Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie. Ma zupełnie inne zdanie od ekspertów

54
Podziel się:

Mateusz Morawiecki na Facebooku zachwalał Polski Ład. Premier podkreślał skuteczność rządów Zjednoczonej Prawicy w realizacji swoich postulatów. Program społeczno-ekonomiczny PiS jest jednak krytykowany z wielu stron.

Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie. Ma zupełnie inne zdanie od ekspertów
Mateusz Morawiecki chwali pomysły Polskiego Ładu (PAP, Piotr Nowak)

Premier Mateusz Morawiecki nie przestaje zachwalać Polskiego Ładu. Tym razem odniósł się do skuteczności rządu i tego, jak politycy Zjednoczonej Prawicy realizują złożone obietnice.

Premier o Polskim Ładzie i obietnicach

"Zmieniliśmy to! Pieniądze bez pokrycia, czyli puste obietnice poprzedników, zmieniliśmy w twardą walutę zrealizowanych wobec Polaków zobowiązań. Taki charakter ma od samego początku Polski Ład" – podkreśla premier w swoim wpisie na Facebooku.

Nie zabrakło też odniesienia do poprzednich rządów. "Ile jest warta polityka, która polega na rzucaniu słów na wiatr? Tak często obserwowaliśmy to do roku 2015 - najpierw obietnice, a potem próby ich realizacji, z których pozostaje niewiele" - pyta i sam sobie odpowiada premier na Facebooku.

Zobacz także: Protest medyków. Ekspert komentuje: Cały sektor powinien więcej zarabiać

Polski Ład w ogniu krytyki

Polski Ład, a w szczególności propozycje fiskalne, są krytykowane z wielu stron, najbardziej rządowi dostaje się od przedsiębiorców, którzy nie są zadowoleni m.in. z braku zwolnienia ze składki zdrowotnej. Nie jest to jedyne zastrzeżenie wobec pomysłów PiS.

– Podstawowym problemem Polskiego Ładu jest to, że komplikuje on system podatkowy. Rząd zastosował nowatorskie rozwiązania, które nie występują w innych krajach lub zdarzają się rzadko. Prowizoryczne rozwiązania będą przesadnie komplikować system – tak komentował money.pl pomysły rządu Sławomir Dudek z FOR.

- Polski Ład nie miał wywracać tego porządku, dlatego nazywam go Polską Łatką. Kolejną łatką fundamentalnie niesprawiedliwego i niedorzecznego systemu – tak ocenił w rozmowie z money.pl podatkowe rozwiązania Polskiego Ładu ekonomista Łukasz Komuda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(54)
Qzyn
2 lata temu
Polski ład, przez większość nazywane wielki wał
Wszystko w te...
2 lata temu
Oczekuję; - stanowczej decyzji w kwestii ustawy 447 - wyjaśnienia mordu w Jedwabnem -wyjaśnienia kwestii ludobójstwa dokonanego na Polakach w Wołyniu I Małopolsce wschodniej. -zniesienia konkordatu i rozłamu państwa od kościoła - zalegalizowania opodatkowania prostytucji - zaprzestania wyprzedaży ziemi, lasów, firm, kopalń i innych nieruchomości obcokrajowcom - reformy sądownictwa - reformy służby zdrowia - zmniejszenie kosztów zatrudnienia - likwidacji tzw. śmieciówek - wspieranie polskich rolników - wprowadzenia egzaminów do szkół średnich oraz obowiązkowego egzaminu z (niezakłamanej) historii Polski na maturze - dużych nakładów finansowych na rozwój polskiej myśli technicznej - nakładów na rozwój armii i polskiej technologi wiojskowej - walki ze zorganizowaną przestępczością ( mafia śmieciowa) - rozwoju infrastruktury polskich kolei - inwestycji w odnawialne źródła energii - likwidacji państwowych urzędów pracy - ikwidacji 500 + - wprowadzenie Emerytur Stażowych (po 40 latach pracy) - wprowadzenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 40 000 zł. - referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci - propagowania polskiej kultury i tradycji - spowodowania aby Polscy chcieli wracać z obczyzny do Polski - zakazu wjazdu obcokrajowców spoza UE do pracy w Polsce.
Nadgorliwość
2 lata temu
troli PiS na tym portalu wskazuje że ich koniec jest bliski.
"Zmieniliśmy
2 lata temu
to! Pieniądze bez pokrycia, czyli puste obietnice poprzedników, zmieniliśmy w twardą walutę (...)" jeżeli twarda waluta to z skąd inflacja ceprze?
owik
2 lata temu
Brawo Premier Morawiecki , Polacy cie popierają i w większości będą na PIS głosować a opozycja , jest taka słaba że za 2 lata to w sejmie będzie ich tylko garstka , PSL wylatuje , Gowin wylatuje , Hołownia też pewno wyleci , sld --tu zobaczymy
...
Następna strona