Forum Forum inwestycyjneFundusze

Czy warto inwestować w Inwestor FIZ?

Czy warto inwestować w Inwestor FIZ?

40 latek / 83.7.110.* / 2007-10-07 09:55
Jak się będzie zachowywał przy bessie? Chciałbym w niego wejść max 20% swojego prtfela.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-10-07 10:13 / Uznany Gracz Giełdowy
jak widac wyniki ma bardzo dobre przy korektach tez niezle sobie radzil
w lutym 6.6%
przy ostrym spadku w lipcu 0.18%
wrzesien -3.8 jedynie we wrzesniu sobie gorzej poradzil ale tak spadek nie byl tak wielki
Wedlug mnie ten fundusz jest bardzo dobry ma duzo mozliwosci gdyz jest to typ funduszu hedge. Innymi zaletami duzo inwestuje w surowce czyli przy korektach to niezle. jedyna wada to jest plynnosc funduszu. ostatnio sie dowiedzialem ze idea ma wprowadzic 3 nowe fundusze
!.globalny
2.surowcowy
3.hedge
z tego tez coe mozna wybrac globalny jest juz w ofercie i inwestuje na rynkach wschodzacych na zasadzie aktywnej alokacji czyli dostosowuje sie do sytuacji na rynku
A wracajac do tematu szkoda ze mc temu nie kupiles to teraz bylbys na niezlym plusie
a mozna bylo sie spodziewac ze bedzie taki wzrost i zakupic na gpw. teraz jest emisja kolejnego certyfikatu inv fiz dlatego chcesz zakupic tylko cena podskoczyla do 2770. ale mimo to to jeden z ciekawszych produktow na polskim rynku godny polecenia a przy 20% to w zupelnosci.
ewusia75 / 80.55.107.* / 2007-10-07 12:31
Ja również chcę kupić w aktualnej emisji Investors FIZ za jakieś 20% moich oszczędności. Trochę martwi mnie bo ciągle czytam o płynności. Może ktoś mi powie coś więcej - czy może się zdarzyć, że kiedyś nie będę mogła ich po prostu sprzedać ???
krzysiek29 / 2007-10-07 13:14 / Uznany Gracz Giełdowy
taka ewentualnosc zawsze istnieje w funduszach hedge ale jak na razie nie grozi to funduszowi Inwestor fiz. to wszystko zalezy od inwestycji. fundusze hedge dysponuja roznymi technikami inwestycyjnymi np. dzwignia finansowa jezeli zle ocenio sytuacje to moze byc nie ciekawie. ale z drugiej strony maja instrumenty zabiezpieczajace np. krotka sprzedaz. a nawiazujac do plynnosci certyfikaty sa wyceniane raz w mc. ze sprzedaza tez nie jest za ciekawie jak sie nie myle to od 8-20 kazdego mozna zlecic sprzedaz do funduszu a jeszcze mozna zakupic fundusze na rynku wtornym czyli na gieldzie. tydzien temu byly po 2440 zl a teraz juz 2700
40 latek / 83.4.102.* / 2007-10-08 19:21
A czy lepiej trzymać się proporcji 20% czy może zwiększyć ja w moim portfelu Inwestorem FIZ do 35%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy