Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|

Takich podwyżek nie było od 25 lat. Właściciele nieruchomości dostaną po kieszeni

228
Podziel się:

W 2024 roku Polaków czekają najwyższe od 25 lat podwyżki podatków i opłat lokalnych - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy, stawka podatku od nieruchomości w przyszłym roku może wzrosnąć nawet o 15 procent.

Takich podwyżek nie było od 25 lat. Właściciele nieruchomości dostaną po kieszeni
W 2024 roku stawki podatku od nieruchomości mogą być rekordowe (East News, Bartlomiej Magierowski)

Stawki podatku od nieruchomości mogą być różne w różnych gminach - określają je w swoich uchwałach rady gmin. Górne granice wyznacza jednak corocznie minister finansów, uwzględniając wskaźnik inflacji w pierwszym półroczu i zaokrąglając wartość do pełnych groszy w górę. Inflacja w pierwszym półroczu 2022 r. wyniosła 11,8 proc., dlatego podatek od nieruchomości w 2023 r. wzrósł o niemal 12 procent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rząd zmienia budżet. Ekonomistka zwraca uwagę na kwotę 18 mld zł. "PiS o tym nie mówi"

Podwyżka podatku od nieruchomości o 15 procent

"Okazuje się, że rok 2024 będzie jeszcze gorszy pod względem podwyżek" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", przytaczając treść komunikatu Głównego Urzędu Statystycznego o inflacji w pierwszym półroczu 2023 r. Wyniosła ona 15 proc.

Jeśli inflacja za pierwsze półrocze 2023 sięgnęła 15 procent, to bardzo możliwe jest, że wszystkie stawki podatku od nieruchomości mogą wzrosnąć o 15 procent w 2024 r. Jak dalece tak naprawdę odczują to mieszkańcy, ustali indywidualnie każda gmina. Problem w tym, że w 2023 r. aż 92 proc. gmin w Polsce zdecydowało się na aktualizację stawek podatku od nieruchomości - pisze "DGP".

Przypomnijmy, w Polsce nie płaci się podatku od nieruchomości z tytułu posiadania użytków rolnych lub lasów, z wyjątkiem tych, które są zajęte na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
podatki
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(228)
d.kracja
7 miesięcy temu
Rzeczpospolita to jeszcze własność Narodu , Polaków zamieszkałych od pokoleń i wieków, tyrających na tej ziemi, czy już mamy nowego właściciela gnębiącego nas bez skrupułów. Drakońskie podwyżki na wszystko ,kary ,kary ,kary.
Przeciwnik Tu...
7 miesięcy temu
Najpierw rozdali na prawo i lewo, potrzebnie czy też nie więc teraz trzeba zabrać. najgorszej w tym bałaganie jest to, że dano wybranym a zabierają wszystkim. To jest pisowska sprawiedliwość.
marcin
7 miesięcy temu
W rolnictwie typowym oszustwem jest hektar przeliczeniowy . nie masz hektara ale na papierze masz i placisz..
Polak
7 miesięcy temu
Dodruk pustego pieniądza powoduje tylko wzrost cen, towarów od tego nie przybywa. Szkoda że nie ma żadnych plusów dla przedsiębiorców którzy produkują towary, tylko ciągle dociskanie i podwyżki podatków..
Dariusz
7 miesięcy temu
Jestem od niedawna właścicielem nieruchomości i nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy. Swoje wymarzone mieszkanie znalazłem u dewelopera SuperKrak. Jeśli szukacie czegoś w zielonej i spokojnej okolicy, jak ja, to z pewnością znajdziecie coś właśnie u niego ;)
...
Następna strona