Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Osłabienie na rynku złotego

0
Podziel się:

Wczorajsza sesja zapowiadała się bardzo spokojnie ze względu na brak istotnych publikacji makro. Główna para walutowa zanotowała jednak po południu większy spadek, ponieważ prezydent USA zapowiedział kolejny program wspierania odrodzenia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych.

Osłabienie na rynku złotego

Tym razem kwota rzędu 50 mld USD ma zostać przeznaczona m.in.: na ulgi podatkowe dla klasy średniej, a także na inwestycje w infrastrukturę. Przy niewielkiej płynności na rynku walutowym ta informacja wystarczyła, aby pomóc walucie amerykańskiej odrobić część strat do euro. Kurs EUR/USD oscyluje dziś rano wokół poziomu 1,28.

Złoty trochę słabszy

W ślad za eurodolarem poszedł złoty, który rozpoczął dzień od wyraźnych spadków względem euro i dolara. Po tej reakcji widać, że Barack Obama zmniejszył apetyt na ryzyko inwestorów, co od razu przełożyło się na osłabienie walut krajów wschodzących, w tym również Polski. Bardzo możliwe, że był to tylko impuls, który może być szybko zapomniany, a kursy wrócą do poprzednich wartości.

Z drugiej strony należy pamiętać, ze złoty ma za sobą kilka udanych sesji i z technicznego punktu widzenia przydałaby mu się chwila odpoczynku od aprecjacyjnego trendu. 0 godzinie 8.30 kurs EUR/PLN 3,94, natomiast USD/PLN wynosił 3,08.

Jedynie informacje z Niemiec

Przed nami druga już sesja, w której będzie brakowało istotnych publikacji makroekonomicznych. Dlatego inwestorzy mogą zwrócić większą uwagę na dane, które zwykle nie mają wpływu na przebieg notowań. Takimi danymi będzie dzisiaj dynamika zamówień fabrycznych z Niemiec. Informacja ta pojawi się o godzinie 12:00, a prognozy wskazują na odczyt wyraźnie słabszy niż poprzednio (aktualnie ma wynieść 0,5% m/m, poprzednio było to 3,2%). Ważne mogą być również ewentualne niespodziewane wypowiedzi dotyczące sytuacji gospodarczej USA lub Strefy Euro.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)