Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolar pod presją

0
Podziel się:

Wczorajsze poranne sygnały słabości indeksów zostały potwierdzone i poraz pierwszy od wielu dni końcówka sesji w USA nie była wzrostowa.

Na razie takie zachowanie świadczy jedynie o chęci realizacji zysków pod istotnym oporem technicznym w postaci średniej 200 dniowej pod którą znajdują się główne indeksy (S&P500, DJIA, DAX)
. Rynek w takich sytuacjach często zachowuje się perfidnie. Nawet jeśli ten opór zadziała w średnim terminie, to w krótkim terminie rynek najprawdopodobniej go przebije.

Dzisiaj od rana rynki zachowują znacznie lepiej niż wczoraj. DAX wrócił w okolice 4,900, kontrakty na S&P500 wskazują na neutralne otwarcie. Dolar, po wczorajszej korekcie, ponownie znalazł się pod presją. Osłabia się jen i umacnia się funt - dwa barometry nastrojów sygnalizują spadek awersji do ryzyka.

W dniu dzisiejszym publikowane będą dane dane o produkcji przemysłowej oraz bilans handlu zagranicznego z Wielkiej Brytanii, a także bilans handlu zagranicznego z USA. Dane o produkcji przemysłowej powinny wpłynąć pozytywnie na funta.
Spodziewamy się kontynuacji trendu osłabienia dolara w najbliższym czasie. Możliwy jest atak na marcowe szczyty przy 1,3736. Złoty w takim scenariuszu powinien zyskiwać w szczególności do dolara. W relacji do euro polska waluta będzie bardziej stabilna.
EURPLN

Złoty od rana jest pod lekką presją ze względu na gorsze nastroje na rynkach światowych. EURPLN pozostaje w strefie konsolidacji 4,34-4,41. Poranne wybicie ponad 4,41 okazało się "fałszywką". Sygnał kupna zostałby potwierdzony w przypadku ponownego wyjścia ponad dzisiejsze maksimum (4,433). Wzrostowa tendencja na eurodolarze działa pozytywnie na złotego. W dłuższej perspektywie zagrożeniem dla złotego będzie prawdopodobna silniejsza korekta spadkowa na indeksach i towarzyszący jej wzrost awersji do ryzyka.
EURUSD

Korekta na giełdach wpłynęła w dość ograniczony sposób na notowania dolara. Po piątkowym osłabieniu dolar wczoraj lekko odreagował straty, ale korekta była bardzo płytka w porównaniu z wcześniejszym ruchem. Spadek na EURUSD zatrzymał się w pobliżu pierwszego zniesienia fibonacciego (23,6% ostatniej fali wzrostowej). Dzisiaj od rana dolar znajduje się ponownie pod presją sprzedających. Dotychczasowa korelacja między zachowaniem giełd i dolarem wyraźnie osłabła. Krótkoterminowym oporem jest 1,3661. Najbliższym wsparciem jest 1,3570.

GBPUSD

Spadkowa korekta na funcie była nieco głębsza niż oczekiwaliśmy. Przebicie 1,51 okazało się kilkakrotnie fałszywe i notowania GBPUSD testowały dwukrotnie zniesienie 61,8% fibo przy 1,5065. Poziom ten powinien działać w najbliższym czasie jako pivot - jego przebicie powinno doprowadzić do zniesienia całego impulsu 1,4942-1,5263. Dzisiaj o 10:30 publikowane będą dane o produkcji przemysłowej z Wielkiej Brytanii. Mogą one stać się impulsem do większego ruchu na funcie. Dane o bilansie handlu zagranicznego powinny mieć mniejszy wpływ na notowania.

USDJPY

Główne pary jenowe odreagowują wczorajsze spadki. Największą reakcję obserwujemy na eurojenie, głównie ze względu na umocnienie euro w relacji do dolara. Dolarjen pozostaje relatywnie stabilny. Ruch spadkowy zatrzymał się na 61,8% zniesieniu fibo przy 97,20. Najbliższym krótkoterminowym oporem będzie 97,75. Kolejnym oporem będzie strefa 97,92-98,13. Jen powinien w najbliższym czasie zyskiwać do dolara. Spodziewamy się zejścia w kierunku 95,60.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)