Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Kapital 50tys, obecnie bez pracy, jaki pomysl na firme ???

Kapital 50tys, obecnie bez pracy, jaki pomysl na firme ???

Damian_88 / 178.43.77.* / 2013-09-09 22:52
Witam,
Krotko o sobie mam 25 lat, dopiero skonczylem studia informatyczne, przerazaja mnie pensje jakie oferuja przedsiebiorcy dla takich ludzi zaczynajacych jak ja, wiem wiem od czegos trzeba zaczac..ale mam kilku znajomych pracujacych juz w zawodzie za 2 tys brutto i pensja ich od kilku lat stoji w miejscu...Pieniadze jakie udalo mi sie uzbierac do tej pory to ponad 50 tys (w okresie miedzy studiami wyjazdy za granice). I jezdzil bym dalej za granice ale nie chce pracowac jak murzyn tylko chce cos swojego tutaj w polsce. Co mi radzicie isc do pracy za 1500 czy wejsc w jakis biznes tylko czy to nie za malo 50 tys??? pomyslow mam kilka , chcial bym zebyscie sie ze mna podzielili swoimi doswiadczeniami, nie chce stracic tych pieniedzy inwestujac w cos bezmyslnie, moze jest jakas osoba z panstwa ktora rowniez posiada srodki finansowe i chciala by wejsc w jakies niszowe przedsiewzice..Myslalem cos zwiazanego z kierunkiem studiow, moze serwisy internetowy tylko nie wiem jak to ugryzc (akurat tego mnie nie studiach nie uczyli). Pozdrawiam
Wyświetlaj:
informatyk301 / 83.24.103.* / 2013-11-05 23:09
Przesedziałes 5 lat na studiach informatycznych i nigdzie nie robiłeś praktyk, nie popełniłes żadnych projektów programistycznych, sieciowych itp.? To co to za studia, jak kończysz i wchodzisz na rynek pracy z niczym? Też kończyłem studia informatyczne i większe lub mniejsze projekty robiłem i pracowałem już na 2 roku.

50 tysięcy to nei jest duża kwota wbrew pozorom jeśli chcesz zainwestować w coś konkretnego. Przede wszystkim musisz miec świadomośc, że nawet jak zainwestujesz to wszystko możesz stracić, bo inwestycja nie wypali.

Z takim budżetem możesz próbowac w zaciszu domowym i z pomocą kolegów po fachu uruchomic jakiś startup, ale sam musisz wymyślec co to bedzie. Niszowe, coś co pryciągnie inwestorów itp. Nikt Ci gotowego pomysłu i przepisu nie poda.

Kolejna sprawa to to, co proponują Ci pracodawcy. Minimalna krajowa to śmiech na sali, ale tez kokosów na poczatku, przy zerowym doświadczeniu się nei spodziewaj. Nie mając na starcie niczego w "portfolio" doświadczeń nikt nie zaoferuje Ci dobrej płacy. Musisz przez 2-3 lata gromadzić doświadczenie, a potem już będzie w miarę zgórki. Zawsze można wyjechac z kraju i próbowac szczęścia na bardziej chłonnych rynkach w Anglii, Irlandii, Niemczech. 50 tysięcy na pewno pozwoli Ci na wyjazd, start i utrzymanie przez kilka miesięcy w czasie szukania zatrudnienia.
Paweł123 / 87.206.97.* / 2013-09-10 23:18
Witaj Damianie,

Ja mam 30 lat i trochę doświadczenia w temacie, o którym piszesz.
Sam byłem kiedyś w podobnej do Twojej sytuacji.
Pracowałem w kilku miejscach pracy.
Później też szukałem pracy. Praca na etat to nie dla mnie. Praca na własny rachunek i tworzenie biznesów to to co mnie kręci. To tyle tytułem o mnie.
Jeśli nie kręci Cię praca na etat, to nie idź do pracy, bo szkoda Twojego czasu i nerwów. Jeśli bliżej jest Ci do filozofii Roberta Kiyosakiego, to tym bardziej. :)

Ja w ostatnim roku wszedłem w biznes internetowy. Dopiero zacząłem niedawno zarabiać, więc widzisz, że nie jest łatwe zrobienie dochodowego biznesu. Jednak nie poddaję się, idę do przodu i rozwijam inne biznesu w sieci.
Pieniędzy nie mam żeby wejść z Tobą, ale trochę doświadczenia i umiejętności.

Jestem ciekaw co potrafisz robić w kwestiach informatycznych. :)
356 / 2013-11-04 17:15
Z jednej strony mógłbym Cię zapewnić, że w branży informatycznej można zarobić pewnie i więcej niż 2 000 zł, zależy to jednak w jakim mieście szukasz etatu. Z drugiej strony całkowicie Cię popieram, jeśli chodzi o własną działalność. Branża szybko się rozwija, więc z klientami nie będziesz miał problemu (zależy oczywiście w czym jesteś dobry), a wszystkie formalności związane z zakładaniem firmy możesz zlecić księgowemu.

Najnowsze wpisy