Trwa ładowanie...
bDHTMtPF

Notowania

Polski Lek Na Covid-19 – Wszystkie wiadomości

242
18.01.2021 20:03

BIOMED-LUBLIN
 / 
Niepokojące wyniki badań. Dotyczą polskiego leku na COVID-19. Co na to Biomed?

Leczenie osoczem nie pomaga chorym na COVID-19, wynika z badań naukowców z Oksfordu. Czy to zła wiadomość dla producenta polskiego leku na COVID-19, który jest obecnie w fazie badań klinicznych? Preparat stworzony przez Biomed-Lublin to więcej niż osocze, uspokaja p.o. prezesa lubelskiej spółki.

24
16.11.2020 9:46

BIOMED-LUBLIN
 / 
Polski lek na COVID-19. Szpital w Lublinie złożył wniosek o rozpoczęcie badań klinicznych

Blisko dwa miesiące temu Biomed-Lublin chwalił się, że ma lek na koronawirusa. Czas na weryfikację. Szpital kliniczny, z którym współpracuje firma, złożył wniosek o rozpoczęcie badań klinicznych dotyczących immunoglobuliny.

127
27.09.2020 16:27

LEK
 / 
Polski lek na COVID-19 nie tak szybko. Testy na pacjentach mogą ruszyć dopiero w styczniu

Biomed-Lublin ogłosił, że ma lek na koronawirusa. Teraz jednak długa droga do dopuszczenia go do obrotu. Jak dowiedzieliśmy się w szpitalach, testy kliniczne prawdopodobnie nawet nie zaczną się w tym roku.

59
26.09.2020 16:06

KORONAWIRUS
 / 
Biomed chwali się lekiem na COVID. Prezes mówi o cenie

Biomed Lublin w minioną środę pokazał "lek na koronawirusa". Spółka jest przekonana o jego skuteczności, choć ten nie przeszedł jeszcze badań klinicznych. Ile może wynosić cena? O tym prezes Biomedu Marcin Piróg konkretnie mówić nie chce. Porównuje jednak swój specyfik do innego leku na bazie osocza ozdrowieńców. Terapia jednego pacjenta tym lekarstwem może kosztować nawet 10 tys. zł. - My chcemy być konkurencyjni, również pod względem finansowym - powiedział jedynie prezes Piróg w programie "Newsroom". Nie zdradził jednak, czy cena leku Biomedu może być porównywalna. Prezes Piróg był również pytany o sprzedaż akcji przez prezesa. Kilka miesięcy temu pozbył się on części swoich udziałów w spółce. - Mieliśmy wtedy zatory i potrzebowaliśmy gotówki - stwierdził jedynie prezes Biomedu.

41
24.09.2020 15:07

ZDROWIE
 / 
Kiedy polski lek na COVID trafi do pacjentów? Nie tak szybko. Pora na kluczowy etap

- Mamy prawie 100-procentową pewność, że to działa - mówi prezes Biomedu o preparacie na COVID-19. Nie ma co jednak popadać w hurraoptymizm. Badania leku mogą potrwać kilkanaście miesięcy, zanim faktycznie zostanie on oficjalnie zatwierdzony.

bDHTMtPH
2
23.09.2020 15:34

KORONAWIRUS
 / 
Biomed pokazał "lek na COVID". Kiedy trafi do sprzedaży?

- O tym będzie już decydował resort zdrowia - tak na pytanie o start sprzedaży "leku na COVID" odpowiada prezes Biomedu Lublin Marcin Piróg. Był on gościem programu "Newsroom". Przypomnijmy, że w środę spółka z Lublina pokazała lek, który ma działać w leczeniu koronawirusa. Co prawda nie przeszedł jeszcze badań klinicznych, ale Biomed twierdzi, że "jest prawie w 100 proc. pewien" jego skuteczności. Zdaniem twórców leku, jeden pacjent powinien podczas leczenia otrzymać 3 dawki leku. - My co miesiąc jesteśmy w stanie wyprodukować ponad 4 tys. sztuk, co daje szansę na wyleczenie około tysiąca pacjentów miesięcznie - twierdzi przedstawiciel lubelskiej spółki.

246
23.09.2020 11:55

BIZNES
 / 
Biomed-Lublin pokazał swój lek na koronawirusa. "Zabija COVID-19!"

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek "neutralizujący koronawirusa" - zapowiada Biomed-Lublin. Firma pokazała, jak wygląda jedna z trzech tysięcy ampułek. Komentatorzy zwracają jednak uwagę, że pora na kluczową fazę testów i dopiero one pozwolą określić skuteczność leku.

4
22.09.2020 9:55

KORONAWIRUS
 / 
Biomed-Lublin robi kolejny krok w produkcji leku na COVID-19. Preparat trafi do ampułek

Zakończył się proces wytwarzania substancji czynnej z osocza ozdrowieńców - informuje polska spółka pracująca nad własnym lekiem na koronawirusa. Teraz czas na szczegółowe badania. Najnowsze wieści podbijają notowania akcji Biomed-Lublin.

12
19.08.2020 8:48

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem Łukasz Szumowski, b. minister zdrowia

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie Łukasz Szumowski, który we wtorek zrezygnował z funkcji ministra zdrowia. Byłego już ministra zdrowia zapytamy m.in. o kulisy jego decyzji, przygotowanie kraju do kolejnej fali epidemii oraz jego osobiste plany zawodowe. Z prezesem Biomed Lublin Marcinem Pirógiem porozmawiamy o pierwszym polskim leku na COVID-19, którego produkcja właśnie wystartowała . Zapraszamy od 9.15.