Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Funt kosztuje już nawet 5,20 złotego. Dolar najmocniejszy od ponad 30 lat

2
Podziel się:

Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling.

Funt kosztuje już nawet 5,20 złotego. Dolar najmocniejszy od ponad 30 lat
(Piotr Jedzura/REPORTER)
bEDomtkl

Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling - której kurs wobec dolara obniżył się o 1,3 procent i wyniósł 1,3112 dolara. To najniższy poziom od 1985 roku.

Jeżeli porównamy kurs funta wobec dolara do tego sprzed referendum o Brexit, okaże się, że brytyjska waluta osłabiła się już o 12 procent. Z kolei w stosunku do euro wartość funta obniżyła się do poziomu najniższego od października 2013 roku i wyniosła 1,1484 euro - podały we wtorek służby FactSet.

Brytyjska waluta tanieje również w odniesieniu do złotego. Za funta trzeba było we wtorek zapłacić nawet 5,20 złotego. Oznacza to, że kurs funta przebił już tegoroczny rekord słabości i znalazł się na poziomie najniższym od 2014 roku.

bEDomtkn

Kurs złotego do funta w ostatnim roku

Inwestorzy pozbywają się brytyjskich aktywów, które uważają za ryzykowne, w związku z nową falą obaw o to, co może przynieść wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Szef Banku Anglii, Mark Carney, podał we wtorek, że bank może zwiększyć akcję kredytową dla banków nawet o 150 miliardów funtów. "Reasumując, BOE potwierdza to, co nieuniknione, czyli luzowanie polityki w perspektywie kilkunastu tygodni. Otwartym pytaniem pozostanie tylko skala działań, oraz to na ile będą one efektywne" - twierdzi Marek Rogalski, analityk walutowy z DM BOŚ.

bEDomtkO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
xdx
5 lata temu
Inwestorzy niech inwestują w papier toaletowy ;)
Alek
5 lata temu
Nie wiem w czym problem w 2010r. Funt był po 4.40 zł i było OK