Forum Forum emerytalneOFE

Chcę zmienić OFE - które polecacie???

Chcę zmienić OFE - które polecacie???

Ilona69 / 95.48.170.* / 2009-10-06 14:29
witam - zastanawiam się nad zmianą funduszu, do którego należę - Nordea OFE. Mam jakieś 46 tyś. kapitału na koncie. Jaki fundusz byście mi polecili??? jestem z okolic Łodzi - proszę o kontakt do jakiegoś agenta - liczę na obsługę z tego tytułu - nie jak do tej pory :)
Wyświetlaj:
ATS / 217.116.98.* / 2009-12-23 11:32
Obecnie przyszłość mają matematyczne modele transakcyjne, które automatycznie podejmują decyzje. Niestety nie wygramy z komputerem ani na szybkość, ani na emocje (i ich brak). I coraz częściej efektem tego jest brak zysków... Ale na pewno będziemy zdrowsi jeśli komputer będzie podejmował decyzje za nas:) http://tiny.pl/hxdgz Odwiedziny nic nie kosztują...
lezdrub / 79.185.92.* / 2009-12-25 23:17
ATS. Jest już dawno udokumentowane, że matematyki nie da się oszukać, i nie prbój tego robić i namawiać do tego innych.
Emocje nie maja nić wspólnego z matematyką.
Są fundusze OFE, które systymatycznie mają dobre zyski i są ofe które systymatcznie mają kiepskie zyski.
Do OFE, które systymatycznie maja dobre zyski nalezy OFE Generali.
Jedyny OFE który za ostatnie sześć lat, po przejęciu OFE zurich sytymatycznie ma zyski po wyżej średniej OFE.- Jedyny na 14 OFE ma taki rezultat.
Wystarczy przejrzeć rankingi OFE podawane przez KNF- Instytucję, która na bieżąco podsumowuje wyniki OFE.
squun / 83.3.172.* / 2009-12-23 10:24
A co za różnica wszystkie OFE po 10 latach mają bardzo podobne stopy zwrotu, więc po co zawracać sobie głowę jakimiś analizami poszczególnych funduszy.
Chyba że chce pani grać aktywnie i zmieniać OFE np. co 2 lata żeby osiągnąć jak najwyższą stopę zwrotu, ale jeśli nie ma panie dużo wolnego czasu i pieniędzy to ta gra nie jest warta świeczki.
edwin482 / 80.238.108.* / 2012-07-02 13:35
DObrze mi znane z własnego doświadczenia i godne polecenia OFE to to w Generali. Wystarczy spojrzeć na rankingi i porównania.
dys / 89.174.4.* / 2009-12-22 15:21
Musisz sama zadecydowacć co dla ciebie jest najlepsze i jakie masz oczekiwania względem funduszu, jaka masz wysokość składki odporwadzanej, analiza portfela inwestycyjnego funduszu itp. Każdy powie że jego fundusz (który zakłada) jest najlepszy i nawet będzie to w stanie udowodnic:) co jest możliwe przedstawiając to osobie nie znającej sie na rzeczy:) moim zdaniem jak z każdym przedsięwzięciem finansowym po 1- analiza obecenje sytuacji rynku, 2- zawsze możesz umowić się z agentem co nie jest jednoznaczne z podpisaniem umowy :) i po przemyśleniu coś wybrać
voland / 83.17.29.* / 2009-12-23 10:48
Jakie można mieć oczekiwania od OFE-paradne pytanie.
O_O / 83.17.226.* / 2009-12-22 18:39
ciekawa dyskuzja
zapraszam Panią na kawkę do Krakowa :)wszystko wytłumaczę:)
pozdrawiam wszystkich:)
Pilsener / 2009-12-22 14:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie polecam żadnego. Tak naprawdę nie ma znaczenia do którego OFE się należy, równie dobrze można się kłócić o to, do którego oddziału ZUSu czy USu płacić podatki. Twój zasiłek starczy nazywany w polsce emeryturą i tak będzie nędzny a jego wysokość zależna od klucza partyjnego, pogódź się z faktem, że te pieniądze NIE SĄ TWOJE i nigdy nie będą, są one bezpowrotnie dla Ciebie stracone.
lezdrub / 79.185.100.* / 2009-12-22 19:48
Pilsner. Dałeś dowód niewiedzy i swojej głupoty w całej szerokośći tematu OFE.
Popierwsze sa duże róznice w zyskach w poszczególnych OFE.
PO drugie kapitał w OFE jest w całośći dziedziczony.

