Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Epidemia koronawirusa. Ubezpieczyciel chce bezpłatnie objąć polisą medyków

4
Podziel się:

Jeden z dużych graczy na rynku polis chce bezpłatnie ubezpieczyć pracowników służby zdrowia. Z oferty będzie mogło skorzystać nawet 30 tys. osób.

Lekarze i pielęgniarki w trakcie epidemii koronawirusa (zdjęcie ilustracyjne)
Lekarze i pielęgniarki w trakcie epidemii koronawirusa (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy Aviva, ubezpieczenie ma być wystawione na trzy miesiące i dotyczyć będzie osób w wieku 18-60 lat, pracujących w szpitalu, przychodni, gabinecie lekarskim lub zespole ratownictwa medycznego.

"Aviva wypłaci świadczenie w kwocie 100 tys. zł osobie uposażonej, gdyby doszło do najgorszego i w okresie trwania polisy ubezpieczony zmarł w wyniku choroby Covid-19 wywołanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Osobę uposażoną wskazuje ubezpieczony, przystępując do ubezpieczenia - zwykle jest to osoba najbliższa, członek rodziny" - czytamy w komunikacie.

Kogo może objąć polisa? W grupie uprzywilejowanych zawodów wymienieni są lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagnostycy laboratoryjni, fizjoterapeuci, psychologowie, elektroradiolodzy czy salowe.

"Pracownicy ochrony zdrowia codziennie narażają swoje życie i zdrowie, aby chronić nasze. Obawiają się też o zdrowie swoich rodzin, od których są często odizolowani. Dlatego zapraszamy ich, aby bezpłatnie ubezpieczyli się na życie, a my pokryjemy składkę" - skomentował prezes Avivy Adam Uszpolewicz.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Rudy102
4 lata temu
Powinniście być wzdieczni medykom ze chca zajmowac się chorymi ryzykujac wlasne życie a nie komentowac i ich atakowac jestescie najbardziej niewdzieczni dopuki was to nie dopadnie wtedy dopiero doceniacie co oni dla nas poświęcają ale to tak jest jak sie żyje za pieniadze z panstwa a wieszosc z was nawet nie mieszkaw polsce
Szacun matema...
4 lata temu
Prawidłowo wyliczone ryzyko. :))
pesymista
4 lata temu
Nieodpłatny przychód w wartości składki przypadającej na polisę u każdego medyka który będzie objęty tą szlachetną akcją. Spółka będzie więc musiała wystawić na koniec roku 30 tys. informacji PIT-11 a każdy beneficjent będzie musiał uwzględnić wartość nieodpłatnego przychodu w swoim zeznaniu podatkowym i odprowadzić podatek.
Adam
4 lata temu
Co z OC i innymi polisami. Zostań w domu plac za nic.