Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Podatek majątkowy. Większość za obciążeniem najbogatszych

80
Podziel się:

Ponad połowa Amerykanów popiera pomysł dodatkowego opodatkowania najbogatszych.

Ponad połowa Amerykanów popiera pomysł dodatkowego opodatkowania najbogatszych.
Ponad połowa Amerykanów popiera pomysł dodatkowego opodatkowania najbogatszych. (East News, AP/Associated Press/East News)

Aż 64 proc. Amerykanów jest za wprowadzeniem podatku majątkowego obciążającego najbogatszych, wynika z badań sondażowych Ipsos - pisze Reuters.

Poza obejmującym wszystkich podatkiem dochodowym, najlepiej uposażeni Amerykanie płacić mieliby dodatkową daninę.

Podatek ten miałby być naliczany od majątku netto, czyli na przykład od akcji, obligacji, nieruchomości, ale również gotówki - wskazuje Reuters.

Zobacz także: Zmiana dla każdego podatnika. Sprawdź, czy przelew dojdzie

Co na to sami zainteresowani? Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku napisali specjalny otwarty list w tej sprawie.

"Piszemy, aby wezwać wszystkich kandydatów na prezydenta, niezależnie od tego, czy są republikanami, czy demokratami, aby poparli podatek od promila najbogatszych Amerykanów" - napisali najbogatsi do kandydatów w wyborach na prezydenta USA w 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(80)
Harry
3 lata temu
Amerykanie zawsze płacili Property Tax który jest katastrem i jest horendalnie wysoki. Płaciłem za dom 500 m2 ponad 30 000 USD rocznie a to oznacza 2 nowiutkie toyoty Camry lub dwa nissany Maksima. W Polsce za dom 650 m2 płace około 650 PLN rocznie. Czasem Amerykanie (w małych skupiskach np osiedlu sami wnoszą o podwyższenie Property Tax co chroni ich przed zakupem domów w ich sąsiedztwie przez imigrantów.
wojna
3 lata temu
To już chyba bardzo źle z tą Ameryką,ledwo przędą
Bezdomny
3 lata temu
Powinni i w Polsce wprowadzić taki podatek od tych co mają więcej mieszkań niż jedno od kolejnego powinni płacić 100% więcej czynszu i lokali mieszkalnych będzie więcej dla tych co nie mają gdzie mieszkać i ci co mają grunty a nie są rolnikami powinni płacić 100% podatku gruntowego .Poparcia 100% HA HA !!!!
podatnik pols...
3 lata temu
W USA 78% podatku dochodowego pochodzi od 9% najbogatszych obywateli!! 47% obywateli placi 'zero' podatku federalnego. Nie wliczam tu podatku emerytalnego - jkezeli pracuja!!!
PODATKOWIEC
3 lata temu
Czy ludzie jeszcze w to wierzą? Przecież to pod publikę tylko aby poprawić nastroje mniej zamożnych, którzy stanowią większość społeczeństwa. Wszyscy bogaci płacą podatki między 0 a 15% i to się nie zmieni. Więc po co uprawiać taki PR, zamiast powiedzieć prawdę i obniżyć podatki gorzej sytuowanym?
...
Następna strona