A jeśli nie polecasz żądnego OFE, to rozumie że jesteś zwolennikiem, aby cały kapitał szedł do ZUS.
Czy ty aby nie jesteś z klucza partyjnego PZPR???

Ja polecam OFE Generali. Mielec- Tarnobrzeg. Tel. 600 942 367.
Dzwonisz i masz ten OFE,który za ostatnie 10 Lat najlepiej pomnażał kapitał w II filarze.
Pilsener / 2009-12-23 00:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. "sa duże róznice w zyskach" - bez jaj, +/- 20% od średniej 10-letniej? Ale małe w emeryturach, łudzisz się, że od zgromadzonego będzie zależała emerytura górnika, rolnika czy nauczyciela? Nawet jeśli masz rację, to moja emerytura wyniesie 600 zł +/- 20%, +20% od nędzy to tylko nieco lepsza nędza, ale wciąż nędza, policz lepiej, ile zarobią na Tobie rząd i OFE przez te lata.
2. Nadzieja na dziedziczenie skończyła się już dawno, dokładnie pod koniec zeszłego roku
3. Z partią nie mam nic wspólnego, jestem demokratą i zwolennikiem wolnego rynku
4. Moje postulaty odnośnie emerytur są ogólnie znane:
- emerytura zależy tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału, a nie tak jak teraz - od klucza partyjnego
- kapitał jest TYLKO i WYŁĄCZNIE własnością osoby, która go gromadzi i może być dziedziczony w wypadku nagłej śmierci
- każdy sam decyduje kiedy przechodzi na emeryturę, może ją też zawiesić w dowolnym momencie albo pobierać emeryturę i pracować
- każdy sam decyduje u kogo gromadzić kapitał i w jakiej wysokości opłacać składki
- każda emerytura jest wolna od JAKICHKOLWIEK PODATKÓW czy innych przymusowych opłat - przecież to jest dochód obywateli od którego już odprowadzono podatek!
- rząd zachęca obywateli do oszczędzania na emeryturę pozwalając odliczyć od dochodu składki, wspiera organizacje pozarządowe i robi wszystko, by odkładanie na starość było opłacalne (czyli odwrotnie niż dziś, bo dziś oszczędzanie w OFE czy ZUS to jak u Madoffa albo Grobelnego)
Panna Nikt / 84.249.65.* / 2009-12-22 21:46
Każdy kto chce wiedzieć więcej o OFE powinien koniecznie zajrzeć do Ustawy z dnia 17 października 2008 r. o emeryturach kapitałowych....i moi drodzy rodacy nie ma w naszym kraju już dłużej dziedziczenia środków z OFE, skończyło się wraz z tą ustawą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiem to bardzo przykre, ale prawdziwe !!!
PiotrManager / 83.8.70.* / 2009-12-22 14:00
Witam!
Z ciekawości odpisuję na ten post, bo od pewnego czasu również opiekuję się klientami OFE. Dłuższy czas działam w inwestycjach i chciałbym tylko napisać, że tak jak historia nam mówi, dzisiaj jeden fundusz jest dobry a za kilka miesięcy inny... Tak naprawdę nikt rozsądny nie jest w stanie przewidzieć, który będzie miał lepszy wynik za rok a co dopiero za lat kilkanaście, bo wtedy (prawdopodobnie) Pani Ilona będzie przechodziła na emeryturę :)))

Pozdrawiam
Elzbieta100 / 91.192.121.* / 2009-12-18 15:54
witam proponuje ci bankowy pkobp ja jestem agentem tego funduszu. jesli jestes zainteresowany to podaj numer tel a ja zadzwonie
marcinkowal / 83.143.41.* / 2009-12-19 10:45
www.zapisyofe.com.pl - Wypełnij Wniosek ONLINE, Najlepsi Doradcy Z Firmy ING Zajmą się Wszystkim Za Ciebie, Bez Formalności i Marnowania Czasu Zmienisz Fundusz lub Przystąpisz do OFE ING
adamito / 217.76.116.* / 2009-12-17 19:55
W grę wchodzą 3 fundusze: ING, Generali i POLSAT. Świadczą o tym wyniki od początku istnienia OFE, czyli największe stopy zwrotu oraz największy kapitał w kategorii hipotetyczna wartość konta emerytalnego. Ostatni, 23, ranking KNF wskazywałby na Generali, bo najmniej straciło w wyniku kryzysu i jest najbardziej stabilne. Polsat bardzo dobrze sobie radzi w czasie hossy na giełdzie, sporo jednak traci gdy giełda zniżkuje. Cały czas jest w najlepszej 3, ale nie jest tak stabilne jak ING, czy Generali. Jak ktoś lubi ryzyko Polsat jest dla niego. ING też sporo straciło na kryzysie, ale wyniki za wcześniejsze lata mieli bardzo równe, dzięki czemu zawsze są w czołówce.
Ja akurat reprezentuję Generali. Polecam, bo jest to fundusz bardzo zrównoważony a wyniki stabilne. No i rankingi KNF, od 17 do 23 pokazują tendencję zwyżkową, a ING i Polsat już nie bardzo. Ale to też bardzo dobre fundusze.
Mój numer to 785 953 117. Nie robię szkoleń po 45 min - lubię po prostu porozmawiać tak długo, jak rozmówca chce słuchać.

