Trwa ładowanie...
bCXtreJN

Notowania

Marek Zuber – Wszystkie wiadomości

272
24.06.2020 23:07

GOSPODARKA
 / 
Andrzej Duda w USA. Marek Zuber: "Spotkanie polityczne, bez przełomu gospodarczego"

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych zakończyła się podpisaniem wspólnej deklaracji z Donaldem Trumpem dotyczącej m.in. infrastruktury sieci 5G i rozwoju energetyki jądrowej nad Wisłą. - Jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze, to tutaj przełomu nie ma - ocenia ekonomista Marek Zuber.

7
16.04.2020 20:39

KORONAWIRUS
 / 
Odmrażanie gospodarki. Marek Zuber: "Mamy dwa miesiące, by uruchomić wyłączone firmy"

- Jeśli nie chcemy mieć kolejnych poważnych kosztów związanych z zamrożeniem funkcjonowania sporej części branż, to w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy musimy udrożnić większość z nich - mówi Marek Zuber w rozmowie z money.pl.

63
05.04.2020 15:35

KRYZYS
 / 
Tarcza antykryzysowa. Pomoc dla firm. "Kuriozum"

- Pomoc dla pracownika wygląda zdecydowanie lepiej, ale kruiozalna sytuacja jest w pomocy dla firm. Zupełnie inna skala dotyczy firmy dziewięcio, a dziesięcioosobowej. Oprócz biurokracji ważna jest kwestia zaufania. Przedsiębiorca boi się wziąć pomoc, aby nie złamać prawa. Będzie czas, by rozliczać tych, którzy niesłusznie wzięli pomoc. Czas - to wszystko musi dziać się szybciej. Realna pomoc z budżetu to jakies 30-35 mld zł. Pomoc powinna być wyższa, nawet kosztem zadłużenia - mówił w debacie w Wirtualnej Polsce i w money.pl ekonomista Marek Zuber.

14
05.04.2020 13:40

GOSPODARKA
 / 
Debata money.pl: jak uratować gospodarkę od koronawirusa?

Jakiej pomocy potrzebują przedsiębiorcy? Co powinno znaleźć się w tarczy antykryzysowej 2.0? Czy dotychczasowe propozycje rządu były efektywne? Jak będzie wyglądała polska rzeczywistość gospodarcza po zakończeniu epidemii koronawirusa? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas debaty z udziałem ekonomistów. Zapraszamy od 14.00.

56
13.03.2020 15:53

ZUS
 / 
Koronawirus. Dobrowolny ZUS? "W małych i średnich firmach to zdecydowana ulga"

- Jestem absolutnie za – mówi Marek Zuber. Ekonomista w specjalnym programie WP i money.pl przyznał, że dobrowolny ZUS mógłby ulżyć małym i średnim firmom. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców chce, aby przedsiębiorcy mogli na pół roku wprowadzić dobrowolność przy płaceniu składek ZUS. Według propozycji, przedsiębiorca nie musiałby zwracać się do ZUS-u ze specjalnym wnioskiem. Wystarczyłby e-mail lub telefon do ZUS-u.

bCXtreJP
96
13.03.2020 15:43

KRYZYS
 / 
Koronawirus. "Nie wykluczam, że Polska po raz pierwszy wejdzie w recesje"

- Nie wykluczam, że po raz pierwszy w 30-letniej historii Polska wejdzie w stan recesji – mówi Marek Zuber. Ekonomista dodaje, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale możliwy. – Rząd już na dziś powinien zapewnić płynność finansową polskim przedsiębiorstwom – mówi Zuber. W jego ocenie główną rolę powinien odegrać BGK.

514
21.02.2020 12:32

INFLACJA
 / 
Inflacja się rozpędziła. NBP pomylił się w prognozach?

- Analizy, które zawsze pokazywał NBP, dotyczące perspektyw inflacji, nie pokazywały wzrostu, do którego teraz dochodzi. Może być tak, że inflacja na poziomie 4,4 proc., jaką mieliśmy w styczniu, to nie będzie najwyższy poziom, jaki zobaczymy w pierwszym kwartale - alarmował w programie "Money. To się liczy" ekonomista Marek Zuber. - Obawiam się, że spadek inflacji w drugim półroczu będzie znacznie mniejszy, niż NBP sądzi. I będziemy mieli problem: co w sytuacji, kiedy będzie wzrost inflacji z jednoczesnym poważniejszym hamowaniem gospodarki. Z tym się możemy zmierzyć - dodał. W programie Zuber odniósł się też do zmiany poglądów Adama Glapińskiego. Czy jest podyktowana kalendarzem wyborczym? - Mam nadzieję, że nie - odparł ekonomista.

17
21.02.2020 12:17

INFLACJA
 / 
Inflacja galopuje. "Najbardziej martwią dwie kwestie"

Inflacja w styczniu wyniosła 4,4 proc. rok do roku. - Wpływa na to wiele czynników. Jeśli chodzi o ceny owoców i warzyw, to jest to efekt przede wszystkim suszy. Co gorsza, przewidywania na ten rok są takie, że będzie ona jeszcze większa - mówił w programie "Money. To się liczy" ekonomista Marek Zuber. - Mamy też inne czynniki, jak na przykład wirus ASF, przez który drożeje wieprzowina. Ale mnie najbardziej martwią dwie inne kwestie: przerzucanie wzrostu kosztów pracy i cen energii na ceny innych towarów i usług. I te czynniki będą z nami chyba już zawsze - dodał.

