Trwa ładowanie...
bDJjzyut

Notowania

Ferie Zimowe 2020 – Wszystkie wiadomości

4
26.11.2020 15:49

FERIE ZIMOWE 2020
 / 
Ferie będą trudne. Komisarz UE ds. zdrowia: "Nie można powtórzyć błędów"

Nie ma jednej formuły dla całej Unii w kwestii sezonu narciarskiego, wyjaśnia unijna komisarz do spraw zdrowia Stela Kiriakidu. Zaznacza, że sytuacja epidemiczna jest różna w różnych krajach.

933
25.11.2020 20:36

HOTELE
 / 
Górale tracą cierpliwość. Zapowiadają wielki najazd na Warszawę. "Wyrok śmierci dla naszych firm"

Przedsiębiorcy z Zakopanego tracą cierpliwość. Jeśli rząd nie zmieni decyzji w sprawie zamknięcia hoteli i restauracji w ferie zimowe, górale przyjadą w mikołajki do Warszawy i zorganizują strajk generalny. – To będzie wyrok śmierci dla naszych firm. Chcemy się połączyć ponad tymi podziałami politycznymi, pojechać i pokazać, że jesteśmy ważni, że to będzie dla nas dramat – mówi Jakub Gąsienica, właściciel apartamentów na wynajem w Zakopanem. To niejedyny taki głos. Zdenerwowanie wśród hotelarzy jest naprawdę spore. Piotr Zygarski, właściciel hotelu PRL przyznaje, że nie wypłacił sobie pensji od marca, by tylko utrzymać pracowników. – Pan Dorula [burmistrz Zakopanego – przyp. red.] co miesiąc wystawia łapę po siedem czy osiem tysięcy od każdego obiektu hotelowego jako podatek od nieruchomości. Jak są zamknięte hotele czy restauracje to z czego ludzie mają płacić? Matkę ma sprzedać? – pyta Zygarski. Przedsiębiorca zapewnia, że jeśli Andrzej Duda będzie chciał przyjechać w góry, by pojeździć na nartach, górale zablokują tzw. zakopiankę. Więcej w materiale Klaudiusza Michalca.

11
23.11.2020 12:15

FERIE ZIMOWE
 / 
Minister zdrowia o feriach. Plan jest taki, że wszyscy siedzimy w domu

Jeden termin ferii zimowych w całym kraju ma się zbiec z zamknięciem hoteli. Wszystko po to, żeby wszyscy po prostu siedzieli w domach i nie roznosili wirusa po Polsce – tak można streścić plan rządu. W grę wchodzi też testowanie wszystkich obywateli.