Adam
P.S
Jak ktoś pisze, że przepisuje OFE bez spotkania z klientem, to gratuluję profesjonalnego warsztatu.
Robert-Gosc / 62.21.106.* / 2009-12-22 20:54
Najlepsza wypowiedź w wątku. Wszystko się zgadza ale jeszcze jedno powinieneś wziąć pod uwagę: statystyki OFE nie uwzględniają jak pracują pieniądze - OFE pobiera prowizję, są to bardzo zróżnicowane stawki. Pobrana prowizja to pieniądz który nie pracuje dla nas czyli w pewien sposób ma wpływ na efekt końcowy. Sądzę że nie jest to bardzo wielki czynnik ale mógłby wpłynąć na pozycje rankingu.
Żadna analiza tego nie uwzględnia. Kiedyś chciałem zrobić arkusz excela ale zaniechałem ze względu na zbyt dużą ilość różnych warunków w OFE (klient nowy / klient stary itp)
miiimi / 83.24.134.* / 2009-12-09 17:29
No a dla mnie nie są najważniejsze jakieś afery z minionych lat. Jak napisalam wczesniej swoją emeryture będę pobierala za kilkadziesiat lat i przede wszystkim chce mieć pewnosc ze spolka w której oszczedzam będzie wtedy jeszcze w ogóle istniala! Sam napisałes „sodja fakt ze Zlota Jesien stoi w miare oki”, stoi oki i to nie tylko dziś, czy miesiac temu, czy rok. Stoi dobrze od samego początku czyli już przeszło 10 lat, wciąż na stalej pozycji bez niekorzystnych wahan. To chyba jednoznacznie świadczy ze dobrze inwestuja nasze pieniadze, więc czego chciec więcej?
sodja / 83.24.128.* / 2009-12-08 17:29
Witam! Ja polecam Złotą Jesień w PZU. Fundusz jest stabilny z tradycjami i posiada ogromną liczbę klientów. Patrząc na rankingi od początku powstania funduszy, utrzymuje się bez większych wahań na stałej, czwartej pozycji i w dodatku jego wyniki w obliczu światowego kryzysu finansowego w porównaniu z innymi funduszami są dobre. Ciesze się ze wybrałam ten fundusz bo przede wszystkim nie przynosi mi strat w tych trudnych finansowo czasach a ponadto fakt ukorzenienia tego towarzystwa na polskim rynku i marka jaką towarzystwo sobie wypracowało od początku powstania daje mi poczucie bezpieczeństwa.
gonia34 / 83.8.65.* / 2009-12-19 17:53
no i jakie placa kary za "razace nruszenie interesu klienta... czyli kogo?kazdego ktory nalezy do PZU , pozdr
eme / 83.22.32.* / 2009-12-08 18:25
sodja fakt ze Zlota Jesien stoi w miare oki
fakt ukorzenienia tego towarzystwa na polskim rynku i marka jaką
towarzystwo sobie wypracowało od początku powstania

