Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Rekordowa emerytura. Ta kobieta dostaje krocie

137
Podziel się

Ponad 25 tys. zł miesięcznie emerytury. To rekordowy poziom świadczenia, a przelew na taką kwotę z ZUS-u otrzymuje emerytka z kujawsko-pomorskiego. Po drugiej stronie emerytka z zachodnio-pomorskiego, jej przelew opiewa na... 3 grosze miesięcznie.

Rekordowa emerytura. Ta kobieta dostaje krocie
Emerytura ponad 25 tys. zł miesięcznie. Rekord należy do emerytki z kujawsko-pomorskiego
bEarrtLV

ZUS ujawnił poziom najwyższej emerytury w Polsce. Rekord wysokości świadczenia należy do emerytki z kujawsko-pomorskiego, otrzymuje ponad 25 tys. 300 zł miesięcznie.

- Jej staż pracy wyniósł 61 lat. Na emeryturę zaś przeszła po skończeniu 80 lat - wyjaśnia Karol Jagielski z zachodniopomorskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

bEarrtLX

W tym regionie rekordowe świadczenie pobiera mężczyzna. Otrzymuje co miesiąc ponad 15 tys. 400 zł emerytury.

- Skorzystał ze świadczenia w wieku 73 lat i 11 miesięcy, a przepracował niemal 56 lat. W Koszalinie najwyższą emeryturę pobiera również mężczyzna. To 13 tys. 400 zł. Przeszedł on na emeryturę po skończeniu 67 lat, mając 48 lat stażu pracy - dodaje Jagielski.

Zobacz także: Rząd potrąci nawet 15 tys. zł. Skutki likwidacji OFE

Te dane jasno pokazują, że na wysoką emeryturę mogą liczyć tylko te osoby, które jeszcze długo po osiągnięciu wieku emerytalnego na emeryturę nie przechodzą. Jednak do rekordowych świadczeń potrzeba także bardzo wysokich zarobków.

bEarrtMd

- Im dłużej pracujemy, tym więcej składek zgromadzimy. Jednocześnie opóźniając przejście na emeryturę skracamy przewidywany czas jej wypłaty, dlatego świadczenie zdecydowanie wzrasta - tłumaczy Karol Jagielski z ZUS.

Niestety rok rocznie przybywa także głodowych świadczeń. Zdarza się, że ZUS wypłaca prawdziwie groszowe emerytury. Te trafiają w ręce osób, które właściwie nie pracowały (lub też oficjalnie tego w żaden sposób nie wykazały).

Jedna z najniższych emerytur w Polsce to 3 grosze, które otrzymuje mieszkanka woj. zachodniopomorskiego. Jej okres składkowy wynosił zaledwie 1 dzień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEarrtMy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(137)
Jorguś2
4 tyg. temu
Gdyby pracowała fizycznie, to 61 lat, no no no.... . W Belgii kobiety pracujące fizycznie nabywają prawa emeryalne dużo wcześniej. Umysłowi powinni pracować dłużej, im bliżej "koryta" tym dłuższy staż pracy. Królowa Anglii dalej pełni swe obowiązki, hehehe hehe hehe..... ?
Polak
4 tyg. temu
Całe szczęście że Ci biedni emeryci z 15-sto tysięcznymi wypłatami dostają jeszcze 13 i co roczną rewaloryzację....bo ja nie wiem z czego oni by wyżyli.
Polak
4 tyg. temu
Teraz już tak nie będzie, bo od 1998 roku ten kto zarabia rocznie 30 i więcej średnich krajowych teraz składek ZUS w ogóle nie płaci.
bEarrtMz
emeryt
4 tyg. temu
Nie ważne ile bierzesz,ale ważne jak długo.
SZOK
4 tyg. temu
A NASZ SZEF.... REJESTRUJE NA 2800 BRUTTO..... LUB ULUBIONA FORMA ZATRUDNIENIA NA CZARNO..... BO JAK WSZYSTKO NA KONTO TO PRACY NIE MA!!!...... WIĘC PRYWACIARZY ZLODZIEJI OKRADA PRACOWNIKA ŻE SKŁADEK I TRADYCYJNIE NAJNIŻSZA NA KONTO..... I KOPERTA... GDZIE PIP, US, KAS..... PRYWACIARZY TO ZLODZIEJI.... OSTATNIA KROMKA CHLEBA.....
...
Następna strona