Na skróty
Money.plEmeryturyWiadomościZnamy zasady wypłat emerytur z OFE [DŹWIĘK]
2008-06-10 15:46

Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

Znamy zasady wypłat emerytur z OFE
[fot: PAP/Paweł Supernak]

Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach kapitałowych. Minister pracy Jolanta Fedak poinformowała, że dokument ten zakłada wypłatę dwóch emerytur - okresowej i dożywotniej.

Zgodnie z projektem, emerytury kapitałowe będą gwarantowane przez państwo i wypłacane w ramach ubezpieczenia emerytalnego.

POSŁUCHAJ MINISTER FEDAK:

Projekt zakłada, że jeśli emeryt umrze w ciągu trzech pierwszych lat pobierania dożywotniej emerytury kapitałowej, to wskazani przez niego spadkobiercy otrzymają jednorazową wypłatę gwarantowaną, której wysokość zależeć będzie od daty śmierci.

Nowe prawo zakłada również, że do 30 listopada 2008 r., OFE będą musiały dostosować swoje statuty do przepisów tej ustawy.

Giełda na żywo

PKN Orlen łączy dwie spółki rafineryjne. Powodem jest...

Spółka chce zacieśnić współpracę pomiędzy podmiotami oraz zoptymalizować...

Giełda na żywo

Wzrosty na Wall Street. Dobre wyniki spółek

Indeks S&P500 zanotował najlepszy wynik w tym roku.

Pierwsze wypłaty emerytur kapitałowych mają się rozpocząć 1 stycznia przyszłego roku.

POSŁUCHAJ MINISTER FEDAK:

 

(IAR)
Tagi:ofe, emerytury, fedak, jolanta fedak
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

oborowy / 95.49.255.* / 2010-03-29 01:30
Przeciez ta ustawe napisaną przez POpaprańców.prezydent L. Kaczyński wywalil do kosza.

Re: Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

Anka23 / 95.49.136.* / 2010-03-28 04:11
Ludzie co Wy piszecie?? Widać, że mało wiecie skoro macie takie zdanie na ten temat. :( Chcecie w 10 lat cudów?? wcześniej ZUS był zły teraz OFE. płacicie składki oki ale czy ktoś z Was kiedykolwiek siadł nad tymi wyliczeniami i pomyślał nad nimi?
Maskara:(
W takim państwie aż się nie da żyć. Wolelibyście żeby był płacony sam ZUS ok, a na emeryturze będziecie jeść tynk ze ściany bo nie będzie kasy na nasze emerytur, radzę prześledzić historię z jakiego powodu powstało OFE i zastanowić się nad tym
A co do Inwestycji OFE cieszcie się że są bo na państwo nie ma co liczyć!!!!!! i tak OFE średni w ciągu 10 lat zarobiło 140% dla swoich klientów, jestem ciekawa czy w ZUS-ie by tak było:) oczywiście pytanie retoryczne bo wiadomo że nie!!!!
A jak Wam nie pasuje taka emerytura to załóżcie sobie polisy żeby odkładać na przyszła emeryturę.
a już tak na marginesie OFE jest nastawione na długoletnie inwestowanie a na 10 lat!!!!

Re: Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

martyyyyna / 77.253.32.* / 2008-07-29 18:47
tragedia...
jak w socjalistycznym państwie....
drugi zus ; (
a miało być tak pięknie...
ciekawe czy ktoś kogoś przekupił... hehe.... ale w TV jakoś strasznie o tym nie trąbili, coby przypadkiem obywatele się nie zbuntowali....

Re: Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

leiho / 2008-06-10 16:24 / "Tu Ne Cede Malis"
a te gady znowu wykrecają sie sianem. MY CHCEMY NASZE SKLADKI - co to 1 zł!!! WY czerwone dranie. Ja chce by moje dzieci dziedziczyly po mnie grube setki tysiecy jakie pod przymusem oddaję na ten bolszewicki kocioł, chce by moje pieniadze były moje a Kowalskiego niech pozostaną Kowalskiego. Nie chcę od was łaski, chce byc wolny i sam decydowac o sobie.

