Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co szósty Polak się nie leczy, bo panicznie boi się utraty pracy

Co szósty Polak się nie leczy, bo panicznie boi się utraty pracy

Wyświetlaj:
rajski1 / 212.106.4.* / 2017-04-27 12:32
to znaczy ze nie demografia nas zabija ale my sami sie wykanczamy takim podejsciem !
annaksi / 46.113.83.* / 2015-04-13 18:24
Jako pracodawca osobiście oraz obserwując znajomych -właścicieli firm nie potwierdzam prawdziwości tego artykułu. W Polsce jest wręcz odwrotnie, pracownicy otrzymują za dużo często nieuzasadnionych chorobą zwolnień lekarskich. Zblizą się jakiś weekend majowy, swieta i w pi atek trzeba byłoby pójść do pracy, to nagle wszyscy pracownicy w piątek maja grypę...Pracowałą u mnie dziwczynka, ciągnęła "zwolnienie lekarskie" od psychiatry 6 miesięcy-maksimum, więcej nie brała, bo Zus wezwałby na komisje lekarską, której wiadomo-nie przeszłaby.Obecnie zawsze patrzę na świadectwo pracy, ile kandydat wybrał zwolnień lekarskich, jeśli kilka to u nas nie ma żadnych szans, moi znajomi-przedsiębiorcy też się już tego nauczyli.Powodzenia miłośnicy L4. Nie doczekacie godziwej emerytury .Zus jest sprawiedliwy w dniu Sądu Ostatecznego.
tommy653 / 89.228.120.* / 2015-04-13 16:09
od kiedy bezrobotni bez prawa do zasiłku biorą L-4 ?
brówka / 83.24.34.* / 2015-04-13 16:07
Powinno się wprowadzić ustawę, że ten kto przychodzi do pracy chory i zaraża tym samym innych, będzie pozbawiony premii albo innych przywilejów. Także jakąś ustawę na pracodawców w tej kwestii należałoby stworzyć. Ludzie płacą zdrowiem za pracę za którą często i tak nie otrzymują godnego wynagrodzenia. Zatem problem powinien być ustawowo określony zarówno dla pracowników jak i pracodawców.
napletek / 31.61.129.* / 2015-04-13 15:53
Płacimy min., ubezpieczenie zdrowotne i nikt nam łaski nie robi kiedy zachorujemy.Jeśli komuś szkoda na ubezpieczenia to jego sprawa ale kiedyś to się zemści nie tylko na nim, ale też jego rodzinie. Choroba nie wybiera a leczenie jest bardzo drogie, nieubezpieczeni tracą całe majątki rodzinne przez egoistyczne "aby dziś". Zdrówka życzę.
ANIA50158 / 77.253.205.* / 2015-04-13 15:47
Sama od 25 lat nie korzystałam ze zwolnienia - najczęściej brałam 1-2 dni urlopu żeby dojść jakoś i dalej do pracy bo nie mogłam sobie pozwolić na przerwę. I NIE JEST TO NICZYJA WINA BYŁ TO MÓJ WYBÓR - PRACUE JUZ 40 LAT I Z UTĘSKNIENIEM CZEKAM NA EMERYTURE (JESLI DOCZEKAM)
kobieta.m / 78.8.69.* / 2015-04-13 15:22
kiedys WYMUSILAM na kierownictwie marketu/duzego/ odsunięcie od kasy dziewczyny kaszlacej,kichającej z widoczną temperaturą.W sklepie przez ktory przewija się tysiące klientów zakażanie grypą to CZYN KARALNY/kto naraża na utratę zdrowia lub życia,,,/.Potrzeba aż interwencji z zewnątrz?? W RFN próbowałam pracować z katarem i stanem podgorączkowym.Zostałam odesłana do domu jako potencjalne zrodło zarażenia.
moni214 / 46.228.93.* / 2015-04-13 15:16
A ktoś tu chyba zapomniał o tzw. " prowadzących działalność gospodarczą". My nie tylko nie chorujemy ale też nie mamy wakacji, długich weekendów itp. Nas na to nie stać!!!! Ale kogo to interesuje?
zosia12 / 89.228.72.* / 2015-04-13 16:13
A myślisz że pracownika to stać
jkk / 83.6.80.* / 2015-04-13 15:07
będziemy pracować chorzy i do końca życia tak jak chciał Pan Tusk bo pieniędzy na emerytury brak
rena 921 / 89.71.75.* / 2015-04-13 15:16
Tego nie chcial Tusk. Tego chcieliscie Wy sami.Strajki i te inne fanaberie. Precz z komuna, jaki to banal. Nie wiem, kto pisze te komentarze. Byla opieka, mozna bylo isc na zwolnienie. Szkoda wogole strzepic jezyk /pisanie/. Ja dodam tylko: mata,co chceta i robta, co chceta.
e59 / 178.235.235.* / 2015-04-13 15:02
PRZYCHODZENIE DO PRACY Z GRYPĄ CZY INNYM SCHORZENIEM JEST NAGMINNE.DOŚĆ ŻE TAKI DELIKWENT ROZSIEWA ZARAZKI 9 u mnie w pracy tak mnie zarażono !!!!) TO JESZCZE Z NIEGO ŻADEN PRACOWNIK.ŁAZI TO TO TAKIE, KICHA I PRYCHA , SŁANIA SIĘ NA NOGACH, ZARAŻA ALE NIE NIE PÓJDZIE NA L4 BO MA MNIEJ KASY.A POTEM POWIKŁANIA POGRYPOWE,SIADA SERCE, OSKRZELA,CZĘSTO PRZEZIĘBIENIA ZAMIENIA SIĘ W ZAPALENIE PŁUC I ZAWAŁ GOTOWY.JAKAŻ TO POLITYKA RZĄDZĄCYCH ?? NA PEWNO NIE SPRZYJAJĄCA EFEKTYWNOŚCI PRACOWNIKA.WSZYSCY PRZYMYKAJĄ OCZY , NO BO PANI KRYSIA TAKA BIEDNA CHORA, ALE ŻE ZARAZI 30% KOLEŻANEK TO MAŁE PIWKO. I TAK KRĘCI SIĘ KARUZELA, JAK TANIEC CHOCHOLI W WESELU.
PARANOJA.
UWARZAM ŻE KAŻDY PRACOWNIK POWINIEN MIEĆ MOŻLIWOŚĆ WZIĘCIA PŁATNEGO MIESIĘCZNEGO URLOPU W CIĄGU ROKU KALENDARZOWEGO, NA PODRATOWANIE WŁASNEGO ZDROWIA, KAŻDY.JUŻ SŁYSZĘ TO LARUM PRACODAWCÓW! ALE NA PEWNO ZWIĘKSZYŁO BY TO WYDAJNOŚĆ PRACOWNIKÓW, KAŻDY MÓGŁBY PRZYJRZEĆ SIĘ SWOJEMU ZDROWIU, BEZ WIĘKSZEGO STRESU, POŚPIECH I USZCZERBKU, MOŻE PODJĄĆ RÓWNIEŻ JAKIEŚ LECZENIE CZY RECHABILITACJĘ.MÓJ POMYSŁ WIEM ŻE ZOSTANIE OKRZYKNIĘTY IDIOTYZMEM ALE ZDROWY PRACOWNIK TO BARDZIEJ WYDAJNY PRACOWNIK.A CZYŻ NIE OTO CHODZI ?????
POZDRAWIAM WSZYSTKIE BAKTERIE I WIRUSY
rena 921 / 89.71.75.* / 2015-04-13 15:02
Chcieliscie to macie. Jeszcze troche, a zaklad pracy, ktory placi za pracownika skladki /o ile wogole placi/, bedzie sprawdzal stezenie zwlok. Podziekowac mozna tylko Solidarnosci i wiadomo komu.
Leon.... / 109.241.107.* / 2015-04-13 14:48
,,o take "polske walczyliśmy strach brać zwolnienie bo w kolejnych miesiącach będziemy zdychać z głodu w silesia plastik ze Strzelina pod wroclawiem zabierają premie na trzy miesiące za L4
ZIOM_28 / 195.242.176.* / 2015-04-13 13:37
Tak to juz jest... u nas jest zle mialem podobnie.. tydzien goraczki i niemoznosc lykania.. ale poszlo.. w Norwegii tez musialem pracowac po nocce spedzonej z pracownikiem w szpitalu, bo nie znal jezyka i musialem tlumaczyc.. choc oficjalnie moglem nie isc do pracy, to jednak moja nieobecnosc wiazala by sie z tym ,ze 60 ludzi by stalo bezczynnie, bo nikt jobpackow nie przygotowal.. .
mala942 / 178.181.228.* / 2015-04-13 12:45
Wylądowałam w szpitalu z bólem barku.dostalam .rwa barków. Dostałam zwolnienie.pracodawca zapłacił mi 25 zł za dzień zwolnienia,przy najniższej krajowej.za karę, że wzięłam zwolnienie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy