Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty walczy o lepszą pozycję

0
Podziel się:

W trakcie notowań azjatyckich mieliśmy do czynienia z kontynuacją zapoczątkowanego wczoraj silnego umocnienie dolara. Tym samym para EUR/USD osiągnęła swoje minimum na poziomie 1,3501.

W trakcie notowań azjatyckich mieliśmy do czynienia z kontynuacją zapoczątkowanego wczoraj silnego umocnienie dolara. Tym samym para EUR/USD osiągnęła swoje minimum na poziomie 1,3501.

Wczorajsza sesja za oceanem przyniosła lekkie odreagowanie na głównych indeksach amerykańskich, tj. po uprzednich znacznych wzrostach, zakończyły dzień na blisko 0,5% minusach. Dzisiaj mamy bogaty kalendarz makroekonomiczny.

Poznamy indeks PMI dla usług za grudzień z Francji, Niemiec, Eurolandu oraz Wielkiej Brytanii. Światło dzienne ujrzy również wstępny szacunek inflacji HICP za grudzień z Eurolandu. Popołudniu przeniesiemy się za ocean, gdzie opublikowane zostaną indeks podpisanych umów kupna domów, zamówienia na dobra trwałego użytku oraz zamówienia w przemyśle. Na zakończenie do wiadomości publicznej zostanie podany protokół z ostatniego posiedzenia FED.

O godzinie 08.39 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3524 dolara.

_ Sytuacja techniczna eurodolara _: więcej na stronie www.ecm.com.pl

RYNEK KRAJOWY**

W trakcie notowań nocnych złoty umacniał się zarówno do euro, jak i dolara. Tym samym para EUR/PLN osiągnęła swoje minimum na poziomie 4,0785, natomiast USD/PLN 2,9907. W dniu dzisiejszym nie poznamy żadnych publikacji makro, zatem rodzima waluta pozostanie pod wpływem czynników globalnych oraz panującego sentymentu na rynku. Giełda w Warszawie silnie wczoraj się zieleniła, indeks WIG20 rósł blisko 5%.

O godzinie 08.47 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 4,0925, a za dolara 3,0329 złotego.

_ Sytuacja techniczna na rynku złotego _: więcej na stronie www.ecm.com.pl

ZOBACZ TAKŻE:

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)