Notowania

podatki
17.09.2019 14:01

Ministerstwo Finansów zapowiada kolejną rewolucję. Od stycznia podatki płacimy po nowemu

Fiskus idzie drogą ZUS-u. Od przyszłego roku podatnicy otrzymają swoje indywidualne rachunki, na które będą wpłacać należności podatkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
PIT 2019. Od przyszłego roku każdy dostanie swój indywidualny rachunek

O kolejnej rewolucji podatkowej poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch. Rewolucja będzie przypominać tę, którą w 2018 r. wprowadził Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS chwali się sukcesem e-składek. Rekordowo mała liczba błędów

Podatnicy od 1 stycznia 2020 r. nie będą wpłacać danin na odpowiednie konta urzędów skarbowych, ale na przypisane do nich indywidualne rachunki. To na nie wpłacane będą należności z tytułu PIT, VAT i CIT oraz innych należności niepodatkowych. Co istotne, do każdego podatnika przypisany będzie jeden rachunek, na które trafią wszystkie zobowiązania.

- To rachunek wirtualny oparty na koncepcji rachunków "mass collectowych", prowadzony przez Narodowy Bank Polski. Wdrożenie tego rozwiązania znacząco uprości podatnikom rozliczenia z fiskusem. Z punktu widzenia administracji zmiana istotnie uprości procesy rozliczeniowe, w ramach których identyfikujemy płatność, wiążemy ją z podatnikiem i weryfikujemy, czy jego zobowiązania są regulowane, czy nie – wyjaśnił w rozmowie z PAP Przemysław Koch.

Oglądaj też: Niższy PIT. "Chcemy dać ulgę osobom wchodzącym na rynek pracy"

Indywidualne konta podatników to "kolejna rewolucja", która czeka nas 1 stycznia, ponieważ tego samego dnia zaczynają obowiązywać niższa stawka podatku PIT (spadek z 18 do 17 proc.). Przedsiębiorcy muszą się również szykować na rozszerzenie przepisów o obowiązkowym split payment.

PIT. Nowa stawka PIT będzie obowiązywać od października. Ale czy na pewno?
PIT. Obniżka podatku dochodowego. W pełni wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, pit, cit, vat, wiadomości, wiadomości, urząd skarbowy
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

Tu i terazno to szykuje się państwo policyjno - kościelne

18-09-2019

WAWAW PRL-u podatki płaciły tylko podmioty gospodarcze i nikt z normalnie pracujących ludzi i emerytów nie wypełniał żadnych pitów. To te przeklęte … Czytaj całość

18-09-2019

chybabrejza wypuścił całą swoją trzodę, tyle w tych wpisach nienawiści, że całą Polskę by zalała

Rozwiń komentarze (23)