Forum Forum prawnePracy

"Wynagrodzenie" za zwolnienie lekarskie przy równoważnym trybie pracy.

"Wynagrodzenie" za zwolnienie lekarskie przy równoważnym trybie pracy.

Saalami / 2015-01-27 22:16
Witam,

Mam umowę o pracę na czas nieokreślony, pracuję 4 dni w tygodniu po 10h - (czyli 40h tygodniowo) - 100 zł za dniówkę (może to będzie istotne), raz w paźdzerniku było 30h w tygodniu, a za to w grudniu 50h. Mam pytanie co do "wypłaty" za zwolnienie lekarskie, miałem je na 3 tygodnie w styczniu, od poniedziałku do poniedziałku, w tym miesiącu (styczeń) tak jak pisałem wcześniej w grafiku mam 40h tygodniowo (PN, WT, CZ, PT). Moje pytanie brzmi następująco - czy jak miałem zwolnienie na 21 dni (3 tyg), to czy pracodawca przy równoważnym trybie pracy wypłaca pieniążki za te 21 dni (razem z weekendami) - i czy może zrobić tak, że tylko płaci za te 40h tygodniowo, czy tylko za te 40h tygodniowo, czyli 3*4=12*80zł=960 zł.

Z poważaniem,

Tomasz.
szklarek / 2015-01-28 11:05
Wynagrodzenie chorobowe, tak jak potem* zasiłek chorobowy jest wypłacane za każdy dzień niezdolności do pracy. Również za dni grafikowo wolne i święta.

Stawkę ustala się jako 1/30 wyliczonej podstawy za każdy dzień.
To jaka jest podstawa- zależy od wynagrodzeń brutto nawet za okres od stycznia 2013, tego kiedy była poprzednia niezdolność do pracy itd.

Za styczeń należne jest wynagrodzenie chorobowe za 21 dni + wynagrodzenie za pracę wykonaną.

Najnowsze wpisy