Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Biuro nieruchomości Sygnia Kraków

Biuro nieruchomości Sygnia Kraków

zlotawilczyca / 83.5.203.* / 2014-10-29 15:54
Witam,

czy ktoś miał jakieś doświadczenia z biurem nieruchomości Sygnia w Krakowie(ul. Bema 19/1)? Wydaje mi się to nieco podejrzane, ponieważ pewna osoba z mojej rodziny znalazła na słupie ogłoszenie tej firmy, które głosiło, że firma ta skupuje nieruchomości i oddłuża je. W związku z tym, że osoba z mojej rodziny (nazwijmy ją X) ma problem ze spłatą kredytu hipotecznego i stara się sprzedać mieszkanie, ale od 2 lat wciąż się nie udaje mimo ciągłego opuszczania ceny. W tym momencie wartość mieszkania wynosi ok 90 tys zł, a dług to ok 125 tys. W Biurze nieruchomości Sygnia pani powiedziała, że sprawa wygląda następująco:

Pan X podpisuje akt notarialny w którym przekazuje rzeczone mieszkanie w darowiźnie dla firmy. Możliwe jest także podpisanie umowy cywilno-prawnej o zrzeczeniu się firmy roszczeń do egzekucji reszty długu przekraczającej wartość mieszkania

Następie firma negocjuje wykupienie długu z banku, jeśli się powiedzie Pan X zostaje na czysto bez długu, a firma Sygnia dysponuje wedle uznania mieszkaniem( sprzedaż, wynajem, niewiele nas to interesuje)

Jeśli się nie powiedzie negocjacja z bankiem, mieszkanie wraca do pana X i następuje licytacja komornicza (co bez podjęcia jakichkolwiek kroków teraz nastąpi za ok miesiąc). Pan X resztę długu musi spłacać w ratach do końca życia.

Pani z biura zapytana o to jaki ma w tym interes firma, w końcu musi zarabiać, to nie fundacja charytatywna, powiedziała, że mogą wynegocjować niższą kwotę do spłaty (kapitał został prawie w całości spłacony, zostały tylko odsetki) i odkupią dług za powiedzmy 100 tys zł, a potem np sprzedadzą mieszkanie (lub wynajmą) za 140 i te 40 tys to ich zysk. Wydaje mi się to podejrzane skoro do tej pory Pan X przez 2 lata nie mógł za niższą kwotę znaleźć kupca na to mieszkanie.

Czy ktoś może spotkał się z podobną sytuacją albo miał jakieś doświadczenia z tą firmą? Sprawa jest nagląca, będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Wyświetlaj:
Marcin592 / 213.156.103.* / 2017-05-31 15:58
To oszuści, działją w całej Polsce. Skupują np. udział 1% w nieruchomości a potem usuwają w ten czy inny sposób pozostałych.
Marta Łoś / 188.146.140.* / 2017-02-19 22:06
Uwaga, to są oszuści, nie ma żadnych negocjacji z bankiem, tylko czekają na farta że nieruchomość im zostanie a komornika sami spłacimy.
A.P / 83.23.243.* / 2016-06-14 23:46
Spotkałem się z tą firmą w Trójmieście otrzymałem podobną propozycję jak Pan powyżej. Jeszcze nie skorzystałem, próbuję swoich sił, jednak jakiś sens w tym jest. Jeżeli i tak mam stracić mieszkanie na rzecz banku i jeszcze zostać z długiem po licytacji to wolę skorzystać. Do stracenia i tak juz nic nie mam, a może uda mi się zacząć od początku.
Firma jest też słabo rozreklamowana w internecie. Brak opini klientów, którzy korzystali, z drugiej strony kto by się chciał chwalić publicznie długami. Po trzecie primo jak brałem kredyt we frankach to doradcy w tym z****** banku błyszczeli oczami. Oni się wszędzie reklamują i tak czuję się oszukany. Co tu dużo mówić...
Kat192 / 94.254.227.* / 2016-05-03 21:20
Prosimy wszystkich internautów o napisanie swojego komentarza na temat tej jakże tajemniczej firmie Sygnia nieruchomości...

Najnowsze wpisy