Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Powstała specjalna rządowa strona. Dla każdego

Tarcza antykryzysowa wchodzi w życie, z tej okazji rząd - w ekspresowym tempie - przygotował specjalną stronę internetową. Zarówno przedsiębiorcy, rolnicy, pracownicy, jak i organizacje pozarządowe czy kulturalne znajdą tam odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z pomocą w kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rząd uruchomił specjalną stronę poświęconą tarczy antykryzysowej

"Tarcza Antykryzysowa wchodzi w życie! Wraz z nią uruchamiamy również dedykowaną stronę internetową, gdzie znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje związane z mechanizmami i narzędziami, które wprowadzamy" - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Sprawdzamy, co znalazło się na rządowej stronie poświęconej pomocy w kryzysowej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Przede wszystkim są tam 4 dedykowane zakładki:

  • Przedsiębiorca;
  • Pracownik;
  • NGO i kultura;
  • Dodatkowe wsparcie.
(gov.pl/tarczaantykryzysowa)

Każda z nich kieruje do podstrony. W przypadku przedsiębiorców znajdują się tam poradniki, co zrobić, by zdobyć środki na pracowników - w formie dofinansowania lub pożyczki. Do tego informacje dotyczące zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy, podpowiedź, jak zdobyć środki na utrzymanie firmy w kryzysie. Jest także zakładka dotycząca ułatwień dla firm oraz przedłużania terminów płatności podatków.

Obejrzyj: "Tarcza Antykryzysowa" to dopiero początek

Podstrona "Pracownik" to zbiór specjalnych pakietów. Każdy pracownik znajdzie to, czego szuka. To m.in. informacje o dodatkowym zasiłku opiekuńczym, zwiększeniu limitów zwolnień w PIT czy świadczeniu postojowym dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych.

Kolejna podstrona to "NGO i kultura". Jak napisano: "jesteś organizacją pozarządową i potrzebujesz wsparcia w realizacji celów statutowych? Te rozwiązania są dla Ciebie". Znajdują się tam informacje o dofinansowaniach, zwolnieniach z płacenia składek czy odroczeniu należności na ZUS.

Ostatnia podstrona "Dodatkowe wsparcie" ma wiele zakładek. Służy m.in. osobom bezrobotnym lub nieaktywnym zawodowo, ale również zawiera informacje dla rolników, samorządów, pacjentów, cudzoziemców, kierowców. Są tam też zakładki dla branży turystycznej i budowlanej. A także informacje dotyczące teleporady lekarskiej i pielęgniarskiej oraz programu MALUCH+.

Jak przypomniano na stronie, tzw. tarcza antykryzysowa to pakiet rozwiązań, który ma ochronić państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Opiera się na pięciu filarach:

  • Ochronie miejsc pracy i bezpieczeństwu pracowników;
  • Finansowaniu przedsiębiorców;
  • Ochronie zdrowia;
  • Wzmocnieniu systemu finansowego;
  • Inwestycjach publicznych.

"Tarcza ustabilizuje polską gospodarkę, a także da jej impuls inwestycyjny. Szacujemy, że wartość wsparcia oferowanego w ramach tarczy wyniesie 212 mld złotych – to blisko 10 proc. PKB" - czytamy na rządowej stronie.

"Strona www.gov.pl/tarczaantykryzysowa to także miejsce, które łączy przedsiębiorców, pracowników i pracodawców z urzędnikami, agencjami rządowymi i ZUS-em. To kompendium wiedzy i zbiór linków, gdzie możecie zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Zapraszam wszystkich do korzystania z jej zasobów i dzielenia się wiedzą. Wierzę w polskich przedsiębiorców, pracowników i w to, że wyjdziemy z tego kryzysu! Ale musimy działać razem" - podsumował szef rządu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-04-2020

Dla każdegokto ma za co opłacić dostęp do internetu i za co kupić sprawny sprzęt

01-04-2020

uratowanyUff, kamień spadł mi z serca. Teraz wszyscy jesteśmy uratowani!

04-04-2020

tomekPomoc jaką zaoferował pis to kpina. Nie dość, że jest to tak napisane, że bez prawnika połowy się nie zrozumie, co zapewne miało część osób … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)