ARTERIA

Money.pl / 2009-02-11 19:44
Komentarze do spółki: ARTERIA.
Wyświetlaj:
Misiewicz / 5.254.65.* / 2017-01-18 20:38
Ciekawi mnie skąd obserwator wiedział pod koniec 2015 roku że akcje spadną o ponad 50% ? Z 17 zł do 8,50 zł to jakaś masakra. Przy wzroście przychodów zyski spadają o 25% netto i nie ma co jęczeć że Union wyprzedaje śmieciowe akcje. Wiedzą co w trawie piszczy.
LexForex / 207.244.77.* / 2016-10-19 17:38
Te kogi. Gdzie ty pobierałeś nauki ekonomii ?
W korespondencyjnym gimnazjum ? Jeżeli wg ciebie strata ponad 40% przez ostatnie 52 tyg. (17,07 zł do 10,91zł) to dobra inwestycja to ja ci lepiej doradzę. Oddaj mi wszystkie pieniądze a ja po roku oddam ci o 30% mniej. Będziesz na plusie i tak ponad 10% niż byś zainwestował w Arterię.
exinwestorka / 199.115.117.* / 2015-12-06 17:24
Coś nieprawdopodobnego. Negatywne posty o Arteri S.A. wycinane są z forum gazety, goworka, etc. Mogą pozostać jedynie słuszne i nieomylnie ideowo, umacniające autorytet przewodniej roli kierownictwa oraz wychwalające łaskawość pracodawcy który z łaski rzuci nam w ryj śmieciową umowę.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - paulina_piatkowska.]
Uważny obserwator / 95.211.211.* / 2015-09-28 18:35
Zapamiętajcie wrześniowe notowania. Będą historyczne. W perspektywie powrót do kursu z grudnia 2008 roku. Strategiczny klient chyba patyk na Arterię położy.
kogi / 83.21.89.* / 2013-11-29 09:13
Ciągle w Górę. Miło spojrzeć. I widać, że nie jakiś słomiany zapał tylko ładna konsekwentna rampa.
xasd / 83.242.94.* / 2012-07-19 13:06
PYTAJNIK547 odpowiadając na Twoje pytanie, prowadzilem punkt, umowa wyglada tak.
Podpisujesz z mini umiowe ktora Ci podsylaja na mail, pożniej spotykasz sie na miescie i podpisujesz druga już troszke zmieniona, żecz jasna czytasz ja w skrocie bo ma bardzo duzo stron a czytales ja wcześniej bo dostrales na mail.
Podpisana umowa zostaje zabrana przez kierownika do podpisania przez prezesa i tyle ja widziałeś, Te dwa egzlemplaże ktore podpisaleś również maja różne treści co do kar, wiec nie jest to mozliwe by wychwycić chyba że bedziesz siedzal i cztał pół dnia 2 egz umowy.
Jak posiedzisz na punkcie i zobaczysz że bzdury o jakich opowiadal kierownik na rozmowie i chcesz zrezygnować to dowala Ci kare po 7 tys za miesiać a masz siedzec 3 miechy. wiec daje to kwote 21 tys, albo siedzisz tam sam zatrudniajac przynajmniej dwoch pracowników bo punkt owarty 7 dni w tygodniu od 9 - 21 wiec sobie policz jakie sa koszta. Punkty ktore generuja zyski przejmuja właściciele marketów a ktore przynosza straty utrzymuja takie "losie jak np ja " ;P pozdrawiam
xasd / 83.242.94.* / 2012-07-19 12:56
Wielka firma - wielki przekret - brak kasy dla pracowników, krótko i na temat, jeżeli ktoś chce pracować, lub podpisywać jakieś umowy franczyzowe to niech liczy sie tylko z dofinansowaniem arterii s.a. warszawa.
pytajnik547 / 109.243.141.* / 2012-05-24 15:06
Czy sytuacja w tej firmie zmieniła się w jakikolwiek sposób? Ostatnio w prasie ciągle pojawiają się ogłoszenia, że szukają osób do prowadzenia ich punktów. Czy to jest sensowny pomysł na biznes? Ktoś wie? Bo szczerze mówiąc po poprzednich postach i opiniach, jakie znalazłem w necie nie można się spodziewać niczego dobrego... Znam sytuację sprzed kilkunastu miesięcy, ale może coś się zmieniło. Proszę o podpowiedź.
Pracownica506 / 89.68.24.* / 2012-07-25 21:48
Rekrutacja trwa cały czas i jest prowadzona we wszystkich miastach w całej Polsce. Dobrze że istnieją takie fora i można się ich ustrzec. Lepiej daliby jakąś normalną pracę na pełny etat, a nie opowiadali ile to można zarobić na własnej działalności.
ciekawy7 / 87.86.8.* / 2012-01-20 13:59
czy ktos moglby skomentowac o co chodzi z tymi przeksztalceniami Arteria S.A.
byl do tej pory przejrzysty biznes a teraz przenosza na spolki zalezne
czy ma to sens?
wyglada ze tylko koszty prawnikow albo chec ukrycia czegos
Icek741 / 46.23.66.* / 2015-09-28 18:17
A co to ma wspólnego z Arterią >
Uwazny inwestor / 194.153.119.* / 2011-12-20 00:58
Zwrociliscie uwage na to co obiecuje prezes?
W 2011 mialo byc 300 m obrotu - wyciagna ledwo 100 (od 3 lat to samo na niby szybko rosnacym rynku)
Dziwi mnie ta dotacja na 10m bezzwrotna na park technologiczny. Ciekawe jakie doswiadczenie "pomoglo" je dostac?

