinokio
bDzFdvcP
Sasinowa praw...
2 lata temu
to nie wy to realizujecie tylko przedsiębiorcy a wy dziady jedne z tego bierzecie stertę pieniędzy. A wystarczyłoby zrealizować wyrok SN o kwocie wolnej od podatku-tylko wtedy nie mielibyście z tego grosza na te wasze tłuste kałduny!
słonik
2 lata temu
napiszcie o ile wzrosły ceny i opłaty.
...
Następna strona