Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czyżby odbicie par złotowych?

0
Podziel się:

Zachowanie kursów z początku dnia wskazuje jednak na to, jakby sporo osób oczekiwało na odbicie.

Skuteczne wsparcie na EUR/USD

Główna para walutowa oscyluje w ostatnich dniach pomiędzy 1,3480 i 1,3660. Podobne zachowanie miało miejsce w trakcie ostatniej sesji. Kurs odbił się od dolnej granicy tego przedziału, dotarł do ograniczenia górnego i tam się zatrzymał.

Na początku sesji europejskiej widać ponowne, delikatne spadki, a kurs EUR/USD wyniósł 1,36. Wygląda na to, jakby dolar ponownie chciał przetestować wsparcie 1,3480.

Czy złoty ma jeszcze siły?

Notowania polskich par walutowych kontynuują zejścia na niższe poziomy. Kurs EUR/PLN dotarł do 3,91, natomiast USD/PLN do 2,8640. Początek dnia to minimalne osłabienie polskiej waluty i wzrosty EUR/PLN do 3,9230, a USD/PLN do 2,8850. Umacnianie złotego trwało kilka dni z rzędu i było dosyć gwałtowne.

Pomogły na pewno wczorajsze dane o PKB za IV kwartał, które były lepsze od oczekiwań. O tym czy naszej walucie starczy kondycji na kolejne sesje mogą decydować najbliższe dane makro. Zachowanie kursów z początku dnia wskazuje jednak na to, jakby sporo osób oczekiwało na odbicie.

Co nas dzisiaj czeka?

Dzisiejszego dnia opublikowanych zostanie kilka ważnych informacji makroekonomicznych. Na początek poznamy wieści ze Strefy Euro. Będą to końcowe dane indeksu PMI dla sektora usług, który jest prognozowany na 52 punktów. Poprzedni odczyt wskazał 52,5 punktów. Dowiemy się także jaka ma być sprzedaż detaliczna w tym samym regionie. Szacowany odczyt to -1,6 proc r/r, czyli tyle samo, ile w poprzednim okresie. Po południu kilka wiadomości zza oceanu. Najpierw poznamy raport ADP, którego spodziewany odczyt to -20 tys., wcześniej było to -22 tys. Na koniec dnia opublikowany zostanie indeks ISM dla usług. Szacowana wartość to 51 punktów. W poprzednim okresie wyniósł 50,5 punktów.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)