Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozliczenie PIT za 2014 rok. Za niecałe trzy tygodnie mija termin

0
Podziel się:

Z danych resortu finansów wynika, że coraz chętniej rozliczamy się przez internet.

Rozliczenie PIT za 2014 rok. Za niecałe trzy tygodnie mija termin
(Diego Vito Cervo/Dreamstime)
bEDMYGfF

Za niecałe trzy tygodnie mija termin rozliczenia się z fiskusem za 2014 rok. Nasze przyzwyczajenia się zmieniają i nie zostawiamy tego obowiązku na ostatni moment.

Z danych resortu finansów wynika, że coraz chętniej rozliczamy się przez internet. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku z możliwości takiej skorzysta więcej osób niż w 2014 roku. Wtedy zrobiło to ponad 5 milionów podatników.

Resort podkreśla, że złożenie PIT-u drogą elektroniczną jest wygodne, szybkie, proste i bezpieczne.

bEDMYGfH

Z roku na rok coraz chętniej przekazujemy 1 procent podatku na rzecz wskazanej organizacji pożytku publicznego. Ich lista znajduje się na stronach ministerstwa pracy.
Nadal możemy korzystać z dotychczasowych ulg podatkowych, choć w przypadku niektórych zmieniły się zasady - chodzi na przykład o ulgę prorodzinną.

Termin złożenia PIT-u za 2014 rok mija jak zawsze 30 kwietnia. Tego dnia, a także 29 kwietnia, urzędy skarbowe będą pracować dłużej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwrot podatku od nieruchomości pogrąży gminy Część gmin, na terenie których działają kopalnie, stanęła przed widmem bankructwa.
Pracodawca dał ci bony na Wielkanoc? Zapłacisz za nie Dostaniesz przez to mniejszą pensję, choć są wyjątki. Sprawdź.
Firmy idą na wojnę z fiskusem Organizacje zrzeszające przedsiębiorców chcą uchwalenia prezydenckiej wersji ordynacji podatkowej. W przypadku sporu, daje ona większe prawo płatnikom podatku.
bEDMYGgi
KOMENTARZE
(0)