Forum Forum dla firmKsięgowość

Dzialanosc gospodarcza - Polska czy Anglia

Dzialanosc gospodarcza - Polska czy Anglia

michal12321 / 81.130.150.* / 2017-03-24 17:09
Witam,

Aktualnie pracuje w UK na pełnym etacie jednak w ciagu najblizszych miesiecy przeprowadzam sie z UK do Polski i bede wykonywal swoja prace przez internet, odwiedzając UK co 2/3 tygodnie (na dzień lub dwa). Nie bede juz dluzej zatrudniony na kontrakcie i bede musial zalozyc dzialalnosc gospodarcza. Moje pytanie jest gdzie lepiej jest zalozyc dzialalnosc gospodarcza? W Anglii czy w Polsce? Postarałem sie o małe zestawienie plusow i minusow, jednak byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i opinie zanim podejmę decyzje.

Polska
+ Chyba ‘bardziej legalnie’
+ Możliwość rozliczania sie z podróż na lotnisko, biletów lotniczych, hoteli
+ Mozliwosc kupienia komputera, samochodu pod biznes i rozliczenia sie z niego. Z drugiej strony samochód ten nie będzie używany zbyt czesto
+ Rozliczanie sie z internetu, telefonów itp itd
- Nie znam przepisów podatkowych w Polsce, nigdy nie pracowalem w Polsce. Słyszałem w większości negatywne opinie na temat ZUSu i US
- Wysokie składki ZUS jak i podatki (prosze poprawić jesli sie myle)

Anglia
+ Bylem juz w Anglii na samozatrudnieniu, jak i jestem na pełnym etacie i wiem jak latwo sie rozliczac.. ale nie wiem czy będę mógł rozliczyć się z kosztów biznesu
+ Strefa wolna od podatku. Możliwość założenia Partnership przez co podatki byłyby jeszcze mniejsze
+ Łatwość zakładania biznesu
? Czy będę mógł rozliczać się z biletów z Polski do UK, skoro mój biznes powinien mieć adres w UK ? Podobnie z rozliczaniem się ze wszystkim innych rzeczy kupionych w Polsce
- Czy to jest całkowicie legalne?

Dzialnosc chcialbym otworzyc od Czerwca, jednak juz teraz musze zaczac kupowac bilety. Czy mozna pozniej wliczyc takie wydatki w koszty jesli byly poniesione przed rozpoczeciem dzialnosci?

Pozdrawiam
bleaster / 185.161.93.* / 2019-08-04 21:41
Chyba zdecydowanie lepiej zatrudnić biuro - większa swoboda, koszty nie są duże (np. polecam tanią księgowość Gama z Myśliborskiej, solidnie, wszystko na czas, ja się nie sparzyłem), a głowa bez obaw.

Najnowsze wpisy