Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spokojny początek tygodnia

0
Podziel się

Ostatnie kilka godzin handlu na głównych parach złotowych to lekkie umocnienie polskiej waluty.

Spokojny początek tygodnia
bDziBNpN

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkich wzrostów tej pary, obecnie wyceniana jest ona na 1,3642. Patrząc na wykres wydaje się, że kolejne godziny handlu powinny przynieść spadki kursu.

Podczas dzisiejszej sesji nie mamy wielu istotnych figur makroekonomicznych. Już rano poznaliśmy indeks zaufania konsumentów - GfK z Niemiec (czerwiec), jednak odczyt ten wypadł zgodnie z prognozą (8,5 pkt.) i nie miał dużego wpływu na rynek. Dziś nie mamy już danych mogących wpłynąć na wartość tej pary. Z tego względu można się skupić na wystąpieniach przedstawicieli ECB, którzy przemawiać będą na forum bankowym zorganizowanym przez Europejski Bank Centralny, w Sintra, w Portugalii. Dodajmy też, że poniedziałek jest dniem wolnym w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, co oznacza znaczący spadek obrotów.

Lekkie umocnienie złotego

Ostatnie kilka godzin handlu na głównych parach złotowych to lekkie umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0480 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1570. Dziś z naszego kraju poznamy dwa ważne odczyty, będą to wyniki sprzedaży detalicznej oraz stopa bezrobocia (oba za kwiecień). Dane te mogą mieć wpływ na wartość naszej waluty tylko w przypadku dużego odchylenia od prognoz rynkowych.

bDziBNpP
bDziBNqq
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
KOMENTARZE
(0)