Ale Wy mi dranie na to nie pozwolicie, dlatego powoli bedę sie ewakuował w strone Chile lub Ekwadoru, do karajów fgdzie podatki są 2 razy nizsze a cholerna UE nie decyduje ile mleka mozna wyprodukowac z jednej krowy.
mycha10 / 2008-06-10 17:27 / Bywalec forum
A gdzie solidaryzm społeczny-Ty tylko myślisz o swojej rodzinie,a państwo musi zabezpieczyc wczesnych emerytów.Zapomniałeś ,że żyjesz w państwie socjalnym, a większośc społeczeństwa popiera strajki nierobów z budżetówki i różne dotacje.Albo socjał i wysokie podatki , albo niskie podatki i zmniejszenie dodatków dla roszczeniowców.Niestety ci ostatni są w większości, a politycy są przywiązani do swoich stołków
wkurzony / 58.247.121.* / 2008-06-11 09:44
Nie mówimy tu o pierwszym filarze - ja jestem świadomy tego że muszę płacić podatek na obecnych emerytów który potocznie się nazywa pierwszym filarem. I wiem, że ani grosza nie zobaczę z tego - i godzę się na to, bo uznaję zobowiązanie państwa, którego jestem obywatelem, do wypłacania emerytury obecnym emerytom. Ale II filar miał być moją własnością!!!
docxx / 84.40.163.* / 2008-06-12 14:24
Nieprawda, z I filara też zobaczysz jakieś złotówki, bo teraz masz indywidualne konto emerytalne, również w ZUSie. II filar jest twoją własnością - póki politycy, kierując się wrażliwością społeczną i populizmem, nie zabiorą ci również tych składek.

Re: Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

Bodek2 / 2008-06-10 16:00 / Bywalec forum
Pewnie wiele można mieć uwag do ustawy, ale dobrze, że powstała - czas najwyższy.

Tylko pytanie o to rozwiązanie ze śmiercią... ciekawe, czy nie wzrośnie śmiertelność wczesnych emerytów :-)
Okradziny drugi raz / 83.14.189.* / 2008-06-10 16:37
Złodzieje i oszuści. Już raz w 1999 roku okradli mnie z emerytury (Z 75% pensji zmniejszyli ja do 50%). Pieniądze z II filaru miały być dziedziczone. Teraz mówią, że może rodzinie coś wypłacą po śmierci. Nie można im wierzyć na pewno będą to marne grosze - następny przekręt.. Czym drugi filar różni się od ZUS - niczym jest to nadal zaopatrzeniowa forma emerytury. Nadal będzie sie tworzył t..zw. "stary portfel", przy czym w proponowanym układzie tylko przyszły emeryt będzie miał zobowiązania wobec OFE a po przejściu do "Zakładu Emerytalnego" będzie zmuszony mu płacił prowizję za to, że nie może sam zarządzać zgromadzonymi przez siebie pieniędzmi.
Marcin_De / 87.205.144.* / 2010-04-02 14:26
Otwarty Fundusz Emerytalny - Muszą się do niego zapisać wszyscy urodzeni po 1968 roku.

Jeśli podejmujesz pierwszą pracę będziesz musiał dokonać wyboru OFE, dostaniesz od ZUS pismo w którym cię o tym poinformują, jeśli sam nie wybierzesz, weźmiesz udział w losowaniu przeprowadzanym przez ZUS.
W losowaniu nie biorą udziału Fundusze najczęściej wybierane a więc te które najlepiej zarabiają dla swoich klientów, dlatego warto dokonać samodzielnego wyboru.

Czym się kierować wybierając OFE ?

Przede wszystkim obiektywnymi rankingami, najważniejsza jest stopa zwrotu z inwestycji funduszu a więc
ile tak naprawdę zarobił dla swoich klientów.

OFE ING - ma najwyższą stopę zwrotu inwestycji z ostatnich 6 i 3 miesięcy.

Od 1999 ( od początku istnienia ) zajmuje drugą pozycję zaraz za funduszem Polsatu.

