Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Julia Grzesiek,SAS
|

Słynna milionerka "nie czuje się dziś szczęśliwsza niż wtedy, gdy była biedna". Tłumaczy, z czym wiąże się bogactwo

51
Podziel się:

"Byłam biedna, bogata, a także gdzieś pośrodku. Mogę wypowiadać się na te tematy" – mówi Barbara Corcoran. Słynna inwestorka i milionerka uważa, że na temat bogactwa pokutują dwa błędne przekonania. Według niej najbogatsi wcale nie są najszczęśliwsi, a duże pieniądze wpływają na relacje z innymi.

Słynna milionerka "nie czuje się dziś szczęśliwsza niż wtedy, gdy była biedna". Tłumaczy, z czym wiąże się bogactwo
Barbara Corcoran to amerykańska milionerka, znana przede wszystkim jako inwestorka w programie telewizyjnym NBC "Shark Tank" (Getty Images, Phillip Faraone)

Barbara Corcoran uznawana jest za ikonę przedsiębiorczości. Zanim założyła intratny biznes związany z nieruchomościami, pracowała w około 20 różnych miejscach. Za pożyczkę w wysokości tysiąca dolarów otworzyła na początku lat 70. agencję nieruchomości Corcoran Group, którą w 2001 r. sprzedała za 66 mln dol. Dziś milionerka znana jest szerokiej publiczności głównie jako inwestorka w programie telewizyjnym NBC "Shark Tank".

W wywiadzie dla CNBC Corcoran zaznaczyła, że miała okazję doświadczyć życia na różnych poziomach finansowych.

Byłam biedna, bogata, a także gdzieś pośrodku. Mogę wypowiadać się na te tematy – podkreśliła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile zarabiają polskie przedsiębiorczynie? "Co siódma ma przychody na poziomie 20 tys. zł i wyżej"

Według amerykańskiej milionerki w powszechnej opinii pokutują dwa błędne przekonania dotyczące bogactwa: "za pieniądze da się kupić szczęście" oraz "pieniądze nie mają wpływu na relacje". W wywiadzie, którego udzieliła CNBC, Corcoran wytłumaczyła, jak jej zdaniem wygląda rzeczywistość.

Najszczęśliwsi są ci, którzy są "pomiędzy"

Jak pisaliśmy w Money.pl, z najnowszych badań, przeprowadzonych na Uniwersytecie Pensylwanii, wynika, że w przypadku większości ludzi dobre samopoczucie i poziom zadowolenia rosną wraz z dochodami.

Corcoran zwróciła jednak uwagę na to, że zdobywanie coraz większego majątku prowadzi wiele osób w stronę pułapki polegającej na tym, że ciągle pragnie się więcej i nadmiernie skupia się na kolejnych rzeczach, które można kupić za pieniądze. Jest to pewnego rodzaju wyścig za bogactwem, który Corcoran nazywa "błędem chciwości".

Stwierdziła także, że najszczęśliwsi ludzie to ci, którzy są pomiędzy bogatymi a biednymi, "ponieważ nie gonią ciągle za kolejną rzeczą".

Bizneswoman podkreśliła także, że jeśli chodzi o nią samą, to zgromadzenie bogactwa wcale nie złagodziło jej problemów.

Dziś nie czuję się szczęśliwsza niż wtedy, gdy byłam biedna. […] Jestem tak samo niepewna i wciąż denerwuję się tymi samymi sprawami – wyznała w rozmowie z CNBC.

Duże pieniądze komplikują relacje z innymi ludźmi

Druga rzecz, z której ludzie według Barbary Corcoran nie zdają sobie sprawy, odnosi się do relacji międzyludzkich. Pieniądze je komplikują – ocenia milionerka. – Każdy ma swoje 10 000-dolarowe problemy. Zawsze zwracają się z nimi do ciebie – wyznała w rozmowie.

Jak pisze serwis CNBC Make It, powołując się na wyjaśnienia ekspertów, to zjawisko szczególnie uwidacznia się w przypadku osób, które nagle stają się bogate, a ich życie zmienia się diametralnie.

Krewni i osoby poszukujące wsparcia finansowego lub możliwości inwestycyjnych często zwracają się do osób zamożnych i oczekują pomocy, nawet jeśli wcześniej nie mieli z nimi bliskiego kontaktu. "Nagle przychodzą do ciebie kuzyni, o których nigdy nie słyszałeś" – cytuje CNBC Make It słowa Brada Klontza, profesora w dziedzinie psychologii finansowej na Creighton University.

Choć Barbara Corcoran sama przekonała się, że posiadanie dużego majątku wcale nie rozwiązuje problemów, a wręcz może "psuć" relacje z innymi, to docenia korzyści, jakie przynosi jej bogactwo. Wyznała, że nie zrezygnowałaby z pieniędzy i "nadal cieszy się", że je ma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
Jacek R.
7 miesięcy temu
Piniendze to nie wszystko, piniendze to przede wszystkim.
CEZAR
9 miesięcy temu
kolejny cienki artykuł o niczym, powielanie rzeczy oczywistych wp CZY KTOŚ TU UMIE PISAĆ ?
patriota
9 miesięcy temu
ona też wiele zawdziencza PIS-owi
ZENON
9 miesięcy temu
Ameryki nie odkryła
Leszek
9 miesięcy temu
Najważniejsze, żeby na każdym etapie życia, pieniędzy mieć DOSYĆ. Małe wymagania robią z groszy fortunę.
...
Następna strona