Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany Santander

Polisa na życie w czasach epidemii

Podziel się

COVID-19 spowodował, że Polacy częściej myślą o ochronie zdrowia i życia. Dla osób, które chcą zabezpieczyć siebie i swoich bliskich, ubezpieczyciele przygotowali szeroką ofertę. Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Polisa na życie w czasach epidemii
Polisa na życie w czasach epidemii (materiały partnera)
bDRTKqTF

Liczba osób ubezpieczonych na życie zwiększa się systematycznie. Jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, w ubiegłym roku polisy takie kupiło ponad 3 mln Polaków. To dane z 2019 r., ale zdaniem ekspertów w ciągu najbliższych miesięcy zainteresowanie taką ofertą może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

– Po doświadczeniach epidemiologicznych szczególnie produkty gwarantujące szeroko pojętą ochronę zdrowia oraz działania prewencyjne mogą się cieszyć dużym powodzeniem wśród klientów – ocenia Grzegorz Cimochowski, partner w Deloitte w komunikacie prasowym.

bDRTKqTH

Polisy można kupić bezpośrednio nie tylko w towarzystwach ubezpieczeniowych, ale także za pośrednictwem banku. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie jest łatwy. W gąszczu ofert rynkowych trzeba wybrać spośród wielu różnych pakietów ochrony. Warto więc poświęcić chwilę, by wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie i zdrowie. Należy zwrócić uwagę m.in. na zakres ubezpieczenia i ograniczenia ochrony oraz możliwość kontynuacji polisy. Ważnym czynnikiem pozostaje także wysokość składki.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Większość takich ubezpieczeń jest skonstruowana w podobny sposób. Składają się z dwóch części: podstawowej i dodatków, które zabezpieczają nas i naszą rodzinę. Zakres ochrony można więc swobodnie dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Takie ubezpieczenie można kupić w Santander Bank Polska.

bDRTKqTN

Pakiet życie to podstawa tego ubezpieczenia i zakłada wypłatę świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego. Do niego można dobrać interesujące pakiety dodatkowe:

  • Pakiet zdrowotny – może zabezpieczyć finansowo na wypadek poważnej choroby (katalog obejmuje 21 chorób, w tym nowotwór złośliwy i udar mózgu). Pakiet zawiera dodatkowo świadczenia assistance (m.in. wsparcie po hospitalizacji, rehabilitacja, pomoc psychologa).
  • Pakiet szpitalny – dzięki niemu można otrzymać wypłatę świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu lub pobytu na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR).
  • Pakiet wypadkowy – bliscy mogą otrzymać wypłatę świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku. Ponadto pakiet zawiera pomoc finansową w przypadku kontuzji w następstwie nieszczęśliwego wypadku (pełna lista obejmuje aż 91 przypadków).
  • Pakiet dla dziecka – można otrzymać wypłatę świadczenia w przypadku kontuzji dziecka w następstwie nieszczęśliwego wypadku (pełna lista zdarzeń obejmuje 43 przypadki). Poza wypłatą pieniędzy możliwe są także m.in. pomoc korepetytora, rehabilitacja lub transport dziecka do szpitala. Dodatkowo, w przypadku nagłego zachorowania, można skorzystać z wizyty domowej pediatry.
bDRTKqUi
Artykuł sponsorowany Santander