Trwa ładowanie...
bDIemjNh

Notowania

Marcin Szumowski – Wszystkie wiadomości

17
14.12.2020 16:31

AKCJE
 / 
OncoArendi myśli o amerykańskiej giełdzie. Za 5 lat chce być numerem jeden

Chcemy być liderem w technologiach rozwoju nowych leków - zapowiada zarząd OncoArendi, na którego czele stoi Marcin Szumowski. Biotechnologiczna spółka w tym roku na giełdzie w Warszawie urosła kilkaset procent. Myśli o debiucie na Wall Street.

25
06.11.2020 9:44

BIOMEDYCYNA
 / 
OncoArendi Marcina Szumowskiego z miliardową umową. Akcje spółki zyskały ponad 200 procent

Inwestorzy z warszawskiej giełdy rzucili się na akcje OncoArendi. Przez prawie dwie godziny szał był tak duży, że notowania zostały wstrzymane. Gdy ruszyły kurs był o ponad 200 proc. wyższy niż dzień wcześniej. Polska firma biotechnologiczna podpisała umowę na sprzedaż leków z chitynaz za nawet 1,4 mld zł. Kupującym jest belgijska spółka Galapagos NV.

179
08.06.2020 11:27

DOTACJE
 / 
Granty dla firmy Szumowskiego. Leki i tak trafią do zagranicznych koncernów

Firma brata ministra zdrowia żyje z publicznych dotacji. Bardziej niż na sprzedaż leków stawia na sprzedaż licencji na ich produkcje koncernom farmaceutycznym. Spółka pracuje nad lekami na rzadkie choroby, ale umowy z NCBR są tak skonstruowane, że mimo gigantycznych dotacji potencjalny lek wcale nie będzie polski, najpewniej zostanie sprzedany za granicę.

121
26.05.2020 10:22

ŁUKASZ SZUMOWSKI
 / 
Biznesy brata Szumowskiego. Dziwnym przepływem pieniędzy interesowało się nawet CBA

Łukasz Szumowski, jeszcze zanim został ministrem zdrowia, miał wpływ na rozdzielanie rządowych pieniędzy na badania. Dużym beneficjentem tej pomocy była firma jego brata.

53
22.05.2020 9:44

AFERA MASECZKOWA
 / 
Marcin Szumowski: "na pośrednictwie nie zarobiłem ani złotówki"

- Każdemu deklarowałem, że nie będę pośredniczył w zakupie sprzętu. I nie pośredniczyłem - tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Marcin Szumowski, brat ministra zdrowia.

bDIemjNj
166
22.05.2020 7:22

KORONAWIRUS
 / 
Tak resort zdrowia kupował respiratory. Sprzedawcą handlarz bronią

Znany służbom handlarz bronią sprzedał resortowi zdrowia ponad 1000 respiratorów. Cena za jedno urządzenie? Średnio 160 tys. zł. W szpitalach przyznają, że o tak drogim sprzęcie nigdy nie słyszeli i że zazwyczaj kosztuje on połowę mniej.

5
15.05.2020 13:05

ŁUKASZ SZUMOWSKI
 / 
Marcin Szumowski. Kim jest brat ministra zdrowia?

Ministerstwo Zdrowia kupiło maseczki ochronne za ponad 5 mln złotych od biznesmena, który kontaktował się w tej sprawie z bratem ministra - Marcinem. Marcin Szumowski miał mu umożliwić bezpośredni kontakt wiceszefem resortu zdrowia. Wyjaśniamy, kim jest brat ministra.

1.8K
15.05.2020 9:03

COVID-19
 / 
Spowiedź Łukasza Szumowskiego. Tylko w money.pl ujawnia informacje o nieudanym biznesie żony, dotacjach dla brata i zakupie maseczek

- Jestem gotowy na przesłuchanie. Chcę, żeby śledczy szybko przesłuchali mnie i mojego brata - mówi money.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski. I pyta, gdzie jest granica absurdu: czy żona lekarka nie może pracować, a biotechnologię "trzeba zamknąć", bo działa tam jego brat? - Nawet mnie bawi to szukanie haków. Nie jestem tchórzem, nie odejdę - podkreśla.

1.4K
15.05.2020 8:13

AFERA MASECZKOWA
 / 
Dotacje dla firmy brata ministra Szumowskiego. Przekazano 74 mln zł

Państwowe dotacje i granty dla OncoArendi Therapeutics, firmy Marcina Szumowskiego, płynęły w ostatnich latach szerokim strumieniem. Pieniądze przyznawało m.in Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

bDIemjNp
262
12.05.2020 8:48

COVID19
 / 
Ministerstwo zdrowia kupiło maseczki od znajomego ministra Szumowskiego. Teraz żąda zwrotu pieniędzy

Nawet ok. 5 mln złotych kosztowały maseczki ochronne, które nie spełniają polskich norm. Resortowi zdrowia miał je sprzedać instruktor narciarski, który zna się z ministrem Łukaszem Szumowskim oraz jego bratem - podaje "Gazeta Wyborcza". Gdy w ministerstwie zorientowano się, że maseczki nie spełniają norm, natychmiast zażądano wymiany lub zwrotu pieniędzy.