Trwa ładowanie...
bDHIKNZx

Notowania

Firmy Farmaceutyczne – Wszystkie wiadomości

107
19.01.2021 7:10

COVID
 / 
Szczepienia pracowników firm farmaceutycznych. NFZ: to niezgodne z zasadami

Pracownicy firm farmaceutycznych szczepią się razem z lekarzami i pielęgniarkami w grupie "0", mimo że - zdaniem przedstawicieli NFZ - zasady szczepień tego nie przewidują. "Dostaliśmy nakaz" - tłumaczą pracownicy. My zaglądamy w przepisy, a te mówią co innego.

2
20.12.2019 7:09

LEKI
 / 
Ceny leków bardziej stabilne. Refundacja na innych zasadach

Na listę refundacyjną ma trafiać więcej leków wieloskładnikowych. Resort będzie za nie płacił więcej. Również częstotliwość zmian w rejestrze ma ustabilizować ceny.

6
22.10.2019 9:09

LEKI
 / 
Firmy farmaceutyczne wstrzymują leki konkurencji. Odbija się to na pacjentach

Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w walce o pacjenta, powołując się na jego dobro. Jednak nie dbają o nie, gdy blokują na rynek wejście nowych leków wyprodukowanych przez konkurencję. A robią to... zgodnie z prawem. Efekt? Leki na raka docierają do pacjentów z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

8
11.07.2019 9:09

LEKI
 / 
Premia za patriotyzm. Firmy przyjazne polskiej gospodarce mogą liczyć na bonus

400 mln zł rocznie ma być przeznaczanych na premie dla firm farmaceutycznych inwestujących w Polsce. Połowa ma pochodzić z NFZ druga z Agencji Badań Medycznych.

25.05.2019 15:25

LEKI
 / 
Nowa jednostka naukowa ma ambitny plan: "Za 5 lat nowoczesny polski lek"

- My chcemy, żeby startupy, zanim pójdą do Amerykanów, przyszli do nas. Żeby te technologie w Polsce zostały, żebyśmy nie byli potem odbiorcą technologii de facto swoich, które zostały skomercjalizowane w USA i są nam sprzedawane po wyraźnie droższych kosztach. Myślę, że za 5 lat to jest zupełnie realne, żeby wprowadzić polski lek, mamy ogromny potencjał naukowy, infrastrukturę - mówił money.pl podczas Impact w Krakowie dr Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

bDHIKNZz
23.05.2019 0:02

FIRMY FARMACEUTYCZNE
 / 
Impact19: Rozmowa z dr. Radosławem Sierpińskim, Agencja Badań Medycznych

Z prezesem Agencji Badań Medycznych dr. Radosławem Sierpińskim podczas Impact w Krakowie rozmawialiśmy o finansowaniu badań nad lekarstwami i miliardowych zyskach dla gospodarki, które już za kilka lat mógłby zapewnić nowy lek polskiej produkcji.

312
08.07.2017 7:57

FIRMY FARMACEUTYCZNE
 / 
Firmy farmaceutyczne pokazują komu i za co płaciły. "Nie jesteśmy łapówkarzami" odpowiadają lekarze

124 mln zł. Tyle pieniędzy na wyjazdy, konferencje i wykłady dostali lekarze w ubiegłym roku od firm farmaceutycznych. Dokumenty pojawiły się w sieci. I wywołały niemałe zamieszanie. - Nie jesteśmy łapówkarzami - przekonują lekarze, którzy zgodzili się ujawnić dane. I domagają się, by jawnością objąć wszystkich. - Teraz po głowie dostają tylko ci uczciwi. Szaleństwo - mówi jeden z lekarzy.

55
27.06.2017 15:19

FIRMY FARMACEUTYCZNE
 / 
Firmy farmaceutyczne znów ujawniły, komu i za co płaciły. Kwoty dla lekarzy idą w miliony złotych

Firmy farmaceutyczne zaczynają spowiadać się z wydatków na lekarzy. Nazwiska, kwoty, adresy. Właśnie zaczęły publikować dane o tym, którym lekarzom płaciły za prowadzenie wykładów, wyjazdy czy szkolenia. W raportach koncerny podają też, do jakich szpitali i innych ośrodków zdrowia trafiało od nich wsparcie finansowe.

2
30.08.2016 7:43

FIRMY FARMACEUTYCZNE
 / 
Leki refundowane. Resort zdrowia wprowadzi nowy poziom odpłatności?

W przygotowywanej nowelizacji ustawy refundacyjnej resort chce wprowadzić kolejny poziom odpłatności za lek - 15 proc.

bDHIKNZF
25.03.2016 8:36

WYDATKI NA REKLAMĘ
 / 
Nadmierna konsumpcja leków bez recepty w Polsce. "To przez reklamę"

Na promocję leków przypada w Polsce najwięcej środków wydawanych na reklamę - alarmuje przewodniczący komisji ds. aptek szpitalnych Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, Walenty Zajdel.

04.03.2013 16:15

FIRMY FARMACEUTYCZNE
 / 
Firmy farmaceutyczne nadal sponsorują studentów medycyny

Przedstawiciele firm nadal fundują posiłki i dają prezenty oraz przekazują sponsorowane materiały edukacyjne.