To który fundusz lepiej wybrać ING czy Polsat ?

1. ING przejął pozycję lidera i w rankingach z ostatnich 6 i 3 miesięcy zajmuje pierwszą pozycję.
2. ING ma niższą od Polsatu opłatę za zarządzanie
3. ING oferuje wygodny dostęp do konta za pośrednictwem : telefonu, internetu, SMS, WAP
4. ING może pochwalić się 150 letnią historią w finansach, zarządza dużo wyższymi aktywami niż Polsat a więc jego pozycja na rynku jest o wiele stabilniejsza
5. ING jest najczęściej wybieranym OFE , posiada ponad 20% udział w rynku ( 2.900.000 klientów )

Jak mogę przystąpić do OFE ?

Najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy lub wniosek online na stronie : www.zapisyofe.com.pl
Zgłosi się do ciebie nasz najlepszy doradca z twojej okolicy, odpowie na twoje wszystkie pytania i wątpliwości i załatwi za ciebie wszelkie niezbędne formalności. Możemy wysłać ci wypełnioną deklarację pocztą, z kopertą zwrotną i znaczkiem, wówczas wystarczy tylko twój podpis oraz wrzucenie koperty do skrzynki, możesz się również umówić na spotkanie z doradcą w oddziale ING lub miejscu wybranym przez ciebie, wybór należy do klienta.

Czy duże są różnice między różnymi OFE ?

Od początku istnienia między ING a funduszem zajmującym ostatnią pozycję w rankingu różnica wynosi
prawie 40% a więc warto.

Mam OFE w innej firmie, czy mogę zmienić na ING, czy to coś kosztuje ?

Po dwóch latach zmiana OFE jest całkowicie bezpłatna, nie wiąże się to z żadnymi formalnościami, wystarczy tylko wypełnić nową deklarację i zaświadczenie o zmianie funduszu, wszystkie formalności załatwiamy za naszych klientów.

www.zapisyofe.com.pl
lubocha35 / 2010-09-22 22:30
najlepiej wybrać pocztylion jest najlepszy...tak myśle
eme / 83.5.98.* / 2010-04-03 13:12
Marcin_De ilość treści dominuje nad jej jakościa,oferta wszak skopiowana z materiałów szkoleniowych.
Czy duże są różnice między różnymi OFE ?

Od początku istnienia między ING a funduszem zajmującym ostatnią pozycję w rankingu
różnica wynosi
prawie 40% a więc warto.
Nawet nie poddales wiekszej analizie tego co wklejasz i w dodatku starasz sie to udowodnić.
Polecam zapoznanie sie z rankingami i poproszenie gimnazjalisty o wyliczanie różnicy w zyskach. Byc moze jestes poczatkujacym akwizytorem ING to pewnie cie jeszcze nie stac na kalkulator.
Mam osobiste pytanie do ciebie: czy wiesz cos na temat sprzedazy OFE ING?? Podziel sie z nami wiedzą
lezdrub@interia.pl / 83.28.218.* / 2010-04-05 23:56
Eme. Jak cie stac na klkulator to policz sobie takie róznice na przestrzeni 30, 35, 40 , 45 lat. Wówczas cie głowa rozboli baranie jeden. Jestes po prostu idiotą ekonomicznym.
eme / 83.22.10.* / 2010-04-06 07:33
Głupstwa pleciesz.Nikt się pod tym co piszesz nie podpisze.Jezeli tak twierdzisz dołożysz ze swoich? Nie udawaj proroka bo za cienki jestes a baranów znajdziesz w najbliższej rodzinie.
lezdrub@interia.pl / 83.24.174.* / 2010-04-03 00:54
Najlepiej wybrać Generali. biorąc pod uwagę historie wyników OFE za cały okres od 2003r. Wówczas OFE generali wkroczylo na rynek.

ING blado wygląda w tym okresie w stosunku do Generali.
lubocha35 / 2010-09-22 22:33
pocztylion od wszystkich jest najlepszy...