Trwa ładowanie...
bECWXuxx
Notowania

Green Cafe Nero – Wszystkie wiadomości

Kawiarnie znów działają. "Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić"
237
19.05.2020 10:35

KORONAWIRUS
 / 
Kawiarnie znów działają. "Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić"

- Koszty są jak były rok temu, a sprzedaży tylko połowa - to nie jest optymistyczne - mówi Adam Ringer, prezes sieci Green Caffe Nero, w rozmowie z "Money. To się liczy". - Boję się, że po otwarciu straty mogą się podwoić - dodaje. Dlaczego? Tłumaczy, że powody są trzy. Po pierwsze czynsz. - Moim głównym zajęciem są rozmowy z wynajmującymi i tłumaczenie, że czynsz nie może wynosić tyle, co przed pandemią - mówi Adam Ringer. Jak powiedział, najmniej skłonne do ustępstw są zagraniczne fundusze inwestycyjne, które kupiły budynki biurowe. - Te lokale w budynkach biurowych są puste, a fundusze uważają, że się nic nie wydarzyło, powołują się w listach do nas, że są zobowiązane, by dbać tylko o interes swoich inwestorów - mówi Ringer. Jak dodał, z sieciami handlowymi jest różnie, ale historycznym jest oświadczenie z 5 maja, gdzie te największe orzekły, że centra handlowe bez najemców nie mają sensu. Ringer wymienił też inne koszty, które pojawiają się po otwarciu. Pracownicy wracają po postojowym to jedna rzecz, a kolejna - mała sprzedaż, która generuje olbrzymie koszty. - Nie może być tak, że bar będzie wystawiał jedno stare wyschnięte ciasto, trzeba będzie wystawiać towary, których się nie będzie sprzedawało - mówi Adam Ringer.

"Money. To się liczy". Gastronomia odmrożona. Gościem prezes Green Cafe Nero
7
19.05.2020 8:58

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gastronomia odmrożona. Gościem prezes Green Cafe Nero

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o otwarcie restauracji i kawiarni - jak sobie radzą w nowej rzeczywistości i czy odrabiają straty? Gościem będzie Adam Ringer, prezes sieci Green Cafe Nero. W drugiej części o długofalowym planie ratowania gospodarki od skutków epidemii mówi dr Maciej Bukowski, prezes WiseEuropa. Zapraszamy od 9.15.

Kryzys spustoszył centra handlowe. "Wrócą ulice kupieckie"
122
04.05.2020 12:19

INTERNET
 / 
Kryzys spustoszył centra handlowe. "Wrócą ulice kupieckie"

- Widzimy trend przechodzenia handlu do internetu. To jest początek kryzysu w centrach handlowych. Obniża się wartość lokali handlowych, które były drogie. Epidemia ten trend przyspiesza. Oczywiście, to kwestia renegocjacji czynszów. Ale jest też część silnych graczy, którzy deklarują, że nie wrócą po epidemii. Z drugiej strony jeśli np. sklepy wycofają się z centrów handlowych, to jaka będzie ich wartość, skoro nikt tam nie będzie chodził. To jest pytanie z kategorii, jak będzie wyglądała ekonomia po epidemii. Cieszy mnie to, że picie kawy nie przeniesie się to internetu, ale będzie realizowane w innych warunkach – mówił w "Money. To się liczy" Adam Ringer, Green Cafe Nero.

Wybory w cieniu kryzysu. "Politycy zajmują się teraz sobą"
2
04.05.2020 12:05

KRYZYS
 / 
Wybory w cieniu kryzysu. "Politycy zajmują się teraz sobą"

- Gdyby to były normalne czasy, to byśmy uwielbiali wybory. W czasie wyborów ludzie chcą się spotykać i dyskutować, a nie ma na to lepszego miejsca niż kawiarnia. Nasz rekord sprzedaży był po pierwszej turze wyborów w 2015 roku. Gdyby to były normalne czasy, to wybory byłyby również dla nas świetne. Niestety, zamiast zajmować się gospodarką, mamy polityków, którzy zajmują się sobą – mówił w "Money. To się liczy" Adam Ringier, Green Cafe Nero.

