Trwa ładowanie...
bDKqLBfV

Notowania

Mafie Vat – Wszystkie wiadomości

3
24.02.2021 11:57

PIENIĄDZE
 / 
Luka VAT niezałatana? Rząd się tłumaczy: to manipulacja

Kontrowersje z luką VAT. Czy walka z wyłudzeniami podatku nie idzie tak dobrze, jak opowiada to rząd? - Przede wszystkim luka VAT to nie tylko wyłudzenia. Luka to różnica pomiędzy tym, co powinno wpłynąć, a tym, co rzeczywiście wpłynęło do budżetu. Natomiast, dzięki działaniom rządu, po roku 2015 udało się sprowadzić tę lukę do średniej europejskiej, a wcześniej była dwa razy większa niż ta średnia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. - To przekłada się na kilkadziesiąt miliardów złotych więcej rok rocznie w budżecie. Natomiast manipulacja "Superwizjera" i TVN polega na tym, że tam nie są podawane kwoty, o ile więcej mamy w budżecie z VAT-u, tylko tego, ile w konkretnym postępowaniu udało się zająć. Powiem najprościej jak się da. Jeżeli w jakimś mieście jest gang złodziei samochodów, który rocznie kradnie 100 samochodów, i policja rozbije ten gang, to pewnie odzyska dwa, trzy samochody. Ale ukradzionych samochodów w tym mieście będzie mniej o 100 rocznie, i to jest ta różnica - dodał.

636
21.02.2021 13:12

LUKA VAT
 / 
"Kłamstwo vatowskie". Opozycja chce zwołania komisji finansów

Koalicja Obywatelska składa wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Finansów Publicznych. To efekt reportażu "Superwizjera" TVN24 "Kłamstwo vatowskie", który ukazuje, że szara strefa wcale nie została zasypana, a mafie VAT-owskie nadal mają się świetnie.

465
21.02.2021 10:24

LUKA VAT
 / 
Luka VAT załatana tylko teoretycznie? Kaleta broni rządu

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta odnosi się do afery z luką VAT. W reportażu "Superwizjera" TVN24, wyemitowanym w sobotę wieczorem, padło stwierdzenie, że rząd wcale nie uporał się z szarą strefą. Do sprawy odniósł się już premier, teraz reaguje jego podwładny.

8
30.11.2018 15:31

WYŁUDZENIA VAT
 / 
ABW zatrzymała 11 osób podejrzanych o wyłudzenia VAT

11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudzała VAT, eksportując alkohol do Wielkiej Brytanii, zostało zatrzymanych przez ABW. Straty państwa są szacowane na 30 mln zł.

2
24.09.2017 10:03

MAFIE VAT
 / 
30 łańcuchów powiązań, 300 firm, próba wyłudzenia 100 mln zł. Administracja Skarbowa chwali się wynikami

Krajowa Administracja Skarbowa chwali się wynikami. W ciągu pierwszych kilku miesięcy wykryła aż 30 łańcuchów firm, w których było 300 przedsiębiorstw. W ten sposób przestępcy chcieli wyłudzić 100 mln zł. Kontrole muszą być dokładniejsze, dlatego skarbówka się rozrasta. Szuka analityków.