Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy system podatkowy. Kiedy PO ujawni wzór do wyliczenia podatku?

0
Podziel się:

Do obliczenia wysokości podatku w wersji zaproponowanej przez Platformę Obywatelską będzie służył specjalny wzór, który zostanie zaprezentowany, gdy będą powstawać zapisy ustawy - poinformował PAP wiceminister finansów Artur Radziwiłł.

Nowy system podatkowy. Kiedy PO ujawni wzór do wyliczenia podatku?
(ministerstwo finansów)
bEsjqYnF

Do obliczenia wysokości podatku w wersji zaproponowanej przez Platformę Obywatelską będzie służył specjalny wzór, który zostanie zaprezentowany, gdy będą powstawać zapisy ustawy - poinformował wiceminister finansów Artur Radziwiłł.

Wiceminister powiedział, że zgodnie z propozycją PO do wyliczenia podatku będzie służył wzór, ale wysokość podatku będzie też można przedstawić jako wartość procentową dochodu. Pod uwagę będzie brany dochód na osobę w rodzinie. Zlikwidowane mają zostać koszty uzyskania przychodu, kwota wolna od podatku i ulgi podatkowe.

- Wszystkie te parametry, które komplikują system, sprawiają, że jest on nieprzejrzysty i często niezrozumiały, wraz z wszystkimi składkami, które należy teraz płacić, zostaną zlikwidowane. Ale w samej konstrukcji systemu, wyliczenia tego podatku w oparciu o dochód na osobę, wszystkie te korzyści, które są np. w tym momencie oferowane rodzinom z dziećmi za pomocą ulg, zostaną wzmocnione - powiedział.

bEsjqYnH

- Myślę, że ten wzór wszyscy poznamy w momencie, kiedy będziemy rzeczywiście tę reformę implementować, wdrażać, kiedy już będą powstawać zapisy ustawowe - powiedział.

Według propozycji PO jednolity podatek będzie różnił się od obecnego. Nie będzie progów dochodowych ani związanych z nimi stawek podatkowych, poza stawką 10 proc. dla najmniej zarabiających i górną stawką 39,5 proc. dla najwięcej zarabiających.

bEsjqYoi
podatki
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)