A juz najbardziej "smieszne" sa opowiesci o ADS (archive documents systems) - w tym roku miala byc rentowna a ledwo co udalo sie podpisac list intencyjny i to jedynie z wlasnym udzialowcem. Generali musialo sie chyba zlitowac nad prezesem bo mu zal sie zrobilo jak gotowka ucieka z firmy.

A prezes jeszcze wprost mowi ze nie konsoliduja ADS bo inwestorzy nie lubia strat? Co za kreatywne podejscie do rachunkowosci!!!

Moze prezes skomentuje?
fiwkis / 213.77.20.* / 2011-05-18 09:37
Zysk ATM Grupa wzrósł w I Q o 73 %. Spółka rusza ze swoim kanałem TV. Myślę że niedługo
będzie dużo droższa niż teraz.
13telemark / 2011-07-14 06:42
arteria nie płaci pracownikom za pracę!! Zalega 140 telemarketerom. Omijajcie szerokim kołem.
Wczoraj tj 13 czerwca 2011 towarzystwo zastrajkowało
Ja43215 / 95.40.98.* / 2011-12-21 18:06
Nie ma co sie dziwic ze Arteria nie placi. Wystarczy przeczytac raport finsnowy.
Zobowiazania gwaltownie wzrosly a Gotowka na koniec kwartalu wynosila 1 tysiac zlotych. Jesli wezmiesz zaokraglenia to na koncie mieli miedzy 500,00 - 1499,99

"wielka spolka akcyjna Arteria z 1000 zlotych na koncie"!!!
13telemark / 2011-07-13 12:27
arteria nie płaci swoim pracownikom. W dn. 13 lipca odeszli oni od stanowisk pracy.
asadhami / 89.79.222.* / 2011-07-13 22:59
A w umowie jest wyraźnie napisane " Wynagrodzenie będzie płatne raz w miesiącu, NIE PÓŹNIEJ niż 10-go dnia miesiąca następnego" Ciesze się ze pracowałem tylko 4 dni w tej "firmie" ale i tak czekam na wypłatę, współczuję tylko ludziom którzy przepracowali cały miesiąc.
Mnemonist / 178.235.2.* / 2011-09-24 11:17
Do 10 dnia miesiąca? W każdej normalnej firmie wypłata jest 30 dnia miesiąca, a często wcześniej (gdy 30 wypada w weekend). To co Arteria ma do zaoferowania, to poniżanie pracowników i ciągłe pranie mózgów już od samego początku. Byłem na dwóch rozmowach, gdzie usłyszałem, że nie nadaję się do sprzedaży (co jest tym bardziej dziwne, że mam duże doświadczenie w bankach, które też sprzedają swoje produkty przez telefon)
Omijać Rosoła 10 szerokim łukiem, bo idąc tam zwyczajnie zostawiasz brzydką kupę na swoim CV. Trafiając na forum Money.pl dowiedziałem się, że nie zapłacili za czerwiec swoim pracownikom. Ciekawe gdzie kierownicy spędzili urlopy, bo na ten cel pieniądze pewnie się znalazły? Masakra w tej POlsce.
Żal / 77.95.51.* / 2011-01-12 16:37
Oczywiście, że słusznie w kwestii prowizyjnej. Sytuacja wygląda inaczej kiedy popatrzymy naNapewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem "kto chce zarobić - zrobi to". M.in. dzięki Arterii mamy taki wyzysk w kraju i ludzie godzą się pracować za takie pieniądze właśnie przez takie firmy :) Polityka optymalizacji kosztów posunęła się tak daleko, że magamanet spółki Arteria Retail SA chwyta się brzytwy aby tylko zatrzymać swoje ciepłe posadki. Do tego stopnia, że zarząd wydzielonej spółki detalicznej boi się ogłosić upadłości!

