Na skróty

Money.pl - tag zaginiony samolot

2010-12-16

Nepal: Znaleziono wrak zaginionego samolotu

Mały samolot typu Twin Otter, z 22 osobami na pokładzie, z którym stracono łączność w środę, tuż po starcie maszyny, rozbił się u podnóża Himalajów we wschodnim Nepalu; w czwartek śmigłowce zlokalizowały wrak - poinformowały lokalne władze.

2010-05-20

Afganistan: Odnaleziono szczątki zaginionego samolotu pasażerskiego

Szczątki samolotu pasażerskiego An-24, który zaginął w poniedziałek z 44 osobami na pokładzie podczas przelotu nad górami Hindukusz w Afganistanie, zostały w czwartek odnalezione - poinformowały władze.

2009-10-30

Brazylia: Indianie odnaleźli zaginiony samolot

Indianie zamieszkujący brazylijską dżunglę amazońską odnaleźli rozbitków z samolotu wojskowego, który zaginął w czwartek - poinformowały w piątek siły powietrzne. Zdaniem lokalnych mediów katastrofę przeżyło dziewięć z 11 osób znajdujących się na pokładzie.

2009-06-01

Dwóch Polaków na pokładzie zaginionego samolotu linii Air France

Na pokładzie zaginionego samolotu linii Air France było dwóch Polaków - powiedział IAR Jarosław Horak, radca wydziału konsularnego ambasady polskiej we Francji. Maszyna z 228 osobami na pokładzie zaginęła nad ranem polskiego czasu nad Atlantykiem. Najprawdopodobniej w samolot uderzył piorun, co spowodowało awarię instalacji elektrycznej. Szanse na to, że ktokolwiek przeżył katastrofę są minimalne.  

2007-01-11

Indonezja: Znaleziono w morzu szczątek zaginionego samolotu i zwłoki kobiety

Fragment poszukiwanego od 10 dni indonezyjskiego samolotu pasażerskiego odkryto w morzu w pobliżu wyspy Sulawezi (Celebes) w środkowej części Indonezji - poinformował w czwartek rano (tuż po północy czasu polskiego) dowódca indonezyjskiej bazy lotniczej, której załogi uczestniczyły w poszukiwaniach.

2007-01-10

Indonezja: Amerykański okręt poszukuje wraku zaginionego samolotu

Amerykański okręt wojenny, przeznaczony do badań dna morza, uczestniczy w daremnych jak do tej pory poszukiwaniach indonezyjskiego samolotu, który przed ponad tygodniem zaginął na trasie pomiędzy wyspami Jawą a Sulawesi. Na pokładzie znajdowały się 102 osoby.

2007-01-07

Indonezja: Ponad 3000 żołnierzy szuka zaginionego Boeinga

Na indonezyjskiej wyspie Sulawesi trwają poszukiwania zaginionego samolotu pasażerskiego tanich linii lotniczych Adam Air ze 102 pasażerami na pokładzie.

2007-01-04

Indonezja: Singapur i USA dołączyły do poszukiwań boeinga

USA i Singapur odpowiedziały na apel indonezyjskich władz i przyłączyły się do poszukiwań samolotu Boeing 737, który ze 112 ludźmi na pokładzie zaginął w poniedziałek.