Forum Forum emerytalneOFE

OFE podaja złe wyniki

OFE podaja złe wyniki

jedrek51 / 2009-10-06 16:54
Mam konto w OFE AVIVA(dawne CU) uzbierałem swoich pieniązków ok 20.000zł a mam na kocie 27.000zł więc prze 10 lat zyskałem ok. 30% co daje średnio 3% na rok a tymczasem wyniki jakie podaja Fundusze na 1szej stronie z linku EMERYTURY sa oszukańcze bo tenże sam mój AVIVA podaje 164% co zrozumiałe ,z eto jest 64 % więcej od początku działaności czyli te ostatnie 10lat więc jak się ma moje 30% do ich wyniku 64% tj ponad 2razy tyle (procentowo) więc powtarzam ,ze to jest cały czas oszustwo z tymi Funduszami OFE. A jakby tego było ciągle mało nadchodzi wielce niezrozumiała zmiana ustawy przez RZAD, która spowodowac może jeszcze wieksza kradziez naszych cięzko zarobionych pieniązków.W temacie OFE to moje zdanie jest takie ,ze w ustawie każdy uczestnik powinien mięc zagwarantowana wypłate całego kapitałui lub w jego częsci( jak kto chce) po ukonczeniu juz 60 lat życia.Przecież to sa moje pieniądze , z których zabrano juz prowizje a zabezpieczenie emerytalny kazdy ma w Zus-e w dużej wiekszości bo ok 80% łącznej Emerytury. Prosze o komentarz do tego tematu.
Wyświetlaj:
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-10-07 12:13
Z pierwszej wpłaty z ZUS Ofe Awiva wypracował 164%
Z wpłaty 24 miesiące temu jest strata 10,59%
any / 2009-10-07 11:01 / portfel / Bywalec forum
A cóż tu można skomentować?
Jedynie Twoją umiejętność czytania i liczenia, a także szybkość rzucania oskarżeń.
Tyle tytułem drobnej złośliwości, ale do adremu:
1. 164% stopa zwrotu oznacza jedynie, że wartość jednostki wzrosła o taki procent, czyli jedna jednostka OFE AVIVA powinna kosztować 26,4 zł - i tak jest. Ponieważ pierwsza wycena jednostek OFE wynosiła 10 zł.
Czyli Twoje rozumowanie byłoby słuszne, gdybyś w 1999 roku wpłacił 20 000 złotych jednorazowo. Tymczasem przez 10 lat wpłacałeś regularnie po około 2 000 zł rocznie, czyli po około 160 zł/m-c, pomijam tutaj progresję Twego wynagrodzenia, wybacz uproszczenie, ale chcę Ci pokazać mechanizm. A nie wyliczać dokładnie kiedy i za ile kupiłeś jednostki.
2. Wszystkie OFE tak samo podają stopy zwrotu i wszystkie działają wg tych samych zasad.
3. Gdybyś raczył poświęcić chwilkę na przejrzenie listów rocznicowych, które otrzymujesz zrozumiałbyś system.
a---a / 79.185.217.* / 2009-10-07 09:08
matematyke to znasz brawo! 7000 z 20000 to jest trochę więcej niż 30% Ale poza tym pomyśl . czy na twoim ofe w 1999 roku było 20000 cz y troszeczkę mniej jakies 1000 lub 2000 Pomyśl!!! a potem pisz bzdury . a w ZUS mamy jakies zabezpieczenie emerytalne...... może 80% z 40%tego co dziiaj zarabiasz. Mamy różne kalkulatory emerytalne policz, to symulacja ale zawsze coś. A na emeryturę zacznij zbierać sam np w skarpecie , w banku , IKE , fundusze inwestycyjne. Pozdrawiam
jedrek51 / 2009-10-07 14:09
Zgadzam sie z ta mamtematyka i dziekuję za przypomnienie o tym cholernym procencie składanym ALE jak by nie patrzył to zysk ok 3,5% rocznie to jest duzol duzo za mało bo tak samo ja jak i Pan zapewne potrafiłby zainwestować tak aby zyskać2x tyle i tu ukłon w strone ustawy a raczej pogarda aby po skonczeniu 65lat (jak ktos dozyje) móc zabrać cały kapitał z OFE do reki lub przelac sobie na konto i TO JEST DLA MNIOE NAJWAZNIEJSZE. pozdrawiam serdecznie

Najnowsze wpisy