Słowa Pana prezesa Bieńkowskiego:

"- Jesteśmy rozczarowani wynikami detalu. Rynek sprzedaży sprzętu RTV i AGD jest wyraźnie w defensywie - nie kryje Bieńkowski. "

Kwestią czasu jest tylko przejęcie punktów Arterii przez Media-Saturn-Holding, który ma ludzi, kapitał i narzędzia aby taki projekt poprowadzić. Prawdopodobnie alians pomiędzy tymi dwoma firmami nie utrzyma się długo bo już widać oburzenie kierownictwa marketów.
Rekomendacja: sprzedaj. Dzisiejsze transakcje przeprowadzane na tym papierze to tylko sztuczne podnoszenie kursu poprzez dokupowanie akcji prawdopodobnie przez jednego człowieka ;)
ann1518 / 83.24.161.* / 2011-01-15 15:24
Zasięgnęłam języka u ludzi dobrze poinformowanych, bo jako pracownicy włosy stanęły mi na głowie od ostatnich komentarzy. Z tego co się dowiedziałam to po zmianie odeszli głównie pracownicy godzinowi studenci i ludzie bez doświadczenia. Oni zarabiali głównie na przychodzeniu do pracy ponad 900zł na rękę. Do innych firm przeszło też kilkanaście osób w tym kilku kierowników punktów, chociaż niektórzy.... dostali podwyżkę. Widać, że chyba zadziałały emocje, a nie rozum.
Jak się tak dobrze przyjrzeć, to nieprawdziwe informacje rozpowszechniają ludzie, którzy odeszli. Przeważnie ci, którzy zamiast sprzedawać grali na komputerze lub śmigali po internecie.
Teraz może warunki są twardsze, ale przeciętny sprzedawca w średnim punkcie zarobi więcej niż przedtem. Taki konsultant robi około 35-40 umów, za co dostanie netto bez premii 1200 zł plus godziny 650zł. Najlepsi robiąc 70-80 umów zarobią z godzinami 2500zł na rękę. Na przykład za najtańszą 1 enkę z anteną mam 28,40zł, a koleżanka z leprzego punktu nawet 35,50 z ł.
Plany jakie dostałam na styczeń już mam zrobione na 70%! Jak ktoś chce zarobić a nie siedzieć na internecie, to w Arterii można nieźle zarobić , a takiego doświadczenia do cefałki nigdzie się nie zdobędzie.
konsultanka / 31.175.115.* / 2011-06-10 14:46
Pracowałam 3 lata w tej firmie i słowo pracowałam jest wspaniałe. Co wyrobiłam plan, bo wpisywałyśmy sobie ile już mamy umów to w rozliczeniu zawsze niby o 1 mniej było-tylko aby 100% nie osiągnąć bo przecież to większa kasa dla konsultanta-po drugie zastraszanie o wstrzymywaniu premii i to z powodów które nie mają wpływu na takie zachowanie...w umowie wyraźnie było zaznaczone, że premie mogą zostać wstrzymane na skutek błędów w spisanych umowach i tyle...napiszę tak, każdy kto zacznie pracować będzie wniebowzięty, gdyż podbudowują, mówią o awansach...współczuję takiego awansu jeśli wskakujesz na miejsce kierownika, który spierniczył bo wiedział po latach jaki jest z********** za 100zł więcej hehe...powodzenia wszystkim-sami się przekonacie jak słoooodko jest ;) i dacie nogę.
zzz_84 / 78.31.138.* / 2011-06-26 17:18
mnie wywalono po 2 tygodniach, choć miały być 3miesiące próby. To nic że głównie odwalałam papierkowe bzdety i nie miałam jak podpisać umów, które zgarniały koleżanki. Oszuści i tyle jak dla mnie, nawet w oczy nie podziękowali tylko telefonicznie
pio1815 / 62.87.219.* / 2011-01-16 12:47
Tak Marku, na pewno. Zwłaszcza, że taka osoba może zapomnieć o emeryturze, urlopie wypoczynkowym, jakiejkolwiek ścieżce rozwoju zawodowego i stabilności zatrudnienia.
