Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Powstała specjalna rządowa strona. Dla każdego

5
Podziel się:

Tarcza antykryzysowa wchodzi w życie, z tej okazji rząd - w ekspresowym tempie - przygotował specjalną stronę internetową. Zarówno przedsiębiorcy, rolnicy, pracownicy, jak i organizacje pozarządowe czy kulturalne znajdą tam odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z pomocą w kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

Rząd uruchomił specjalną stronę poświęconą tarczy antykryzysowej
Rząd uruchomił specjalną stronę poświęconą tarczy antykryzysowej (East News)

"Tarcza Antykryzysowa wchodzi w życie! Wraz z nią uruchamiamy również dedykowaną stronę internetową, gdzie znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje związane z mechanizmami i narzędziami, które wprowadzamy" - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Sprawdzamy, co znalazło się na rządowej stronie poświęconej pomocy w kryzysowej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Przede wszystkim są tam 4 dedykowane zakładki:

  • Przedsiębiorca;
  • Pracownik;
  • NGO i kultura;
  • Dodatkowe wsparcie.

Każda z nich kieruje do podstrony. W przypadku przedsiębiorców znajdują się tam poradniki, co zrobić, by zdobyć środki na pracowników - w formie dofinansowania lub pożyczki. Do tego informacje dotyczące zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy, podpowiedź, jak zdobyć środki na utrzymanie firmy w kryzysie. Jest także zakładka dotycząca ułatwień dla firm oraz przedłużania terminów płatności podatków.

Zobacz także: Obejrzyj: "Tarcza Antykryzysowa" to dopiero początek

Podstrona "Pracownik" to zbiór specjalnych pakietów. Każdy pracownik znajdzie to, czego szuka. To m.in. informacje o dodatkowym zasiłku opiekuńczym, zwiększeniu limitów zwolnień w PIT czy świadczeniu postojowym dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych.

Kolejna podstrona to "NGO i kultura". Jak napisano: "jesteś organizacją pozarządową i potrzebujesz wsparcia w realizacji celów statutowych? Te rozwiązania są dla Ciebie". Znajdują się tam informacje o dofinansowaniach, zwolnieniach z płacenia składek czy odroczeniu należności na ZUS.

Ostatnia podstrona "Dodatkowe wsparcie" ma wiele zakładek. Służy m.in. osobom bezrobotnym lub nieaktywnym zawodowo, ale również zawiera informacje dla rolników, samorządów, pacjentów, cudzoziemców, kierowców. Są tam też zakładki dla branży turystycznej i budowlanej. A także informacje dotyczące teleporady lekarskiej i pielęgniarskiej oraz programu MALUCH+.

Jak przypomniano na stronie, tzw. tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań, który ma ochronić państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Opiera się na pięciu filarach:

  • Ochronie miejsc pracy i bezpieczeństwu pracowników;
  • Finansowaniu przedsiębiorców;
  • Ochronie zdrowia;
  • Wzmocnieniu systemu finansowego;
  • Inwestycjach publicznych.

"Tarcza ustabilizuje polską gospodarkę, a także da jej impuls inwestycyjny. Szacujemy, że wartość wsparcia oferowanego w ramach tarczy wyniesie 212 mld złotych – to blisko 10 proc. PKB" - czytamy na rządowej stronie.

"Strona www.gov.pl/tarczaantykryzysowa to także miejsce, które łączy przedsiębiorców, pracowników i pracodawców z urzędnikami, agencjami rządowymi i ZUS-em. To kompendium wiedzy i zbiór linków, gdzie możecie zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Zapraszam wszystkich do korzystania z jej zasobów i dzielenia się wiedzą. Wierzę w polskich przedsiębiorców, pracowników i w to, że wyjdziemy z tego kryzysu! Ale musimy działać razem" - podsumował szef rządu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
tomek
4 lata temu
Pomoc jaką zaoferował pis to kpina. Nie dość, że jest to tak napisane, że bez prawnika połowy się nie zrozumie, co zapewne miało część osób zniechęcić, a nawet jak ktoś to rozumie, to wie, że oferowana tam pomoc jest tak śmiesznie niska, że może pomoże ocalić działalność dwu czy trzy osobową. Dla większych firm to splunięcie w twarz. Ale w telewizji chwalą się jacy oni są dobrzy i jak bardzo pomagają.
Tomasz
4 lata temu
Dlaczego okres odroczenia rat kredytu bankowego jest obciążony odsetkami? To przecież żadna łaska ze strony banku. Można powiedzieć, że banki w ten sposób korzystają na dramacie ludzkim.
Lol
4 lata temu
7,5 mld na zdrowie to nawet nie jest 10 % całej kwoty na ochronę zdrowia, ludzie moga chorować a firmy muszą być gdzie logika
Dla każdego
4 lata temu
kto ma za co opłacić dostęp do internetu i za co kupić sprawny sprzęt
uratowany
4 lata temu
Uff, kamień spadł mi z serca. Teraz wszyscy jesteśmy uratowani!