to towarzystwo nie musialo sie ukorzeniac wszak to wytwor minonej epoki i monopolista z czasow komunistycznych, dotowany przez państwo.Stracilo na rynku najwiecej klientów we wszystkich dziedzinach ubezpieczeń i dlugi czas niepotrafiło dostosowac sie do warunkow rynkowych. Nie bede wspominal o wszelkiego rodzaju aferach związanych z tym towarzystwem i ciagnacych sie procesach sadowych na skale europejska.
Wiolla. / 77.254.152.* / 2009-12-02 10:16
Witam, Jestem przedstawicielką Amplico AIG, jednego z lepszych funduszy Emerytalnych. Jestem z Małopolski, ale jesli ktos chcialby sie przepisac do tego funduszu, to wystarcza mi jego dokladne dane z poprzedniego funduszu emerytalnego i sprawa zalatwiona, nie potrzebne jest spotkanie.
Zachecam do zapisania sie do tego funduszu, bo jest najlepszy.
Osoby ktore zaczely pracowac lub sa juz w innym funduszu mereytalnym a chcialby sie przepisac do innego, prosze o kontakt na moj nr 502567685 lub gadu adu 10315269. Zalatwimy formlanosci i przepiszemy sie do nowego Funduszy Aplico AIG. Pozdrawiam
ala200 / 95.41.244.* / 2009-12-22 17:04
Jest najlepszy? Absolutnie NIE! Amplico to część grupy AIG, która w USA w największym kryzysie miała zagrożenie upadłością. Absolutnie odradzam! Najlepszy byłby ING - dobre wyniki od wielu lat.
j_23 / 193.111.166.* / 2009-12-22 13:31
To jest wielkie pitolenie. Każdy akwizytor będzie chwalił swoje OFE, że najlepsze, choć często sam należy do innego. Dla Was akwizytorów przecież liczy się tylko KASA!!! za umowę. Znam wielu przedstawicieli i znam Wasze "techniki sprzedaży":) Jeśli ktoś podnosi na forum taki wątek, to znaczy, że jest delikatnie mówiąc niedouczony (czyt: upośledzony). Bardzo łatwo sprawdzić stopy zwrotu i to0 za wybrane okresy jak i cały czas funkcjonowania OFE, pozdrawiam "akwizytorów"
byla agentka / 83.9.139.* / 2009-12-08 14:51
dlaczego ten niby najlepszy fundusz notuje co transfer straszny odpływ klientow?
Piottrrek / 83.10.15.* / 2009-10-13 01:46
Przepraszam, miałem na myśli Panią - na swoje usprawiedliwienie dodam, że jest prawie 2 w nocy ;)
lezdrub / 79.185.95.* / 2009-10-06 18:26
Ilona.O jaką obsługę chodzi???
OFE jest bezobsługowe.
Fundusz raz na rok zawiadamia klienta o stanie konta.Kiedy wpłyneły składki z ZUS i jakiej wielkośći.
Obowiązkiem funduszu jest również powiadomienie klienta czy fundusz wypracował zyk większy niż średnia wszystkich OFe, czy mniejszy.
Morpheo78 / 2009-10-06 17:56
Jeśli trafiłaś na to forum, to zapewne po drodze zetknęłaś się z wynikami OFE. Nie umiesz ich porównać? Nie umiesz dobrać OFE dla siebie? To przykre... Żal patrzeć, jaki mamy tępy naród... Zadzwoń do Open Finance - oni mają oferty 25 banków i są długo na rynku, na pewno Ci pomogą. Panu z reklamy pomogli :-) No i wtedy będziesz mogła sobie "pojechać" po doradcy, bo zapewne o to Ci od początku chodzi Ilono. No chyba że w ten sposób rekrutujesz...
Robert-Gosc / 62.21.106.* / 2009-12-22 20:44
Niestety mądralo potrafisz kpić z innych a gdyby Ciebie zapytać to okazałoby się że może nawet nie wiesz gdzie szukać wyników OFE
Porównać OFE jest BARDZO trudno i nie myśl że wystarczy spojrzeć na jakikolwiek z portali w zakładkę OFE. Mają tak różne warunki jak operatorzy telefonii komórkowej.
Przeciętnemu człowiekowi nie uda się rzetelnie porównać ofert OFE
magik112 / 77.254.141.* / 2009-12-19 18:36
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy i najgorszy fundusz. Ktoś kto pisze takie rzeczy to pisze głupaty. Każdy z 14 funduszy oparty jest na Reformie Emerytalnej i jest przez nią kontrolowany. Różnica jedynie polega na kapitale danego OFE. Kapitał w każdym OFE jest w różny sposób inwestowany. Dlatego największe straty w kryzysie odniosły najwieksze potentaty. Dużo ryzykuja i dużo mogą zyskać lub stracić pech chciał i straciły wypracowane stopy procentowe i z tego co wiem najwięcej straciło ING i pare innych OFE. Jest taka tabela która to pokazuje i daje do myślenia czy lepiej być w najwiekszym OFE, które tez dużo traci czy mniejszym które zarabia wolno ale ciągle.

Najnowsze wpisy