ann1518 / 62.29.253.* / 2011-01-17 13:09
to chyba nie do mnie??? pio1815 może lepiej zatrudnić się w urzedzie gminy?? PO 10 latach szansa na naczelinka , a po 40 może emeryturka 600 zeta??
pracownik 1 / 83.3.85.* / 2011-01-12 09:52
Moim zdaniem firma postępuje słusznie, dlaczego pracownice punktu, który nie jest rentowny i ledwie przędzie mają dostawać taką samą kasę jak Ci, którzy urabiają się po łokcie na swoich punktach i zarabuiają na tych, którzy siedzą i nie sprzedają. Fakt faktem że przychodząc do tej firmy miałem świetne warunki, od tamtego momentu wiele się zmieniło.
Niestety taki jest rynek i jego warunki. Sprzedajesz i zarabiasz albo nie sprzedajesz i nie zarabiasz . A co do freelancerów, moim zdaniem to świetny pomysł o ile znajdzie się osobę, która chce zarabiać i umie to robić. Kwestia znalezienia takiej osoby, mamy 12,3 % bezrobocie, kto chce zarobić, zrobi to. A jeśli nie to po co wam tacy sprzedawcy, takie osoby niech idą posiedzieć sobie na stróżówke.
Nikt w życiu nie dał mi nic za darmo i Wy się tego nie spodziewajcie.
ŻałosławChwast / 78.8.94.* / 2011-01-10 21:10
Szanowni, straszna korekta dopadła nasz okręt. Zbaczamy z kursu na samo dno. Prosiłem swoją załogę zgodnie z wytycznymi MM aby wiosłowali jeszcze szybciej, nawet zabraliśmy im podstawowe wynagrodzenia aby zrestrukturyzować tę łajbę - niestety. Sprzedawcy nie chcą już się lansować za free. :( Kierownicy również wyskakują za burtę a na łajbie nawet nie ma kapoków bo lyerco obcięli. Niestety dna nie widać, analiza techniczna i fundamentalna nie wróży nic dobrego. Ostatnio kupiłem raport sms z pewnej wywiadowni gospodarczej - okazuje się, że spółka otrzymała najniższą ocenę, brak jakiejkolwiek płynności finansowej. Estymuje cały czas ten wykres powyżej i dochodzi do zera?! :( Mówią, że kapitan schodzi z okrętu ostatni a ja czekam tylko aż mnie wyrzucą...
ZADOWOLNIONY Z ŻYCIA BEZ ARTERII / 31.175.115.* / 2011-06-10 14:54
najszczersza prawda :) podłączam się pod tym wszystkim- NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ;)
2 lata orki i tylko na samym początku super kasa była za tę orkę, później oczekiwanie na pieniądze, ciągłe raporty że można więcej sprzedawać, nawet jeśli masz 10 umów dziennie i jednego dnia zrobisz 3 to zaraz obrywka bo już pokazałeś że mogłeś podpisać 10....tylko czasami ludzi NIE MA !!!
jak dobrze, że już nie pracuję w tej firmie.
NIE POLECAM.
tolekbanan / 77.65.109.* / 2011-01-10 22:28
w rzeczy samej Szanowny;) w rzeczy samej
123rzep / 46.112.160.* / 2011-01-10 21:21
.... krążą plotki (nie potwierdzone oficjalnie), że ostatnio na naszym okręcie pojawił się syndyk masy upadłościowej i przeprowadza likwidację aktywów. Pracownicy ponoć zaczęli już brać komputery do domu w oczekiwaniu na nierozliczone rozrachunki.
dyrMM / 77.65.109.* / 2011-01-10 20:46
spółka upada lepiej sie wysprzedajcie zwolnili 70%załogi sprzedaży bezpośredniej mój dział zlikwidowano a byłem dyrektorem ds.sprzedaży zamykają projekt bo niemają na wypłaty dla ludzi
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy