Notowania

dziś w money
22.10.2008 11:01

Popyt na dolara trwa

W trakcie notowań azjatyckich dolar w dalszym ciągu zyskiwał na wartości. Wspólna waluta osiągnęła minimum na poziomie 1,2736.

Podziel się
Dodaj komentarz

W trakcie notowań azjatyckich dolar w dalszym ciągu zyskiwał na wartości. Wspólna waluta osiągnęła minimum na poziomie 1,2736.

Powodem tak znacznej aprecjacji dolara może być zamykanie pozycji na świecie przez amerykańskie instytucje finansowe i transfer odkupionych dolarów do USA. Dziś poznamy z Eurolandu rachunek obrotów bieżących za II kwartał.

Z Wielkiej Brytanii opublikowany zostanie protokół z posiedzenia BoE. Z USA poznamy tylko tygodniową zmianę zapasów paliw. Jednak wydaje się mało prawdopodobne by odczyty makroekonomiczne mogły zmienić obecny obraz rynku. Giełda w Nowym Jorku straciła na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 9033,66 pkt., tj. (-2,5)%.

Złoto straciło na wartości osiągając minimum na poziomie 757,78 usd/oz.

*Sytuacja techniczna eurodolara: *Para EUR/USD może obecnie po tak silnej aprecjacji dolara skorygować do poziomu 1,2990. Poziom ten jest obecnie oporem ze względu na znajdującą się tam średnią 14-sesyjną. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1,2652. Jednak biorąc pod uwagę dynamikę zmian oraz siłę rynku wyznaczanie jakiegokolwiek poziomu wsparcia lub oporu mija się z celem.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy pozostawał pod wpływem zachowań globalnych. Wspólna waluta w stosunku do złotego zyskała na wartości, osiągając swoje maksimum na poziomie 3,7140. Dolar natomiast osiągnął 2,8961. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z naszego kraju.

W związku z tym rynek nasz powinien pozostawać pod wpływem wydarzeń na świecie. Giełda w Warszawie zamknęła się wczoraj bez wyznaczania jednoznacznie kierunku dalszych zmian. Indeks WIG20 osiągnął poziom 1822,09 pkt., tj. 2,43%. Ze względu na przebieg sesji w USA oraz Japonii dzisiejsze otwarcie może być niższe od wczorajszego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: Para EUR/PLN pokonawszy rejon 3,6420 skierowała się ku najbliższemu oporowi. Znajduje się on w pobliżu poziomu 3,7330, który był wsparciem dla tej pary w lipcu zeszłego roku. Wynika z tego, że poziom ten może zatrzymać deprecjację naszej waluty.

Jednak należy pamiętać o awersji do ryzyka. Dla USD/PLN najbliższym oporem jest poziom w pobliżu figury 2,9000. Pokonanie tego oporu może spowodować kontynuację deprecjacji złotego w kierunku 2,9723. Należy jednak pamiętać o silnym wpływie rynku eurodolara na tę parę.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
ECM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz