Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Waluty: Silne umocnienie złotego

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja na rynku EUR/USD była bardzo emocjonująca. Euro w stosunku do amerykańskiego dolara silnie wzrastało, przełamując sukcesywnie lokalne opory z dużą łatwością.

Waluty: Silne umocnienie złotego
bEhKCWDF

*Dzisiejsza sesja na rynku EUR/USD była bardzo emocjonująca. Euro w stosunku do amerykańskiego dolara silnie wzrastało, przełamując sukcesywnie lokalne opory z dużą łatwością. *

Tym samym maksimum tej pary wyniosło na poziomie 1,3092. Ostatnie godziny handlu na parkietach europejskich przebiegają przy nieznacznej przewadze niedźwiedzi. Dzisiaj poznaliśmy tylko jedną istotną publikację makro z Eurolandu, tj. Indeks Sentix obrazujący poziom zaufania wśród europejskich inwestorów za luty z Eurolandu, który wyniósł -36,1 pkt, podczas gdy prognozy analityków zakładały spadek do -30 pkt.

Dla porównania w styczniu była to wartość -34,4 pkt. Zatem słaby odczyt, a co za tym idzie duże zniechęcenie inwestorów do obecnej sytuacji rynkowej jest pochodną fatalnych danych makro jakie systematycznie wypływają od naszych zachodnich sąsiadów. Popołudniu dużą uwagę inwestorów będzie przykuwało wystąpienie Baracaka Obamy oraz Sekretarza Skarbu USA, którzy będą się wypowiadali na temat ratowania największej gospodarki świata.

bEhKCWDH

Sytuacja techniczna EUR/USD: Drugi dzień z rzędu polska waluta zyskuje do głównych konkurentów. W stosunku do euro polski złoty zbliżył się do silnego wsparcia 4,4000, które może zachęcić część graczy do ponownego otwierania krótkich pozycji w stosunku do złotego. Ewentualne przebicie tego poziomu i zamknięcie kilku sesji na korzyść polskiej waluty mogłaby zapowiadać silniejszy ruch w dół do 4,3000. Silnym oporem w krótkim terminie jest poziom 4,5570.

W stosunku do dolara złoty także zachowuje się dość stabilnie, czemu sprzyja także słaba pozycja dolara na świecie. Dla pary USD/PLN kluczowym poziomem na dzisiejszą noc jest poziom 3,4200. Jeżeli jutrzejsza sesja otworzy się poniżej tego poziomu to będzie to oznaczało spadek kursu w rejony 3,3450. Otwarcie sesji powyżej 3,4200 zapowiada wzrost w kierunku 3,4625.

RYNEK KRAJOWY**

Kwotowania na rodzimym ryku walutowym zaspokoiły nawet tych najbardziej spragnionych dużych emocji inwestorów. Aprecjacja złotego zarówno do dolara, jak i euro była imponująca, niemniej potwierdzenia trwałości tego umocnienia będziemy szukać w notowaniach w trakcie najbliższych dni.

bEhKCWDN

Tym samym para EUR/PLN osiągnęła swoje minimum na poziomie 4,4150, natomiast USD/PLN 3,3809. Z rodzimej gospodarki nie poznaliśmy żadnych publikacji makro, zatem notowania na rynku walutowym będą nadal determinowane czynnikami zewnętrznymi. Główny indeks GPW, tj. WIG20 zyskuje na wartości, kończąc dzień na poziomie 3,04% wyższym w stosunku do piątkowego zamknięcia. Obroty nie przekroczyły 1 miliarda złotych.

*Sytuacja techniczna złotego: *Podczas dzisiejszej sesji europejskiej bykom udało się przebić opór $1,3000, co przyśpieszyło wzrost w kierunku silnego oporu $1,3195. Warto zwrócić uwagę, że nastrój na rynku EUR/USD pozostaje ,,byczy", a to zapowiada dalsze wzrosty. Na dzisiaj poziom $1,3085 może stanowić silną barierę, ale w perspektywie kilku dni wzrost do poziomu $1,3205 jest bardzo realny.

Jutro w centrum uwagi inwestorów pozostaną dwa poziomy, pierwszy to $1,3100 i drugi $1,2985. W dalszym ciągu widzimy szanse wzrostu kursu EUR/USD do poziomu $1,3400 w średnim terminie. Potencjał do umocnienia euro widać także na pozostałych parach. Kurs EUR/GBP na początku sesji spadł do poziomu 0,8680, po czym do gry przystąpili kupujący wyciągając kurs w rejony dzisiejszego otwarcia.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhKCWEi
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
KOMENTARZE
(0)