Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolar nadal pod presją

0
Podziel się:

W trakcie kwotowań azjatyckich dolar nadal pozostawał pod presją sprzedających, tym samym para EUR/USD odnotowała swoje maksimum na poziomie 1,4493.

W trakcie kwotowań azjatyckich dolar nadal pozostawał pod presją sprzedających, tym samym para EUR/USD odnotowała swoje maksimum na poziomie 1,4493.

Główne indeksy giełd amerykańskich zakończyły wczorajszą sesję na poziomach blisko 1% niższych w stosunku do środowego zamknięcia, korygując wcześniejsze przeszło 5% zwyżki. Z kolei na głównych parkietach azjatyckich było już nieco lepiej, gdzie sesje w większości kończyły się na symbolicznych plusach.

Poznamy dzisiaj sprzedaż detaliczną z Wielkiej Brytanii, gdzie analitycy oczekują dalszych ujemnych wartości, tj. -0,7% m/m. Jest to na tyle istotna informacja dla brytyjskiej gospodarki, gdyż ostatnie figury odsłaniane ze Zjednoczonego Królestwa wyraźnie wskazują na silnie recesyjny trend tamtejszej gospodarki i poprzez pryzmat tego odczytu będziemy starali się określić skalę tego problemu.

Następnie opublikowany zostanie bilans handlu zagranicznego za październik z Eurolandu. Po południu tradycyjnie przeniesiemy się za Ocean, gdzie światło dzienne ujrzą wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, indeks FED z Filadelfii oraz indeks wskaźników wyprzedzających.

Figury makro z USA z pewnością będą absorbować uwagę inwestorów, gdyż publikacja gorszych odczytów, aniżeli wskazują na to prognozy rynkowe mogą implikować dalszą przecenę amerykańskiego dolara.

O godzinie 08.01 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4408 dolara.

_ Sytuacja techniczna eurodolara: _więcej informacji na ten temat na stronie www.ecm.com.pl

RYNEK KRAJOWY**

W trakcie notowań nocnych złoty, na bazie globalnego osłabienia amerykańskiego dolara aprecjonował nieznacznie, tym samym para USD/PLN osiągnęła swoje minimum na poziomie 2,8288. Zupełnie odmienne rysuje się sytuacja na crossie EUR/PLN, gdzie rodzima waluta nadal pozostawała w rejonach lokalnych górek, osiągając swoje lokalne maksimum na poziomie 4,1342.

Dzisiaj poznamy informację na temat inflacji PPI oraz produkcji przemysłowej, w obu przypadkach dane obejmują listopad. W przypadku tej drugiej oczekuje się spadku rzędu 4,7% r/r i tutaj inwestorzy będą spróbowali antycypować dalsze ruchy RPP, gdyż informacja ta będzie jedną z istotniejszych determinant przyszłej decyzji w sprawie stóp procentowych.

Giełda warszawska zakończyła dzień na solidnych minusach, indeks WIG20 zakończył dzień na poziomie blisko 4% niższym w stosunku do wtorkowego zamknięcia.

O godzinie 08.14 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 4,1156, a za dolara 2,8578 złotego.

_ Sytuacja techniczna na rynku złotego: _więcej informacji na ten temat na stronie www.ecm.com.pl

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)