Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Premier ogłosił zmiany w Polskim Ładzie. Więcej osób dostanie ulgę dla klasy średniej

596
Podziel się:

- Rozciągamy ulgę dla klasy średniej na emerytów i rencistów, którzy otrzymują do 12,8 tys. zł miesięcznie — poinformował Mateusz Morawiecki. - To samo dotyczy zleceniobiorców czy samotnych rodziców — dodał. Premier obiecał również, że jeśli zarabiający do 12,8 tys. zł stracą na Polskim Ładzie, będą mogli liczyć na rekompensatę.

Premier ogłosił zmiany w Polskim Ładzie. Więcej osób dostanie ulgę dla klasy średniej
Będą zmiany w Polskim Ładzie — ogłosił premier Mateusz Morawiecki (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

- Nie przymykamy oczu na potknięcia w Polskim Ładzie. Zażądałem od Ministerstwa Finansów szybkiego wprowadzenia różnych korekt — powiedział w piątek na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Polski Ład w ogniu krytyki. Poseł PiS: Niestety wkradły się tam błędy

Zmiany w Polskim Ładzie

Wśród nich są zmiany w uldze dla klasy średniej. - Rozciągamy ulgę dla klasy średniej na wszystkich emerytów i rencistów. Emeryci uzyskujący świadczenia do 12,8 tys. zł nic nie stracą. Podobnie będzie ze zleceniobiorcami, ale także na przykład z nauczycielami akademickimi, którzy mają wysokie koszty uzyskania przychodu – do pensji 12,8 tys. zł nie będzie straty. Każdy, kto tyle zarabia, zyska lub nie straci – zaznaczył premier.

Zapowiedział także zmianę w zasadach rozliczania ulgi dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. - Rodzice tacy dostaną pełen zwrot ulgi, czyli 1,5 tys. zł, bez względu na to, ile podatku zapłacili – mówił Morawiecki.

Klasa średnie nie straci na Polskim Ładzie?

Premier poinformował też, że jeśli ktoś na koniec 2022 r. zauważy, że, zarabiając do 12 800 zł brutto miesięcznie, zarobi — w związku z Polskim Ładem — mniej, niż to było w 2021 roku, to wówczas będzie mógł liczyć na rekompensatę.

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy w tym nowym systemie otrzyma wyższe wynagrodzenie, bądź takie same, zarabiając do 12 800 zł i na koniec tego roku zauważy jakąkolwiek różnicę, to wprowadzimy możliwość rozliczenia według dochodów osiąganych w 2021 r., czyli porównanie 2021 r. i 2022 r. Jeżeli się okaże, że 2022 r. w jakikolwiek sposób o jedną złotówkę pogorszył status podatkowy kogokolwiek w Polsce, jakiejkolwiek osoby, to będzie można otrzymać ten zwrot

- obiecał na konferencji szef rządu.

Według Morawieckiego "lepszej gwarancji chyba nie można dać, że wszyscy Polacy bez wyjątku, których łączne wynagrodzenie sięga do 12 800, zyskają, bądź nie stracą ani złotówki na Polskim Ładzie".

Strat uniknąć mają również organizacje pożytku publicznego. Wpłaty z 1 proc., które otrzymują OPP, nie będą niższe w stosunku do 2021 r. Skarb Państwa wyrówna ewentualne straty — zapowiedział premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(596)
Mietek
2 lata temu
Hehehehe tak obrażacie nasz rząd że to banda d*bili. A to są przecież tak wybitni ekonomiści. Inflacja już rosła długiego czasu (rośnie inflacja rosną zarobki), więc wprowadzili pięknie brzmiące 12800zł BRUTTO (które przy nowym wale jest to raptem 8500 netto). Teraz będą specjalnie wstrzymywać podwyżki stóp procentowych żeby w niedługim czasie 80% pracujących weszła na poziom zarobków 8500 netto i w ten oto sposób społeczeństwo będą przyzwyczajać do nowego standardu pit (32%), zobaczycie wnet sprzątaczka i cieć będą się łapać w 2gi próg.
Tomi
2 lata temu
to jest obluda!!!Na emeryturze stracilem 74zl netto /emerytura brutto 6100zl. dodatkowo dorabiam na umowe o prace i tez stracilem 100zl netto .
?klasa średni...
2 lata temu
zarabiam 2500 miesięcznie na rękę czy już jestem klasą średnią
Polski Wał
2 lata temu
Co za piękna katastrofa ... Miszczowie businessu odpowiedzialni za Polski Wał prawdopodobnie w życiu nie widzieli na oczy ani podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ani ewidencji przychodów ... Może już raczej niczego nie poprawiajcie, tylko przeproście i sp*
adu
2 lata temu
Miało być prościej i bardziej przejrzyście, a wyszło dno i wodorosty. Po co te wszystkie komplikacje związane z ulgami. Ulga dla emerytów, rencistów, samotnych matek, a może też dla kulawych na lewą lub prawą nogę. Podatki powinny być naliczane tylko na podstawie kryterium dochodowego. Nieważne kto i jak zarobił, tylko ile. Kwota wolna od podatku równa dla wszystkich. Zwiększyć ilość progów podatkowych i odpowiednio zróżnicować opodatkowanie. Ogólnie lepiej nie zabierać, by później uznaniowo rozdawać, ale zostawić ludziom więcej w kieszeniach by sami zarządzali swoimi finansami.
...
Następna strona