Trwa ładowanie...
bDUpDeJN

Notowania

Wei – Wszystkie wiadomości

9
01.03.2021 15:43

ŚMIECI
 / 
Opłata depozytowa na jednorazowe opakowania. Eksperci proponują nowy rodzaj kaucji

Polska może rocznie płacić nawet 2 mld zł podatku od nieprzetworzonego plastiku. Eksperci WEI postulują wprowadzenie rozwiązania podobnego do kaucji przy butelkach. Dodatkowa opłata byłaby doliczana do produktów w jednorazowych opakowaniach.

105
17.07.2019 13:16

NAUKA
 / 
Dramat uczniów nadzieją edukacji? Eksperci o szansie na wzrost jakości kształcenia

Polska skorzysta na braku miejsc w liceach - dla uczniów i ich rodziców to być może kontrowersyjna teza. W końcu część z nich musi znieść gorycz porażki. Eksperci wskazują jednak, że efektem może być podniesienie jakości kształcenia w szkołach średnich.

673
14.02.2019 13:28

HANDEL
 / 
Albo zakaz handlu trafi do kosza, albo PiS przegra wybory. Tak przewidują eksperci

- Niedzielny zakaz handlu miał pomóc małym przedsiębiorców, tymczasem tak naprawdę najbardziej w nich uderzył - uważają eksperci think tanku WEI. Dodają, że jeśli zakaz utrzyma się w obecnej formie, to PiS może przegrać kolejne wybory.

30
02.02.2018 12:03

WEI
 / 
Wolność gospodarcza w Polsce PiS. Dużo straciliśmy, teraz mozolnie odrabiamy straty

Polska w najnowszym Indeksie Wolności Gospodarczej zajęła 45. miejsce na świecie. Choć trochę wolności przybyło, to nie zdołaliśmy wyprzedzić... ani Armenii, ani Peru.

3
09.11.2017 16:28

PRAWO
 / 
Polska jednym z ostatnich państw Unii, który stosuje banderole. Cierpi przemysł winiarski

Polska jest jednym z ostatnich Państw UE, w których stosuje się archaiczny i kosztowny system papierowych znaków akcyzy na butelkach z winem. System ten obciąża w szczególności małych i średnich przedsiębiorców. Według ekspertów, banderola nie jest już znakiem jakości, ale utrudnieniem.