300
21.02.2020 11:31

PIS
 / 
Trudna druga kadencja PiS. Gospodarczo to będzie "wielkie wyzwanie"

- Pierwsze cztery lata rządów PiS upłynęły w atmosferze bardzo dobrej koniunktury w całej Europie. I to się kończy, a w zasadzie już się skończyło - ocenił w programie "Money. To się liczy" ekonomista Marek Zuber. - Moim zdaniem będzie jeszcze gorzej. PiS będzie musiało zderzyć się ze znacznie gorszym otoczeniem, niż doświadczało tego przez ostatnie lata. W takiej sytuacji gospodarczej Andrzej Duda w kampanii może zaproponować tak naprawdę niewiele - dodał. Ekspert przewiduje też, że prezydent będzie obiecywał rozwiązania, co do których sprawczy nie jest.

bCXtreJV
6
21.02.2020 9:03

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Nowy budżet UE. Ile pieniędzy dla Polski?

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o nowe rozdanie finansowe w Unii Europejskiej i stan polskiej gospodarki. Gościem będzie ekonomista Marek Zuber. W drugiej części o problemach przedsiębiorców z rozliczaniem podatków mówi prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Porozmawiamy też o tym, na ile maksymalnie mogą się zadłużać Polacy. Zapraszamy od 9.15.

19.11.2019 13:46

PREMIER
 / 
Expose Morawieckiego. "Słowem nie wspomniał o spowolnieniu, mami nas"

- Hat trick Kaczyńskiego był mocny, choćby wzrost płacy minimalnej. A expose premiera? Nie było nic z tego - powiedział w "Money. To się liczy" ekonomista dr Cezary Mech. - Największym wyzwaniem jest spowolnienie gospodarcze. Ani słowem premier nie wspomniał, co chcemy zrobić, żeby temu przeciwdziałać - dodał inny ekonomista Marek Zuber. - Jestem za mocnym państwem polskim, ale to nie oznacza, że mamy produkować samochody. Rządzący nas mamią - podkreślił Zuber.

19.11.2019 13:11

PREMIER
 / 
Expose Morawieckiego. "Nie padło nawet słowo o zniesieniu 30-krotności"

Reforma PPK nie idzie tak dobrze, jak to sobie wyobrażano. Co dalej? - PPK był najbardziej hucznie eksponowanym projektem rządu PiS. Kolejna sprawa to milion samochodów elektrycznych, kompletna kompromitacja, oraz "Mieszkanie+". Pomijam programy społeczne, choć też nie padło, jak będą finansowane. Nie usłyszeliśmy też ani słowa o zniesieniu 30-krotności - powiedział ekonomista Marek Zuber w specjalnym wydaniu programu "Money. To się liczy", tuż po expose premiera Mateusza Morawieckiego.

44
19.11.2019 12:19

PREMIER
 / 
Expose Morawieckiego. Zuber: "premier ma problem, jest bardzo źle"

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił expose w Sejmie. - Premier ma problem, mamy plan Mateusza Morawieckiego z 2016 roku, niewiele z tego planu zostało zrobione. Patrząc na pierwsze expose Morawieckiego, odnosząc się do planu, to jest bardzo źle. Jednym z podstawowych elementów był wzrost inwestycji, który mieliśmy osiągnąć około 2020 r. - powiedział w specjalnym wydaniu programu "Money. To się liczy" ekonomista Marek Zuber. - Premier wielokrotnie mówił o tym, że zostanie powołany zespół ds. zmniejszenia biurokracji. To co przez te 4 lata się działo? - zapytał retorycznie Marek Zuber.

bCXtreJW
105
08.11.2019 21:33

POLITYKA
 / 
Nowy rząd PiS. Ekonomiści dla money.pl: "pojawiły się konflikty, potrzebne były zmiany"

Jest nowy rząd PiS, nie ma zaskoczeń. To "rząd kontynuacji dobrej zmiany", więc wielu ministrów utrzymało stanowiska. Nie brakuje jednak nowych nazwisk w kluczowych resortach. Zdaniem ekonomistów, przywrócenie resortu skarbu pokazuje, że nad spółkami Skarbu Państwa konieczne było odzyskanie kontroli.

2
21.10.2019 8:22

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gośćmi: Marek Zuber i Daniel Jastrun

Czym jest centralny rejestr beneficjentów rzeczywistych? Wyjaśni Daniel Jastrun z kancelarii Maruta Wachta. W drugiej części programu o chaosie wokół brexitu. Co to oznacza dla naszych portfeli? O tym opowie ekonomista Marek Zuber.

1
22.07.2019 8:47

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". W pociągu bez dowodu

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie minister cyfryzacji Marek Zagórski. Pytamy o nowe usługi cyfrowe dla obywateli i działania resortu związane z aplikacją Faceapp. W drugiej części o obniżce podatku PIT mówi ekonomista Marek Zuber. Zapraszamy od 9.15.