Trwa ładowanie...
bDyHgbhh

Notowania

Prawo Do Emerytury – Wszystkie wiadomości

2
18.09.2020 14:43

EMERYTURA
 / 
Jak obliczyć emeryturę w domu?

Samodzielne wyliczenie swojej emerytury w domu to obecnie konieczna czynność, aby wiedzieć, na jakiej wysokości kwotę wypłaty świadczenia można czekać po zakończeniu swojej pracy zawodowej. Zazwyczaj w celu prawidłowego wyliczenia prognozy, konieczna jest wizyta u doradcy emerytalnego, którego znaleźć można w każdej placówce ZUS w kraju.

1
18.09.2020 14:43

STAŻ PRACY
 / 
Kalkulator stażu pracy. Co daje staż pracy i jakie okresy zatrudnienia są brane pod uwagę?

Kalkulator stażu pracy pozwala właściwie obliczyć wymiar urlopu, a także możliwość przejścia na emeryturę. Przy obliczaniu stażu pracy trzeba brać pod uwagę okresy zatrudnienia, obejmujące podstawę umów o pracę bez uwzględniania przerw związanych z zatrudnieniem.

1
21.01.2019 14:46

ZASIŁEK PRZEDEMERYTALNY
 / 
Zasiłek przedemerytalny. Komu przysługuje świadczenie?

Jeśli osoba straciła źródło utrzymania, jest w podeszłym wieku i ma problem ze znalezieniem pracy, może skorzystać ze świadczenia przedemerytalnego.

11.01.2019 11:22

PRAWO DO EMERYTURY
 / 
Świadczenie przedemerytalne. Komu przysługuje i jak je wyliczyć?

Świadczenie przedemerytalne to remedium na trudną sytuację osób, które utraciły pracę, będąc w wieku poprzedzającym moment przejścia na zasłużony zawodowy odpoczynek. By je otrzymać, trzeba spełniać zarówno kryteria ogólne, jak i indywidualne.

3
19.12.2018 13:48

PRAWO DO EMERYTURY
 / 
Kwota bazowa. Co od niej zależy?

Kwota bazowa to 100 proc. przeciętnego wynagrodzenia, które pomniejsza się o składki na ubezpieczenia społeczne. Kwota bazowa ma znaczenie przy ustalaniu emerytury i renty, wpływa bowiem na podstawę wymiaru świadczenia.

bDyHgbhj
1
21.11.2018 11:08

EMERYTURY
 / 
Emerytura pomostowa. Kiedy można z niej skorzystać?

Prawo do emerytury pomostowej przysługuje pracownikom, którzy wykonują pracę w warunkach szczególnych albo o szczególnym charakterze.

19.10.2018 9:38

EMERYTURA
 / 
Zawieszenie emerytury

Każdy emeryt ma prawo dorobić do świadczenia. Nie tylko pracując dla kogoś, ale i prowadząc swoją firmę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jeśli dochody uzyskiwane w ten sposób będą zbyt wysokie, emerytura może zostać zawieszona.