Trwa ładowanie...
Notowania

Polska Firma – Wszystkie wiadomości

Polskich zapałek już nie kupisz. Znika ostatnia fabryka w Czechowicach-Dziedzicach
360
27.11.2020 8:04

POLSKA FIRMA
 / 
Polskich zapałek już nie kupisz. Znika ostatnia fabryka w Czechowicach-Dziedzicach

Przez dekady zapałki były produktem pierwszej potrzeby. To się zmieniło i ich produkcja nie ma już racji bytu. Swoje zrobiły też trudności spowodowane przez koronawirusa. Niezależnie od przyczyn, trochę szkoda, że właśnie znika ostatnia polska fabryka zapałek.

Czy folia może być inteligentna? Polska firma potrafi taką wyczarować
28.09.2020 12:50

INNOWACJA
 / 
Czy folia może być inteligentna? Polska firma potrafi taką wyczarować

Zaciemni lub rozjaśni pomieszczenie, wyłapie promienie UV i zapewni pełną prywatność podczas spotkań w biurze. Wystarczy przykleić do szyby i uruchomić za pomocą pilota, włącznika lub systemu inteligentnego domu. Taka jest właśnie najnowocześniejsza folia w Polsce. Nie dziwi więc, że marka Sonte Poland, która ją oferuje nie narzeka na brak klientów.

Więcej niż fotowoltaika. Polska firma zaprezentowała w Szwajcarii "solarny dach"
50
16.07.2020 18:32

ZIELONA ENERGIA
 / 
Więcej niż fotowoltaika. Polska firma zaprezentowała w Szwajcarii "solarny dach"

Wyzwania klimatyczne i rosnące zapotrzebowanie na prąd powodują, że trzeba poszukiwać coraz to nowych technologii, które dostarczą nam "zieloną energię". Rękawicę podniosła polska firma, która w Szwajcarii zaprezentowała swój najnowszy pomysł.

Polacy wygryźli konkurentów. Wrocławska spółka wspomoże Amerykanów
56
05.06.2020 8:01

MSP
 / 
Polacy wygryźli konkurentów. Wrocławska spółka wspomoże Amerykanów

Spółka DataWalk pomoże amerykańskiemu Departamentowi Sprawiedliwości w walce z praniem brudnych pieniędzy. Giganci, którzy także walczyli o kontrakt, czyli IBM i Palantir, poszli w odstawkę.

Oknoplast: zatrudniamy tylko na umowę o pracę
23
10.09.2019 10:59

PIŁKA NOŻNA
 / 
Oknoplast: zatrudniamy tylko na umowę o pracę

Znany polski producent okien jest bardzo rozpoznawalny również poza Polską. W całej Europie ma ponad trzy tysiące salonów sprzedaży. Zawdzięcza to nietypowej i stosunkowo drogiej promocji przez sport. W rozmowie z Nino Dżikiją prezes Oknoplastu mówi, jak zostaje się sponsorem jednego z czołowych klubów piłkarskich w Europie, i jak szybko zwraca się taka inwestycja. Mikołaj Placek wyjaśnia też, dlaczego zatrudnia swoich pracowników wyłącznie na podstawie umów o pracę.

Prezes Oknoplast: pracowałem na każdym szczeblu w firmie
20
08.09.2019 21:36

OKNA
 / 
Prezes Oknoplast: pracowałem na każdym szczeblu w firmie

Mikołaj Placek odziedziczył biznes po rodzicach, ale nie stało się to w jeden dzień. Zanim przejął zarządzanie jedną z największych europejskich firm produkujących okna, pracował w niej na produkcji. W rozmowie z Nino Dżikiją prezes Oknoplastu mówi m.in., dlaczego okno nie jest łatwym produktem, jak podbija się światowe rynki z metką "Chińczyków Europy" i co Oknoplast ma wspólnego z papieżem.

Pomysł na biznes: Kosmetyki roślinne
07.08.2018 20:09

KOSMETYKI NATURALNE
 / 
Pomysł na biznes: Kosmetyki roślinne

Naturalne mydło ze złotem, balsam z olejem konopnym czy puder do kąpieli z płatkami kwiatu nagietka - to część oferty firmy Hagi Cosmetics, która produkuje oryginalne kosmetyki roślinne. - Tworzymy je z naturalnych surowców, wyciągów roślinnych i olejków eterycznych - mówią Hanna Kurcińska i Agata Borzym. To rodzinny biznes matki i dwóch córek. - Wszystkie produkty wytwarzamy ręcznie, tradycyjnymi metodami. Nasze kosmetyki wyróżnia zapach i wygląd - tłumaczą właścicielki. W ofercie firmy znajdziemy ok. 50 produktów, wśród nich pachnące kosmetyki dla alergików. Firma produkuje m.in. naturalne mydła w kostce, balsamy, sole i pudry kąpielowe, scruby czy świece sojowe. Skąd pomysł na taki biznes? - Pomysł wziął się z dawno zapomnianej pasji. Jakieś 25-lat temu chciałam robić kosmetyki naturalne, jednak plany życiowe się zmieniły i kiedy znalazłam się ponownie w tym samym miejscu, przypomniało mi się, że od zawsze chciałam robić te kosmetyki - wspomina Hanna Kurcińska. Działalność powstała w grudniu 2015 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 150 tys. zł. To wartość przebudowy laboratorium, budowy mydlarni, zakupu urządzeń i dostosowania pomieszczeń do produkcji kosmetyków roślinnych. Źródłem finansowania były zgromadzone wcześniej oszczędności. Obecna sprzedaż firmy to średnio 2 tys. sztuk kosmetyków miesięcznie.Produkty trafiają już do klientów z Niemiec i Włoch.

Pomysł na biznes: Designerskie świece 3D
12.07.2018 11:33

3D
 / 
Pomysł na biznes: Designerskie świece 3D

Nietypowe,kształtne świece, oparte o technologię prototypowania drukiem 3D - to pomysł na biznes Marka Kalińskiego, twórcy YouArtMe, właściciela marki Candellana. - Jesteśmy w stanie stworzyć produkt o dowolnym kształcie na zamówienie - mówi przedsiębiorca. Produkowane pod Toruniem świece okazały się prawdziwym hitem eksportowym. Polska firma podbija już zagraniczne rynki, głównie Stany Zjednoczone. Dystrybucja obejmuje już 21 krajów, a eksport to ponad 90 proc. sprzedaży. Zamówienia są realizowane dla takich zespołów jak Slayer, Motörhead czy dla Marilyna Mansona. Wśród klientów są też Facebook i Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobacz, nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".