Gastronomia na wstecznym. "Wstrzymujemy inwestycje"
21
04.05.2020 11:45

KRYZYS
 / 
Gastronomia na wstecznym. "Wstrzymujemy inwestycje"

- Codziennie otrzymujemy oferty bardzo atrakcyjnych lokali, z których ktoś już się wyprowadził. Widzimy, że te mniejsze firmy, które prowadzą jedną lub dwie kawiarnie, wycofywały się. Niestety, odmawiamy, wstrzymaliśmy wszystkie inwestycje. Jeśli sprzedaż wynosi zero, to trzeba odmawiać. W tym momencie mamy podpisane cztery umowy na lokale, w których powinniśmy rozpocząć inwestycje. Szkoda, że rząd nie planuje żadnego funduszu inwestycyjnego, a wyłącznie inwestycje w infrastrukturę. Inwestycja w kawiarnie to 1 mln zł, z czego niemal połowa to wydatki tzw. budowlane, np. na sprzęt, wyposażenie – mówił w "Money. To się liczy" Adam Ringer, Green Cafe Nero.

bECWXuxz
Kawiarnie w czasie kryzysu. "Mamy 0 zł przychodu, nikogo nie zwolniliśmy"
114
04.05.2020 11:25

KRYZYS
 / 
Kawiarnie w czasie kryzysu. "Mamy 0 zł przychodu, nikogo nie zwolniliśmy"

- Mamy zero przychodów i wielkie koszty. Trudno jest działać, gdy drugi miesiąc z rzędu w rubryce "sprzedaż" jest zero. Teraz skupiamy się na rozmowach z wynajmującymi. Niektórzy rezygnują z pobierania czynszów, inni uważają, że nic się nie zmieniło i to nasza odpowiedzialność. Jeżeli chodzi o pracowników to nikogo nie zwolniliśmy. Większość osób jest na postojowym. Staramy się o różne zapomogi, ale na razie nie dostaliśmy ani grosza. Z 1000 pracowników realnie pracuje kilka osób. Nie wystąpiliśmy o tarczę, zrobimy to w najbliższych dniach, natomiast w moim kręgu znajomych przedsiębiorców nikt jeszcze tej pomocy nie dostał. To wszystko trwa – mówił w "Money. To się liczy" Adam Ringer, Green Cafe Nero.

Dziurka w masce, picie przez słomkę? Szef Green Cafe Nero tłumaczy, czemu nie otworzy kawiarń
14
04.05.2020 10:39

KORONAWIRUS
 / 
Dziurka w masce, picie przez słomkę? Szef Green Cafe Nero tłumaczy, czemu nie otworzy kawiarń

- W Wilnie udostępniają całe place kawiarniom. To jest element adaptacji do potrzeb klientów. W tym wszystkim musi być jakiś rozsądek. A nie jak ma to miejsce w Polsce, gdy w czwartek dostajemy informację, że mamy otwierać w poniedziałek kawiarnie. Ja nie otworzyłem i nie jestem w tym odosobniony. Czekamy aż te ograniczenia zostaną złagodzone. W sytuacji, gdy nie wolno nic spożywać w ogródku czy w centrum handlowym, nie ma chęci otwierania kawiarń. Nawet jeżeli nasi klienci kupią kawę na wynos, muszą poszukać miejsca, aby je wypić. Nie wyobrażam sobie otwarcia kawiarń przy jednoczesnym utrzymaniu obowiązku noszenia maseczek. Co wtedy? Zrobią sobie dziurkę i wypiją przez słomkę? – mówił w "Money. To się liczy" Adam Ringer, Green Cafe Nero.

Odmrażanie gospodarki. Otwarte kawiarnie. "Nie będziemy się otwierać dla 10 osób"
102
04.05.2020 9:51

KORONAWIRUS
 / 
Odmrażanie gospodarki. Otwarte kawiarnie. "Nie będziemy się otwierać dla 10 osób"

- Przyglądamy się rządowym rekomendacjom. Ostatnio ukazał się opis przyszłości. Przewiduje on 15 metrów kwadratowych na jednego klienta, czyli dziesięć razy mniej niż jest dzisiaj. To tak, jakby wsadzić do dużego samolotu 3 pasażerów i mówić, aby zaczęły latać. Nie tak się umawialiśmy z centrami handlowymi. W tej sytuacji prowadzenie działalności nie ma sensu – mówił w "Money. To się liczy" Adam Ringier, Green Cafe Nero. - Mniej stolików to większe rozrzedzenie. Jeżeli chcemy utrzymać się powyżej poziomu wody, to nie będziemy otwierać kawiarni dla 10 osób. Wyjściem jest rozmowa z wynajmującymi. Niektórzy to rozumieją, a niektórzy nie. Nie ma tej samej wartości, jeśli mamy 8-10 klientów na sali – dodał.

"Money. To się liczy". Odmrażanie gastronomii. Gościem prezes Green Cafe Nero
04.05.2020 7:42

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Odmrażanie gastronomii. Gościem prezes Green Cafe Nero

Dziś w "Money. To się liczy" tematem problemy gastronomii, która musi jeszcze poczekać na odmrożenie swojej branży. Gościem będzie Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Cafe Nero. Zapraszamy od 9.15.